reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Jeśli chodzi o kolejne potomstwo to wszystko zależy od tego jak się poukłada w USA, bardzo chcemy mieć kolejnego maluszka. Zaraz po poronieniu powiedziałam, że chcę mieć dzidzię, musieliśmy czekać jakiś czas, a później okazało się, że mamy papiery do USA i już wolę zaczekać i urodzić przyszłego prezydenta USA :D. Mój mąż na tą chwilę zarabia troszkę za mało, aby pozwolić sobie na dziecko. A na pomoc z socjalnych środków nie możemy liczyć, podpisaliśmy papiery, że nie będziemy z nich korzystać. W momencie jak staniemy się obywatelami, będziemy mogli, ale to dopiero za 5 lat najwcześniej. Wylatujemy 9 marca. Już się nie mogę doczekać, jeszcze tylko tydzień.

Bardzo się cieszę, że nam się ruszyło forum :). I mam nadzieje, że na dłużej a nie na chwilę :)
 
reklama
czesc Babeczki ja zagladam czesto, ale tu cisza zwykle wiec nie bede sama ze soba pisac ;)

Aga no to życze Wam powodzenia na obczyźnie :) na pewno wszystko sie szybko poukłada :)
Jeżyk hehehe ja Ci powiem, że I mi sie czasem mały chłopczyk dla odmiany marzy... Agniesia szczęsciara już ma rodzinke w komplecie a mnie czasm nachodzą myśli, że może synek by sie przydał bo ja zawsze chciałam miec chlopca - w sumie chciałam 2 chlopców a mam 2 dziewczynki ;) I tak sie nie raz bije z myslami czy to odpowiedzilne miec 3 dzieci w tak niepewnych czasach a z drugiej strony ja mam 3 braci I w domu sie nie przelewało a wszyscy wyszliśmy na ludzi... mam czasem cos takiego, że sobie mysle, że jak nie spróbuje to może bede później żałować... nie wiem sama... czasem z mężem rozmawiamy o 3cim dziecku , ale żadne konkretne daty podjecia staran nie padaja... nie wiem sama, ale jesli w ogle to najlepiej teraz co by miedzy dziecmi tez wielkiej róznicy wieku nie było... sama nie wiem co robic... od przyszłego roku obie dziewczynki juz do szkoly pojda wiec byłby czas by Maluszkiem sie zajać, ale na razie odwagi troche brak...


pozdrawiam wszystkich serdecznie I jakde po zakupy bo Ala sie zapowiadała, że chce serek wiejski z czosnkiem I rzodkiewką na kolacje ;) a tu w lodowce nic nie ma...
 
jezyk prywatnie to koszt ok 2 tys zl? Mysle ze sie nie zdecydujemy :-( Lrkarka uwaza ze czekac rok mozna, wiec sama nie wiem. Ile wy placiliscie za wyciecie migdalka?
Btw mam nadzieje, ze wszystko się pouklada tak, ze jeszcze zagościmy w wątku "przyszłych mam" :-D


aga widze ze u Was tez szykuja sie wielkie zmiany... My takze czekamy na rozwo wydarzen, maz sam jest w UK i nie wiemy czy utrzyma te prace. Wiele od tego zalezy. Oczywiscie u nas tez tak - serce chcialoby co innego niz podpowiada zdrowy rozsadek. Jakby to zalezalo tylko odemnie to bym chciala byc w ciazy juz od razu :tak:

agniesia i ty sporo przeszlas starajac sie o dzieciaczki, dobrze pamietam :-) a jednak natura wiedziala co robi i tak pozytywnie Was zaskoczyla, super

martha-atha wiesz chyba juz lepiej sie zdac na nature :laugh2::-p ja na chwile obecna nie chce nic planowac na 100%, my w sumie nie planowalismy 3 ciazy ale jak juz przyszla to naprawde łatwo bylo sie pogodzic z ta mysla ze bedzie ta dzidzia. Łatwiej mi tak nieplanowanie zajsc w ciaze, niz zdecydowac sie na to z pelna świadomoscia... jakkolwiek dziwnie to zabrzmi, ale faktycznie czasy sa teraz takie niepewne ze ciezko sie decydowac. Ja po prostu zamierzam odstawic antykoncepcje, przynajmniej hormonalna i zobaczymy co bedzie.
 
Nimfii ja antykoncepcji nie stosuje tylko obserwacja cyklu wiec wiem kiedy mam plodne i owulacje wiec u mnie z wpadka to raczej ciezko... ;)
 
marta-atha u mnie z takiej "obserwacji" jest wlasnie Kuba :-D zreszta trzecia ciąza tez podobnie, bo cięzko mi było skontrolowac owulke - w obu przypadkach byla opuźniona az o tydzien.
Mąż spanikowal po drugiej ciązy - uznał że skoro obserwacja cykli nic nam nie dala, to ze trzeba uzyc hormonów. Ja zreszta kilka razy bralam tabsy i przerywalam bo generalnie źle się po nich czułam. No nic teraz bedzie albo obserwacja cykli albo celibat :-p
 
Nimfii ja tak sie od zawsze "zabezpieczam.".. ;) tzn jak jest chec w dni płodne to stosujemy gumke, wiec jakby co to tylko ona może zwieźć ;) a tak to bez zadnej chemii. Ja mierze temperature, obserwuje śluz I szyjke wiec nie ma opcji bym sie pomyliła w obserwacjach z tym , że jak mówie czasem w płodne czy owu jest sex ale w gumce :) Ala była planowana, ale bez spiny porostu były starania kiedy chec była bez żadnego liczenia I udało sie w maju można powiedziec za pierwszym razem no a Maja tez planowana I też w pierwszym cyklu sie udało...
 
No właśnie, Nimfii dobrze prawi, natura potrafi nieźle zaskoczyć ;-) My świadomie nigdy byśmy się nie zdecydowali na 3 dziecko, a tu proszę, niemożliwe stało się możliwe. Na dodatek wymarzony synu :-) I powiem Wam, że nie jest łatwo. Staś jest bardzo wymagający i często jestem u kresu sil, ale nie wyobrażam sobie, że mogłoby go nie być.
Życzę więc Wam wszystkim by w tym temacie wyszło tak jak byście chciały i byscie nigdy, niczego nie żałowały.
Jezyk, Weronika już parę razy miała styczność z dziećmi chorymi na ospę, ale nigdy nie zachorowała. Teraz Lila przywołał ją do domu i tak na prawdę nie wiadomo skąd, bo akurat teraz w przedszkolu nie było zachorowań. Zobaczymy co bedzie dalej i kiedy Wercie i Stasia wysypie.
 
No właśnie, my bez żadnych tabsów, tylko gumka i ewentualnie liczenie dni płodnych i niepłodnych, no ale u mnie to się nie sprawdza:-p więc może się uda jakaś mała wpadeczka.

nimffi wycięcie migdałka i podcięcie bocznych kosztowało nas 2500, ale teraz jest troszkę taniej, no ale mimo wszystko drogo. Nam pomogli teście i dali pieniądze, więc nie zastanawialiśmy się ani chwili.

aga ja też mam nadzieję, że forum będzie się kręciło!!!

Poza tym padam na pysk! Mam w domu mały szpital, łącznie z mężem i latam jak mały motorek, mam nóżki w dooopie. A wiecie, chory facet, gorszy niż dzieci ;)
ale jestem, nie uciekam, zaglądam na bieżąco i piszę.

maranka rzuć przepisem jak się robi dziewuszki, bądź koleżanką;-):-p
 
jeżyk a prosze Cie bardzo, jesli chcesz dziewczynke musisz zakwasić organizm swój I męza, czyli jesc dużo produktów zakwaszających - ja płodząc Maje byłam po diecie Dukana (8tygodni) wiec chemia organizmu sie zmienila, do tego spożywać dużo wapnia I magnezu (uwielbiam ser żółty-ma duzo wapnia) no I najlepiej dziewczynke płodzić 12 godzin po owulacji, tzn jeśli odczuwasz ból owulacyjny to ok. 12 godzin po wystąpieniu tego ból. Po za tym jony sprzyjające dziewczynce to lampa solna w domu, woda - np akwaria itp. na chłopca są jony dodatnie wiec komputery mikrofale prostowniece też emitują jony dodatnie itp. No I ph śluzu szyjkowego winno wynosić ok. 4,5-5 bo takie ph sprzyja plemnikom XX czyli dziewczynkotwórczym ;) unieruchamia ogonki plemników XY I dziewczynkowe maja wieksze szanse na dopadnięcie jajeczka. Zasadniczo chodzi o to by osłabić męskie plemniki przez np 7 dniową ostynencje przed finałam lub codzienny sex - też oslabia plemniki- ale za to codzienny sex może podnieść testosterone I wowczas to już hormone wplywajacy na począcie chlopca ;) reasumując chodzi o to by: jesc dużo nabiału I miesa drobiowego ryb itp - dostarczać wapn I magnez , zakwasić organizm by ph sluzu szyjkowego było odpowiednie dla plemnikow dziewczynkowych (cola light bardzo zakwasza I dieta bogata w mieso I nabial), oslabic plemniki dlugą wstrzemieźliwościa ok 7 dniową minimum, lub czesty sex ale tu jest obawa o wysoki testosteron - mieta obniża testosteron, może zadbac też o dobre jony w powietrzu - ksieżyc w nowiu sprzyja poczeciu dziewczynki a w pełni chlopca no I to takie ogolne wytyczne ;) MY z mezem akurat nieświadomi przyłożylismy sie do tego, że Maja jest dziewczynką ;) teraz to już na bank zrobiłabym wszytko by splodzic chlopca ;);-)
 
reklama
Kurcze wiecie ze ja nigdy nie dawalam rady obserwowac śluzu :/ nie wiem czemu ja mam suchośc wiecznie, nawet w dni płodne. A teraz w dni płodne w czasie owulacji (robila test owulacyjny) to mialam plamienia jeszcze po zabiegu a śluzu ani odrobine :/

W każdym razie ja sie wspomagam jeszcze tymi testami owulacyjnymi poki co aby wiedziec kiedy co i jak, teraz sobie pozapisuje obserwacje cykli przez najblizsze miesiace i mam nadzieje ze beda po staremu 28dniowe :tak:
 
Do góry