reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy "ciężarówek" i nie tylko

Ayni Filip ma 2 urodziny 29 października więc zaraz na początku listopada zacznie chodzić ale dokładnie dowiem się 6tyg przed. Jak będzie miał zostać sam to będzie rozpacz bo on jest trochę mami synek :-)
W ogóle ostatnio straszny z niego buntownik i aż boje się co będzie dalej!

Miłego dnia mamusie wam życzę :)
 
reklama
Ayni - dziękuję, ale ja już powoli wysiadam..... Olivia wygląda jak jeden wielki pęcherzo-strupek. Całe plecki ma wysypane, a najwięcej w okolicy paska pampersa.... dziś w nocy prawie nie spalam, tylko masowałam dziecku swędzące plecki. Na szczęście w dzień była już bardziej do życia i nawet sama się bawiła, czego nie robiła w sobotę i niedzielę. No i co wieczór gorączka i dzikie wrzaski przy smarowaniu i aplikowaniu syropu....
W przedszkolu mamy zgłoszonego zieka co oznacza tydzień przerwy. Może się mała uspokoi trochę, bo ostatnio nie dość ze nie ustępuje mnie na krok to jeszcze w nocy krzyczy "mama, mama".
Jestem zdołowana tym trochę i nie wiem co robić, a 7 lipca niedaleko....
Ayni, Olivia tez mówi dziennie że chce do dzieci autem bum bum, ale w momencie jak juz wysiadamy z tego auta robi buzię w podkówkę... najlepiej by bylo, gdyby mama mogła zostać tam z nią....
 
No dobra, nie wiem czy ktos to jeszcze czyta, ale... u nas po staremu, czyli choroba goni chorobę. Na razie nie udało nam się odpieluchować, ale udał nam się odsmoczkować:-D. Młoda od niedzielnego popołudnia jest bez smoczka, bo.... piesek zjadł i koniec. Na razie udaje się tak tłumaczyć i zasypia bezproblemowo:-D
Mam nadzieje ze w poniedziałek pójdziemy już do przedszkola, bo ja od 7 lipca wracam do pracy na stare śmieci ;)
No to papa wszystkim :)
 
czesc dziewczyny nazywam sie Ewleina meiszkam w okolicach Zwolle jestem aktualnie w 35 tyg ciazy to moja pierwsza ciaza mieszkam w Holandi ponad 2 lata z narzyczonym :) dolaczam do forum dopiero teraz je znalazlam :)
 
witaj rewelka, rozwiazanie juz za rogiem, rozumiem, ze wszystko juz gotowe? :-)
iskierka gratki porzuconego smoka!

Informuje wszem i wobec ze Dudu dostal VVE indykacje i 17 wrzesnia idziemy pierwszy raz, w CB urzadzil taki cyrk ze az sie sposcilam biegajac za nim, ale super, teraz mam spokoj na dluuuugo :-D
 
Ayni, rozumiem, że od 17 września mały będzie chodził do przedszkola z nauką języka? Czy gemente ci za to zaplaci czy ty musisz sama???? Bo moja Olivia też ma VVE, ale gemente bedzie placilo dopiero jak skonczy 2,5 roku, czyli od stycznia. Wtedy PODOBNO bedę miała tańsze KDV....
 
Hej dziewczyny.

Iskierka u nas do PSZ przyjmuja od 2 roku zycia nie od 2.5 jak gdzieniegdzie. I oplata wynosi 21 € / mies z VVE jak i bez, bez względu na wiek. Można podobno sie starac o subsidie z gemeente ale to chyba dla bardzo biednych jest. Nie orientowalam się. Wiem ze w zeszłym roku toczyly sie dyskusje aby PSZ bylo darmowe ale nie wiem na jakim etapie spoczely te rozmowy. A wy ile placicie teraz i ile godzin Oliwia uczeszcza? Wy macie polaczone z kdv ?

Rewelka jak tam przygotowania? Ja pierwszego rodzilam w szpitalu, drugiego chciałam w domu, ale niestety nie mogę. Juz sie nie moge doczekać :D
 
Olivia chodzi od KDV met VVE Indicatie, co oznacza, że w tym KDV dzieci maja naukę języka poprzez zabawę. jest to jedyne takie KDV w okolicy. Od 1 lipca Olivia będzie chodzić tam 5 dni w tygodniu od 7.00 do 16.45 (niestety muszę iść do pracy). Będę płacić 5,99 za godzinę co daje około 1450€, z czego 1020€ będę dostawać z belastingu.
Od 2 stycznia, w momencie kiedy Olivia skończy 2,5 roku gemeente Woerden będzie mi finansowało tę naukę. Nie pamiętam teraz ile tego będzie - 10h tygodniowo czy miesięcznie.... I chyba nie ma to związku z zarobkami.... nie jestem pewna
Prawdopodobnie będzie to wyglądało tak, że gemeente będzie dawało te pieniążki do KDV, a ja otrzymam zniżkę w opłacie...
 
reklama
Hej, bladze po tym forum jak niewidomy :) ale mysle ze tym razem trafilam dobrze :) mam na imie Sylwia,27 lat, synus moj urodzil sie 4 stycznia.2010. Od tygodnia mieszkamy juz na stale w Holandii ,okolice Tolen. Czy ktoras Mama jest moja sasiadka ;)? Pozdrawiam
 
Do góry