reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polskie mamy we Wloszech

Hej polskie Włoszki.Jestem Polką mieszkającą przez 15 lat we Włoszech.która wyszła za Włocha.Mam dwójkę dzieci 9-letnią dziewczynkę i 5,5 -letniego chłopca.Nasza rodzina przeżyła w zeszłym roku rewolucję.Przeprowadziliśmy się do Polski.Nie jest żle,a nawet lepiej niż w Italii.I nie narzekajcie,bo ja mieszkałam w okropnym miejscu jakim jest Campania:crazy:
 
reklama
Hej polskie Włoszki.Jestem Polką mieszkającą przez 15 lat we Włoszech.która wyszła za Włocha.Mam dwójkę dzieci 9-letnią dziewczynkę i 5,5 -letniego chłopca.Nasza rodzina przeżyła w zeszłym roku rewolucję.Przeprowadziliśmy się do Polski.Nie jest żle,a nawet lepiej niż w Italii.I nie narzekajcie,bo ja mieszkałam w okropnym miejscu jakim jest Campania:crazy:

to tylko pogratulowac ze sie ulozylo ci w polsce ja bym sie chyba nie odwarzyla:-D
 
Ja tez mieszkam we Wloszech, ale w Rzymie od 10 lat. Moj maz jest Wlochem. Teraz jestem w 5 miesiacu ciazy. Jestem konserwatorem zabytkow ale teraz nie pracuje przy konserwacji ze wzgl. na szkodliwe substancje stosowane przy pracy. Za to maluje teraz farbami olejnymi duza kopie obrazu Luca Giordano. Bylam w Polsce odwiedzic rodzinke w sierpniu. W lutym, na ktorego mam wyznaczony termin przyjedzie moja mama i pomoze mi po porodzie. Pozdrawiam cie bardzo serdecznie i zycze powodzenia w Polsce. Zawsze lepiej jest mieszkac we wlasnym kraju i czuc sie u siebie. Asia
 
Hej! Przed chwila odkrylam to forum i zarejestrowalam sie. Mieszkam w Rzymie od 10 lat z moim mezem Wlochem. Teraz jestem w 5 m-cu ciazy :-). Chcialabym w przyszle wakacje wybrac sie do Polski z mezem i z malenstwem. Mam termin porodu przewidziany na luty, czyli w lipcu dziecko mialoby 4 miesiace. Mam podwojne obywatelstwo polskie i wloskie. Chyba po urodzeniu dziecka tez bede musiala wyrobic ten dokument uprawniajacy do latania po Unii?
Chcialabym zeby mialo tez polskie obywatelstwo, nie tylko wloskie. Slyszalam, ze na dziecko automatyczne przechodzi polskie obywatelstwo po matce. Czy w Polsce bede musiala zalatwiac jakies dokumenty zeby dziecko mialo polskie obywatelstwo (przywiezc europejski akt urodzenia, napisac prosbe o wystawienie polskiego aktu urodzenia)? Sprobuje jeszcze dowiedziec sie przez moja mame. Pozdrowionka dla wszystkich Asia
 
Hej polskie Włoszki.Jestem Polką mieszkającą przez 15 lat we Włoszech.która wyszła za Włocha.Mam dwójkę dzieci 9-letnią dziewczynkę i 5,5 -letniego chłopca.Nasza rodzina przeżyła w zeszłym roku rewolucję.Przeprowadziliśmy się do Polski.Nie jest żle,a nawet lepiej niż w Italii.I nie narzekajcie,bo ja mieszkałam w okropnym miejscu jakim jest Campania:crazy:

Ja tez mieszkam we Wloszech, ale w Rzymie od 10 lat. Moj maz jest Wlochem. Teraz jestem w 5 miesiacu ciazy. Jestem konserwatorem zabytkow ale teraz nie pracuje przy konserwacji ze wzgl. na szkodliwe substancje stosowane przy pracy. Za to maluje teraz farbami olejnymi duza kopie obrazu Luca Giordano. Bylam w Polsce odwiedzic rodzinke w sierpniu. W lutym, na ktorego mam wyznaczony termin przyjedzie moja mama i pomoze mi po porodzie. Pozdrawiam cie bardzo serdecznie i zycze powodzenia w Polsce. Zawsze lepiej jest mieszkac we wlasnym kraju i czuc sie u siebie. Asia:-)
 
cytat:
Nie potrzebujesz paszportu.
moa coreczka ma obecnie 3 miesiace a miesiac temu lecielismy do polski i wyrabialismy Jej dokument, ktory opowaznia do latania. Wyrabia sie to na policji czyli tam gdzie paszporty. Musisz miec paszport swoj i meza oraz akt urodzenia dziecka z Comune. i zdjecie dziecka oczywisicie. I oni na drugiej stronie tego aktu urodzenia przyklajaj zdjecie i pisza ze zgnodnie z jakims tam paragrafem z Paryza, dziecko moze latac po Unii Europejskiej z tym dokumentem
cytat:
a Twoj maz (ojciec dziecka ) jest Wlochem czy Polakiem? hmmm nie wiem czy wystarczy, jezli masz wlsoki dowod to bcy moze tak. Ja sie nawet nie pytalam czy mo, ze byc dowod (carta idebtita) bo kazali nam przywiezc paszporty to je zawiozlam.
Co do polskiego obywatelstwa to oczywisice ze moze miec po Tobie. Ja zalatwiem wlasnie teraz mojej coreczce obywatelstwo polskie.
Trezba miec akt urodzenia - najlepiej europejski bo wloski (przetlumaczony napolski) dla naszych urzedow jest niekompletny. My to wszytsko robimy w Polsce (o tyle mam latwiej ze moja siostra jest kierownikiem stanu cywilnego), Musice napisac prosbe o wystawienie polskiego aktu urodzenia, potem chyba nadaje sie Pesel, i na koncu obywatelstwo. To wsyztsko ok 3 miesiecy trwa od momentu zlozenia dokumentow. Jak masz jakies konkretne pytania pytaj. ja sie podpytam mojej siostry
moj mail : boguszka@wp.pl (jak wolisz na priva)


Hej! Przed chwila odkrylam to forum i zarejestrowalam sie. Mieszkam w Rzymie od 10 lat z moim mezem Wlochem. Teraz jestem w 5 m-cu ciazy :biggrin2:. Chcialabym w przyszle wakacje wybrac sie do Polski z mezem i z malenstwem. Mam termin porodu przewidziany na luty, czyli w lipcu dziecko mialoby 4 miesiace. Mam podwojne obywatelstwo polskie i wloskie. Chyba po urodzeniu dziecka tez bede musiala wyrobic ten dokument uprawniajacy do latania po Unii?
Chcialabym zeby mialo tez polskie obywatelstwo, nie tylko wloskie. Slyszalam, ze na dziecko automatyczne przechodzi polskie obywatelstwo po matce. Czy w Polsce bede musiala zalatwiac jakies dokumenty zeby dziecko mialo polskie obywatelstwo (przywiezc europejski akt urodzenia, napisac prosbe o wystawienie polskiego aktu urodzenia)? Sprobuje jeszcze dowiedziec sie przez moja mame. Pozdrowionka dla wszystkich Asia
 
hej dziewuszki ale tu znowu cichosza, gdzie sa wszystkie ciezarne???
Witam asie na forum, ale uwazaj z postami bo ich naprodukowalas na cala strone;-)

U mnie ok, przetrwalismy problemy i problemiki natury fizycznej. Zaczelismy 2gi trymestr,oby do przodu. Aktualnie utonelam w morzu papierow - tutejsza biurokracja mnie wykancza. Wszytsko wolaja przetlumaczone, zalegalizowane, przysiegle a pieniazki na to wszystko chyba na ulicy nie leza, ehh szkoda gadac. Zdalam egzamin na studia, zaczynam od jutra. No i pobieramy sie pod koniec miesiaca:tak: to tyle z nowosci

Dziewuszki ile czasu po slubie otrzymuje sie obywatelstwo wloskie??
 
Faktycznie rozpisalam sie po odkryciu tej str. Wg. nowej ustawy nr 94 z 15.07.2009 o obywatelstwo wloskie mozna sie starac po 2 latach od zawarcia malzenstwa a nie tak jak bylo wczesniej po 6 miesiacach. Wiadomosci te sa ze str. http://www.naszswiat.net/news/wiadomosci/wydluzyla-sia
W kazdym razie chyba warto zadzwonic do konsulatu i zapytac. Wloska biurokracja jest zastraszajaca, zarowno przy skladaniu dokumentow na studia jak i przy skladaniu dok. potrzebnych do zawarcia malzenstwa i przy zalatwianiu obywatelstwa ale uszy do gory jakos mozna przez to przebrnac, wszystko bedzie dobrze!:tak:
Najlepsze zyczenia z okazji slubu!:-) Asia
 
witam serdecznie polskie mamy we wloszech. ciesze sie bardzo, ze istnieje to forum bo bede miala z kim pogadac. Ja do kwietnia mieszkalam i pracowalam z narzeczonym (obecnie mezem) w L'Aquili jednak trzesienie pokrzyzowalo nasze plany i obecnie mieszklamy w Lanciano ok 30 km od Pescary. no i troche lipa bo nikogo tu nie znam oprocz mojej ginekolozki (super baba wie co to straniera na obczyznie bo sama jest niemka). Wlasnie zaczelam 17 tydz ciazy, a takze, w zwiazku ze zmiana nazwiska i miejsca zamieszkania zaczelam jogging, czyli bieganie po biurach, a raczej narazie jestem w stanie spoczynku bo ci z Lanciano musza anulowac meldunek w L'Aquili potem zrobia mi meldunek tutaj dopiero pozniej bede mogla ubiegac sie o nowa carte identita a o reszcie nawet nie chce myslec poprostu maaaaaasakra:wściekła/y: ciekawe ile poczekam, w L'Aquili meldunek zalatwialam 5 mscy mam nadzieje ze zdaze przed porodem ehhhh
 
reklama
hej dziewuszki ale tu znowu cichosza, gdzie sa wszystkie ciezarne???
Witam asie na forum, ale uwazaj z postami bo ich naprodukowalas na cala strone;-)

U mnie ok, przetrwalismy problemy i problemiki natury fizycznej. Zaczelismy 2gi trymestr,oby do przodu. Aktualnie utonelam w morzu papierow - tutejsza biurokracja mnie wykancza. Wszytsko wolaja przetlumaczone, zalegalizowane, przysiegle a pieniazki na to wszystko chyba na ulicy nie leza, ehh szkoda gadac. Zdalam egzamin na studia, zaczynam od jutra. No i pobieramy sie pod koniec miesiaca:tak: to tyle z nowosci

Dziewuszki ile czasu po slubie otrzymuje sie obywatelstwo wloskie??

Makaronka jakie dokumenty byly Ci potrzebne do zalatwienia slubu oprocz nulla osta? i czy wszystkie naprwade musza byc przetlumaczone?
Napisz mi prosze dokladnie jakbys mogla, bo mnie tez to czeka, jak tylko wroce do Wloch. I ile czasu czekalas na date slubu?

Co studiujesz?
 
Do góry