reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy - angielskie imię dla córeczki a tyrada mojej mamy

Dołączył(a)
4 Październik 2019
Postów
3
Dziewczyny! Potrzebuję Waszej pomocy!
Mieszkamy z mężem w Szwajcarii, kraju w którym jest dużo różnych narodowści i imion z całego świata. Często rodzice nadają tu angielskie imiona i jest to normalne. Z moim mężemy, Szwajcarem wybraliśmy już parę lat temu jako imię dla dziewczynki Hailey (czyt. Hejli) i w końcu po wielu latach starań oczekujemy naszej ukochanej córeczki. Proszę Was o szczere zastanowienie, zanim będziecie czytać dalej - czy uważacie że jest to okropne imię z którym kojarzy Wam się coś niemiłego?




Dlaczego pytam:
Moja mama napisała mi dość długiego i bardzo raniącego maila, w którym napisała między innymi, że to imię w Polsce będzie każdemy kojarzyć się z neonazistami i ona się bardzo tego wstydzi... Imię pochodzi z Anglii ale ona sobie wmówiła że z Niemiec i że względu na pisownię każdy będzie myślał o Hitlerze... Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dla mnie jest to strasznie trudne do ocenienia, bo nie mieszkam w Polsce już pomad 20 lat, obracamy sie z mężem w towarzystwie międzynarodowym i w Polsce nie planujemy mieszkać, jadnak było by mi przykro gdyby reszta rodziny mi później też takie piekło urządziła. Muszę dodać, że moja mama jest strasznie wrażliwa na punkcie Niemców i zawsze bardzo się nakręca jeżeli chodzi o politykę.
Dlatego ważne jest dla mnie, czy jak przeczytałyście to imię, bez wytłumaczenia dlaczego pytam, to czy miałyście też takie skojarzenia... Dziękuję za Waszą pomoc.
 
reklama
Moim zdaniem mama co chciała to powiedziała.. Skoro tyle lat nie mieszkacie w PL to o co chodzi.. Mąż nie Polak więc rozumiem że chcecie dać na imie nie Polskie
Np moja szwagierka jest szwedka, szwagier Polakiem. Mieszkają tam w Szwecji a dzieci nazwali imionami polskimi .nikt z rodziny że Szwecji nie jest zły na nich.. Nie daj sobie na głowę wejść.. To Twoje dziecko.. Kurcze jak ja nie rozumiem takiego wtrącania się.. Jak by mi ktoś z rodziny kazał nazwać inaczej dziecko bo tak wypada to bym wyśmiała. To Wasze dziecko.. Żyjecie dla siebie. Macie z mężem swoja rodzinę.. Więc wybór jest Wasz a nie! Wrrr
A co do imienia. Jest piękne. Nietypowe. Mi nie kojarzy się z Niemcami.. Pierwszy raz słyszałam to imię i naprawdę mam pozytywny odbiór imienia
 
Też mieszkam w CH i w sumie tutaj przekrój nadawanych imion jest ogromny, mnóstwo nawet zasymilowanych rezydentów nadaje imiona ze swojego kraju pochodzenia tak samo często jak niemieckie czy szwajcarskie, angielskie/amerykańskie wydaje mi się, ze widzę trochę rzadziej(?), głównie wśród expatów z US, których tez jest dużo. Mentalność ludzi tez bardzo się różni i strasznie ciężko wyobrazic mi sobie, ze ktoś tutaj zwraca uwagę na imię Twojej corki, mam wrażenie, ze ludzie nie zajmują sobie głowy takimi bzdurami. Co do samego imienia, nie kojarzy się jakkolwiek ani niemiecko ani z hitlerem, bardzo dziwne skojarzenie :D Może to jakieś roznice pokoleniowe, widać te nieprzepracowane problemy z obrazem Niemców, plus nagonka na ten kraj w polskiej telewizji przynoszą swoje skutki :/ Jedyny problem, który jakkolwiek może tu istnieć to problemy z wymową i odmianą imienia, jeśli planujesz mowic do córki po polsku, ale to tez kwestia przyzwyczajenia :)
 
Nie mam żadnych negatywnych skojarzeń z imieniem, dopóki nie wyjaśniłaś o co chodzi to kompletnie bym na to nie wpadła... i nadal tego powiązania nie rozumiem ;) Imię bardzo ładne. 🥰
I tak jak dziewczyny wspomniały - nie daj sobie nic wmówić, to Wasze dziecko i Wasza decyzja, TYLKO WASZA. ❤️ Inni po prostu muszą zaakceptować. 🤗
 
Jak własna matka Ci tak pisze, olej to. Rodzice są do wspierania swoich dzieci nawet tych dorosłych. Pamiętaj, że to twoje dziecko a jak babcia raz na rok zobaczy wnuczke to niech mowi do niej,, skarbie,, nie musi po imieniu 😀
 
Z całym szacunkiem dla Twojej mamy, ale nie mam pojęcia jakim cudem to imię się z Hitlerem kojarzy 🤣 bo na H czy o co chodzi?🤔
Olej zdanie mamy, to wasze dziecko ☺️

Ps. Ja pamiętam jak byłam w pierwszej ciąży i powiedziałam mamie że wybraliśmy imię dla synka Adrianek. Jezu jak przeżywała że jej się nie podoba, a teraz? Aduś i Aduś tylko i mówi że to jednak ładne imię 🤦🤣
 
reklama
Hejli ( piszę wymowę bo wtedy je ,,słyszę" ) , Hejli ...
Nie mam zielonego pojęcia skąd skojarzenie z Niemcami 🤔 a juz zwłaszcza z owym gościem na ,,H"😶

Mieszkać będziecie w Szwajcarii jak rozumiem, tam będziecie żyć, tam mała będzie chodzić do szkoły.
Mamie pewnie dużo bardziej podobałaby się oryginalna Katarzyna lub Małgorzata ale wtedy w Szwajcarii mieliby problem z wymową i pisownią.
A mama się przyzwyczai, prędzej czy później.
 
Do góry