reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomysły na ROCZEK naszych Milusińskich :)

Beatko z takich prezencików Marriska napewno sie ucieszy
Ewa rowerki super, ten bez pedałów myśle że byłby fajny, równowagi na pewno nauczy
annie super taki basenik, takie z daszkami dla Maluchów są najlepsze
Beata26 Julcia na pewno ma wiele radości w takim ślicznym baseniku


Macie jakieś pomysły na griilowe menu? poza mięskami oczywiście. Myślę nad jakąś sałatką, ale chciałam jakąś, jakiej jeszcze nie robiłam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Co do sałatek, to na wieczór panieński zrobiłyśmy z koleżanką taką dość ciekawa sałatkę:
- Makaron kolorowy (myśmy dały pene)
- Sałata lodowa
- rukola
- słonecznik
- suszone pomidory
- pierś z kurczaka
- zioła prowansalskie

1. Gotujesz makaron, odcedzasz.
2. Pokrojoną pierś, przyprawiasz, smażysz na oliwie, dorzucasz makaron, słonecznik i pokrojone suszone pomidory.
3. Do miski wrzucasz poszarpaną sałatę lodową (ok. połowę główki) i rukolę (też poszarpaną).
4. Wrzucasz do miski zawartość patelni :)
5. Dobrze wymieszać i zjeść ;-)

Ale ogólnie nie jest to lekka letnia sałatka. Jest bardzo sycąca więc może stanowić osobne danie (makaron z kurczakiem) np. na jakąś kolację ze znajomymi.
 
Dzięki, przepis ciekawy, na pewno wypróbuję, czy na roczek czy inną okazję :tak: Zaciekawił mnie ten słonecznik, bo jeszcze nie jadłam go z sałatką :-)
 
dziewczyny
dzięki za fajne propozycje prezentów i menu ;-)
Ewcia,a tobie za przydatność prezentów , hehehe

My robimy grila tez tylko najblizsza rodzina, ale mój M. ma 3 rodzenstwa, kazde jest już zaobroczkowane i ma dwójkę dzieci =12 osób, plus tesciowie = 14 my , moja mama i brat no i jest nas prawie 20 osób:rofl2:

Znalazłam kilka propozycji na grila,
Szybkie szaszłyczki drobiowe - Potrawy z grilla - Smaker.pl - dieta i przepisy kulinarne: ciasto na pizze, sałatka grecka oraz przepisy na domowe ciasta i desery
Cevapcici - Potrawy z grilla - Smaker.pl - dieta i przepisy kulinarne: ciasto na pizze, sałatka grecka oraz przepisy na domowe ciasta i desery
Szaszłyki z bekonu i mozarelli - Potrawy z grilla - Smaker.pl - dieta i przepisy kulinarne: ciasto na pizze, sałatka grecka oraz przepisy na domowe ciasta i desery
Grillowane pieczarki - Potrawy z grilla - Smaker.pl - dieta i przepisy kulinarne: ciasto na pizze, sałatka grecka oraz przepisy na domowe ciasta i desery

no i jeszcze jakieś sałatki, możę te od Ewy spróbuję

chciałam w ogrodzie pouwieszac balony, dzieciakom dać kolorowe czapeczki na głowę, na ogordzie mamy basen, może jak bedzie pogoda , to się popluskają:tak:

Oj nie wiem co jeszcze oby 17 lipca była pogoda!!!!
 
A my między 17 lipca a 14 sierpnia - skoro mają być podwójne to mamy większe pole do popisu... muszę tylko popytać znajomych o plany wakacyjne coby wszystkie dzieci mogły przyjść :tak:
Z babciami, dziadkami i prababciami nie będzie problemu, więc może też 17? bo 24/25 moja babcia i kuzynka (Anie) pewnie imieniny będą świętować...
 
no my roczek będziemy wyprawiać 31 lipca :-)
ale to będzie imprezka całej naszej rodzinki :tak::tak::tak:
25 lipca Monia ma 1 roczek, 26 lipca ja mam imieniny, no a 2 sierpnia mój M ma urodzinki :-)
więc szykuje się imprezka 3 w 1 :tak::tak::tak:
a jeszcze na dodatek 10 lipca my mamy 6 rocznicę ślubu, no ale skoro 10 wypada w sobotę to upiekę jakieś ciacho i zaproszę tylko na kawkę
a osób na tej imprezce 3 w 1 będzie ok 25-30,ja nie mam ogródka więc będę robić wszystko w domu, mam nadzieję, że pogoda dopisze to chociaż dzieciaczki będą mogły iść na spacer
 
reklama
Widzę że sporo mamusiek odprawia roczek 17tego :) My tak samo! W sobotę imprezka, a w niedziele kto z rodziny będzie chciał przyjśc to przyjdzie na mszę w intencji roczniaków. M.in Kacperka ;-)
 
Do góry