reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poprawiacz humoru

Niesamowity poród! Dziecko urodziło się w worku owodniowym!

Oto bardzo rzadki przykład porodu, gdy dziecko po cesarskim cięciu wydobyte jest z brzucha matki w worku owodniowym. Grecki lekarz Aris Tsigris pokazał je na swoim profilu na Facebooku.
Jest to o tyle ciekawe, że dziecko nie ma świadomości, że już przyszło na świat. Zaczyna oddychać dopiero po przecięciu worka - informuje "The Daily Mail"

Stwierdzenie, że ciężarnej "odeszły wody" wiąże się właśnie z pęknięciem tego worka i rozpoczęciem akcji porodowej.

(moim skromnym zdaniem, wygląda to ciekawie i... pięknie! ;-) )

7cd0537ec82064f3e598efe24a7b056c.jpg
 

Załączniki

  • 7cd0537ec82064f3e598efe24a7b056c.jpg
    7cd0537ec82064f3e598efe24a7b056c.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 107
reklama
'Dlaczego dziecko płacze?
1. bo mokro
2. bo pieluszka szorstka
3. bo się odparzyło
4. bo metka uwiera
5. bo guzik uwiera
6. bo szewek uwiera
7. bo swędzi
8. bo chce odbić
9. bo ulało
10. bo chce puścić bąka
11. bo nie może puścić bąka
12. bo właśnie puściło bąka, ratunku, coś mi strzeliło koło pupy!
13. bo gazy po brzuszku wędrują
14. bo chce zrobić kupę
15. bo zrobiło kupę
16. bo za dużo wrażeń
17. bo za mało wrażeń, nudno, nic się nie dzieje
18. bo za głośno
19. bo za cicho
20. bo nie zna tego głosu
21. bo usłyszało mamę
22. bo chce się przytulić
23. bo chce possać cyca
24. nie, nie tego cyca, tego drugiego
25. tego też nie!
26. bo chce słuchać bicia serca mamy
27. bo się obudziło i cyca nie było
28. bo niewygodnie
29. bo się obudziło i było samo, ratunku, zaraz zje mnie tygrys!
30. bo za mocny zapach
31. bo za jasno
32. bo za ciemno
33. bo zimno
34. bo gorąco
35. bo trzeba oddychać
36. bo się przestraszyło własnych rączek
37. bo jest zmęczone
38. bo chce spać
39. bo nie chce spać
40. bo ogólnie niewygodnie i źle
41. bo się za dużo najadło
42. bo coś boli
43. bo jest nieruchome
44. bo chce zmienić pozycję
45. bo chce ssać częściej
46. bo mleko ma inny smak
47. bo z butelki szło łatwiej
48. bo wolałoby być w macicy
49. bo samo nie wie właściwie
50. bo... ..i naprawdę nie dlatego, świeżo upieczona matko, że masz za 'chude' mleko
 
Ostatnia edycja:
Dlaczego kobiety płaczą?

- Dlaczego płaczesz? - młody chłopiec zapytał swą mamę.
- Ponieważ jestem kobietą, odpowiedziała mu.
- Nie rozumiem, odpowiedział.
Ona go przytuliła i rzekła:
- I nigdy się nie dowiesz, ale nie martw się to normalne.

Później chłopiec spytał swojego Ojca:
- Dlaczego Mama płacze bez powodu?
- Wszystkie kobiety płaczą bez powodu - było to wszystko co mógł mu odpowiedzieć.

Mały chłopiec urósł i stał się mężczyzną i wciąż nie wiedział dlaczego kobiety płaczą. Nareszcie uklęknął złożył ręce i zapytał:
- Boże... Dlaczego kobiety płaczą (tak łatwo)?

A Bóg mu odpowiedział:
-Kiedy tworzyłem kobietę postanowiłem ją uczynić wyjątkową. Stworzyłem jej ramiona na tyle silne by mogła dźwigać ciężar całego świata! Dałem jej nadzwyczajną siłę, pozwalającą jej rodzić dzieci jak również znosić odrzucenie, spowodowane czasem przez jej własne dzieci! Dałem jej stanowczość, która pozwala jej na opiekę nad rodziną i przyjaciółmi.
Niestraszna jej choroba!
Stworzyłem ją wrażliwą, aby kochała wszystkie dzieci, nawet wtedy, gdy jej własne ją bardzo skrzywdzą!
Dałem jej siłę, aby opiekowała się swoim mężem mimo jego wad, Zrobiłem ją z żebra swego męża, tak, aby chroniła jego serce!
Dałem jej mądrość, aby wiedziała, że dobry mąż nigdy nie skrzywdzi swej żony. Synu, na sam koniec...
Dałem jej również łzę do wypłakania. Jest to jej jedyna słabość! Jeśli kiedyś zobaczysz, że płacze, powiedz jej jak bardzo ją kochasz i jak wiele robi dla innych. I jeśli nawet wciąż płacze, sprawiłeś, że poczuła się o wiele lepiej.

Ona jest wyjątkowa!
 
reklama
Do góry