reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Marcelinaa jak na NFZ to trzy ukłucia a jak sobie wykupisz tą łączoną to masz tylko jedno, tym się różni. Ja mam wrażenie że Mikołaj ma cały czas gorące czoło, nie ma tylko wtedy gdy śpi...:eek:

Ja ostatnio przy ataku boleści brzucha zmierzyłam Mikołajowi temperaturę i miał 38 i pojechałam od razu do szpitala na pogotowie a tam mu zmierzyli i 36,7. Lekarz powiedział że dzieciom mierzy się temp 30 min po jedzeniu i innych czynnościach które wymagają od dziecka wysiłku, a najlepiej w czasie snu bo inaczej wynik może być fałszywie wysoki tak jak mój podczas gdy płakał...

No właśnie jakie czopki lub syrop macie na gorączkę?? Chodzi mi o taki poniżej miesiąca.
 
reklama
kochane ratujcie!!!! ja już nie mam pomysłu co jeść. nie jem niczego czego nie powinnam a małą i tak i tak boli brzuszek i ma problem z robieniem kupki. nie pomaga masaż brzuszka. macie jakieś sposoby na ten ból brzuszka ?? bo już nie mogę patrzeć jak się męczy biedactwo.
 
Marcelinaa jak na NFZ to trzy ukłucia a jak sobie wykupisz tą łączoną to masz tylko jedno, tym się różni. Ja mam wrażenie że Mikołaj ma cały czas gorące czoło, nie ma tylko wtedy gdy śpi...:eek:

Ja ostatnio przy ataku boleści brzucha zmierzyłam Mikołajowi temperaturę i miał 38 i pojechałam od razu do szpitala na pogotowie a tam mu zmierzyli i 36,7. Lekarz powiedział że dzieciom mierzy się temp 30 min po jedzeniu i innych czynnościach które wymagają od dziecka wysiłku, a najlepiej w czasie snu bo inaczej wynik może być fałszywie wysoki tak jak mój podczas gdy płakał...

No właśnie jakie czopki lub syrop macie na gorączkę?? Chodzi mi o taki poniżej miesiąca.

wiem dlatego pytałam :tak: u nas 100 kosztuje ta łączona.. my mamy to szczepienie 27 września dopiero.. i też chyba zapłacimy za łączoną..
Niezła historia z tą "gorączką"..
Była dziś położna obejrzała Pindzie i nic podejrzanego nie zauważyła.. mówiła, że na gorączkę to jedynie czopki..

Dziewczyny, czuję że chyba coś mnie chwyta.. albo to alergia..już sama nie wiem ale jak będe chora to...................:wściekła/y:

Beti- nie pomogę :zawstydzona/y:
 
BETI a pijesz jakies herbatki, słyszałam że ponoć jak mama piję rumiankową heratkę to pomaga to maluszkowi, łatwiej kupke zrobi i bąka puści. dziewczyny pisały też coś o ciepłym powietrzu z suszarki kierownym na brzuszek.

Ja za to martwię się tym ze malutki tyle spi. Nakarmię, przewinę i on w spanie.:szok: Wczoraj to nawet porę kąpieli przespał a ja nie miałam sumienia go budzić. Czy to jest normalne?
 
:-:)-:)-(Marcelinaa taka tania?? Ja też chcę:szok: Ja muszę wyciągnąć 250zł w najtańszej aptece w mieście i to jeszcze w dniu promocji -20%. Ja też zaszczepię tą skojarzoną 6w1 bo to jedno ukłucie a nie 3:)

marcia7
noworodkowi nie można robić większych przerw w jedzeniu niż max 5 godz. a mi spał nawet 6 bez przerwy i położna kazała go budzić. Więc budiłam co 3 godz np. zmieniałam pampersa a teraz tak sobie to zakodował że co 2,5-3 godz płacze bo jest głodny.Mikołaj przesypiał 20h na dobę a teraz nie chce mi w ogóle spać. Ciesz się póki możesz bo mój już wyrósł z takiego grzecznego spanka:tak: Twój jeszcze malutki jest więc śpi i rośnie;-)

Dziewczyny czy któreś z was zostają same z dziećmi w domu na całe dnie?? Ja jestem sama odkąd Mikołaj skończył tydzień i boję się panicznie wszystkiego. Staram się opanować ale to niewiele daje. Raz tak płakał jak robiłam mu mleko że się zaniósł... Myślałam że umrę... A dziś zjadł po czym zaczął się kręcić. Podnosiłam go właśnie i w tym momencie mu się odbiło i ulało jednocześnie aż poszło mu nosem i nie mógł złapać oddechu!!! Do tej pory trzęsą mi się ręce... Boję się zostawać z nim sama... Boję się też że przez ten lęk o niego zacznę się wycofywać z uczuć do niego, boję się że on to czuje i dlatego tak się dzieje tylko wtedy, kiedy ja z nim zostaje sama...:-:)-:)-( Przepraszam że was zamęczam i smęce ale już mnie to przerasta, czuję że się nie sprawdzam i ze zawiodłam...
 
Ostatnia edycja:
100 zł płacone na miejscu u pielęgniarki, tak mówiła położna :tak: także nic nie muszę kupować, nic wcześniej mówić, tylko idę tego 27 i mówię, czy chce za 100 zł 1 ukłucie, czy za darmo 3...
 
my mielismy 3 uklucia, nie mam kasy na szczepionki niestety juz z mlekiem ledwo wyrabiamy, daje paracetamol w czopkach. dzwonilam dzis do pediatry powiedziala ze do 3 dni moze byc goraczka i zeby zbijac ja czopkami jezeli jest powyzej 38. Z tym mierzeniem to jest niezly cyrk ja czasem jak usznym mierze to w jednym uchcu 35,7 a w drugim 37,9 i badz tu madry ;/
 
MYSZKA najgorzej jest w nocy kiedy to chcę go nakarmić bo tak mi piersi bolą od mleka a ten tylko trochę pomuka i wypluwa a do tego laktaor mi się rozwalił:angry: i nie mam jak sobie ulzyć:crazy:. czekam na kolejny. mam nadzieję że do końca tygodnia będę go już miała. Tak walczyłam o swoja laktację i nie chcę teraz jej stracić.:angry:

Ja tez w sumie sama z Tomaszkeim i Bartusiem w domu jestem, choc może nie do końca bo mam teściową piętro niżej, a mąż około 15 wraca z pracy.

Odnośnie szczepionek to ja Barusia na początku 2009 roku szczepiłam 5w1 i jak dobrze pamiętam to zapłaciałm 95zł. Po szczepieniu malutki był spokojny, nie płakał i zasypiał szybko. Tomusia też bedę tak szczepić.
 
reklama
Beti a jesteś pewna, że to z powodu Twojej diety? Kopnij się lepiej do lekarza z tym problemem bo przyczyna może być zupełnie inna.
 
Do góry