reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród naturalny bliźniąt po jednym CC

Dołączył(a)
4 Grudzień 2023
Postów
10
Cześć, jestem po jednej CC - ciaza pojedyncza, teraz druga ciąża- bliźniaki i zastanawiam się czy są tu jakieś mamy które są po jednym CC, a urodziły bliźniaki siłami natury ? Czy jest w ogóle taka możliwość czy raczej czeka mnie kolejne cięcie ?
 
reklama
Cześć, jestem po jednej CC - ciaza pojedyncza, teraz druga ciąża- bliźniaki i zastanawiam się czy są tu jakieś mamy które są po jednym CC, a urodziły bliźniaki siłami natury ? Czy jest w ogóle taka możliwość czy raczej czeka mnie kolejne cięcie ?
Hmm nie spotkałam się z tym tu na forum (na innych bliźniaczych też nie ale napewno nie wszystko przeczytałam;) wiem że Dziewczyny rodzą po CC SN a po porodach pojedynczych SN też potem SN bliźniaki (tę drugą opcję np ja miałam). A w którym tygodniu jesteś i jak przebiega ciąża? I co mówią lekarze? Pewnie też zależy od szpitala jeden bardziej chętny drugi mniej.
 
Jestem w 26 tygodniu DKDO, wszystko w porządku, na razie moja ginekolog mówi że jeśli dobrze będą ułożone to przeciwskazań nie ma, natomiast przez to że miałam już to jedno CC to właśnie w zależności od szpitala różnie mogą na to patrzeć
 
Ponad 2 lata temu
Dziękuję:) ja trochę się stresuje jak ogarne niespełna 3 latka i bliźniaki, no ale najważniejsze, że wszystko dobrze i oby tak zostało do porodu
 
Zapewne poród odbędzie się wcześniej - ok 36tc, więc dzieci też nie powinny być duże.
Jak lekarz pozwoli, to pewnie też bym chciała spróbować SN - zwłaszcza że potem trzeba mieć siłę ogarnąć całą trójkę :)

Ja rodziłam naturalnie po cc, ale jedną sztukę. Akurat u mnie był wcześniak - i sam koniec porodu to był chwila moment. Miałam wrażenie, że syn to prawie sam mi wypadł - miał ok 2,5kg.
 
No właśnie wizja tego jak się czułam po CC, dopadł mnie zespół popunkcyjny, chciałabym tego uniknąć:( byłam też na wizycie u fizjoterapeutki uroginekologicznej i niestety też mówiła, że w mojej sytuacji bardziej na CC mam się nastawić
 
reklama
Cześć, jestem po jednej CC - ciaza pojedyncza, teraz druga ciąża- bliźniaki i zastanawiam się czy są tu jakieś mamy które są po jednym CC, a urodziły bliźniaki siłami natury ? Czy jest w ogóle taka możliwość czy raczej czeka mnie kolejne cięcie ?
Jest to mozliwe. Mi proponowali porod SN blizniat po cc w szpitalu w Rudzie Śląskiej, podobno tam z daleka jezdza zeby rodzic bliźnieta. Ja sie nie zdecydowałam, takze nie wiem jak to w praktyce wyglada.
 
reklama
Do góry