reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Gorzowie WLKP

reklama
MamaF slicznego masz synusia :) Ucaluj go ode mnie :)
Katarinka gratuluje :) Amelka sliczne imie :)

Btw. nie wiem czy sie chwalilam ale moja siostra jest w ciazy :) termin ma na 18 listopada. Kolejny chlopak w rodzinie bedzie :) Maly Bartus...chociaz Filipek od samego poczatku mowi ze to Dżilan. Nie wiem skad on bierze takie nazwy :) Na chleb mowil Tomyń, na siebie mowil Mimi. Na namiot mowil Mamnium :) Na bajke Krol Lew mowil Sionie Tapty :)
 
Witajcie Dziewuszki;-)
Dziękuję za wszystkie słowa otuchy z Waszej strony :*:*:*
MamoFranusia śliczny synek. Moje ogromne gratulacje!!!

Byłam wczoraj u lekarza.. ale nie za bardzo jestem zadowolona z wizyty. Był jakiś rozkojarzony, potem okazało się, że wyjeżdża niebawem (w domyśle chyba na urlop..) i będzie dopiero za 3 tygodnie. Chyba myślami był już na tych "Bahamach" ;)
Nie dopytałam o to znieczulenie nawet.
Mój Kubuś waży 2600 gramów. Z wczorajszego USG wynikało, że termin przesunął się z 31 na 17 sierpnia. Wyniki ok, wszystko z dzieckiem dobrze. Szyjka zamknięta, nie ma rozwarcia.
Myślałam, że za 2 tygodnie kolejna wizyta, a tu go nie będzie. Kazał przyjść za 3 tygodnie.. powiedział, że może się spotkamy, może nie..
Trochę jakoś mi przykro, bo miałam nadzieję, że mając lekarza który pracuje w szpitalu, będzie on tam choć od czasu do czasu i będzie jakoś raźniej, ale być może wcale go nie będzie jeśli urodzę wcześniej ehhh..

katarinka09 dziękuję Ci, że napisałaś co lekarka powiedziała na temat znieczulenia. Przynajmniej wiem cokolwiek. Już się na nie nie nastawiam.
Dam radę i już!
aga_80 pięknie napisałaś odnośnie porodu, aż się wzruszyłam. Masz rację, dziecko ma tylko mnie, a ja mu pomogę choćby nie wiem co.

Future masz rację, trzeba się szykować, bo nigdy nic nie wiadomo.
Wczoraj spakowałam torbę dla dziecka. Sugerowałam się listą, którą ktoś tu kiedyś zamieścił, ale napiszę bo katarinka09 pytała co spakować.

1) Rożek
2) Bawełniany cieńszy kocyk
3) Chusteczki nawilżane - 1 paczka
4) 5 pieluch tetrowych
5) 5 pieluch flanelowych
6) 30 pieluszek jednorazowych
7) 5 rozpinanych kaftaników
8) 5 rozpinanych na całej długości body
9) 2 cieniutkie czapeczki bez troczków
10) 2 pary skarpetek
11) 2 pary rękawiczek niedrapek
12) smoczek (na wszelki wypadek :))

ciuszków na wyjście nie brałam, bo mama mi przywiezie jak już będę miała wychodzić ze szpitala. Ale są uszykowane w domu.
Jak już spakuję torbę dla siebie to też napiszę.

Miłego dnia Kochane i przepraszam, że się tak rozpisałam

ps. katarinka09 gratuluję córeczki :) i śliczne imię wybrałaś
gajagw gratulacje dla siostry !!!
 
Ostatnia edycja:
Witam :)

Jako, że termin narodzin mojego brzdąca zbliża się wielkimi krokami, na potęgę szukam informacji o porodzie w Gorzowie. I tak tu trafiłam.
Bardzo dziękuję Wam za niezwykle pocieszające informacje dot. porodu w gorzowskim szpitalu, bardzo mnie to uspokaja i udowadnia, że strach ma wielkie oczy. Już się tak nie boję ;) Termin mam na 11 sierpnia 2011 r. - po porodzie podzielę się swoimi doświadczeniami.

aniołek-86 co do znieczulenia zzo podczas porodu, to musisz mieć zaświadczenie z poradni leczenia bólu, która znajduje się w szpitalu przy Dekerta.
Skierowanie do poradni daje Ci Twój lekarz prowadzący. Poradnia czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 8:00 do 14:00, ciężarne przyjmują niby od 9:00 do 10:00 ale ja byłam o 12:00 i też bez problemu mnie przyjęli. Wizyta jest darmowa, trwa ok. 5 minut. Polega na rozmowie z anastezjologiem, który wypytuje o różne rzeczy (schorzenia), które mogłyby wykluczyć zastosowanie zzo, np. nadciśnienie, problemy z krzepliwością krwi itp. Później wystawia kwitek poświadczający brak przeciwskazań do zastosowania zzo, który należy pokazać na izbie przyjęć po przyjeździe do porodu.
Także może jednak warto dla własnego spokoju przejść się do szpitala - załatwienie sprawy w poradni zajmuje tylko chwilę. Ja byłam gdzieś 2-3 tygodnie temu, nie było kolejek - byłam jako jedyna.
 
Ostatnia edycja:
anka_82 dziękuję Ci za informację. Trzeba mieć skierowanie a mój lekarz na urlopie, także zobaczę go dopiero za 3 tygodnie, jeśli do tego czasu nie urodzę. No ale zobaczymy jak to wszystko się potoczy. Może jeszcze zdążę to załatwić.
Powodzenia i zdrówka dla Ciebie i dzieciątka. Mam nadzieję, że zdasz relację, gdy już urodzisz. Trzymam kciuki :tak:
 
witaj anka ;) napisz cos więcej, kogo masz w bruszku, i jak mija twoja ciąża. porodem sie nie martw. ja polecam cesarke haha.
aniolek jeszcze niedawno do nas dołączała, miala kilka miesięcy do rozwiązania, a tu chyc i juz zaraz się rozpakuje ;)
nie moge się doczekac ;***

a ja dzisiaj kupiłam kojec berber i mała jes zachwycona. narazie ma tylko do spania, ale co się narozglądała, i nachichrała to jej. dotyka siatki, próbuje złapać. zrobiłam jej łóżeczko i sie w nim świetnie czuje ... taka rozłożona ;)
 
Cześć dziewczyny;-)

Jestem tu nowa, termin mam na 20 sierpnia i nie wiem czy rodzić w Gorzowie czy Skwierzynie.
A jeśli chodzi o szkołę rodzenia.... któraś z Was pisała, że dzwoniła i nikt nie odbiera... P. Wioleta jest 2 tygodnie na urlopie - tj. prawdopodobnie do 7 lipca. Wiem, bo właśnie w zeszłym tygodniu zakończyłam zajęcia.

Teraz jestem w drugiej ciąży, mam córkę która ma skończone 4 lata. Rodziłam w Gorzowie, jeszcze jak nie było remontu itp. Nie było tak źle... ;)
 
Future fajnie, że malutkiej się podoba w nowym łóżeczku :-) :*
Mam nadzieję, że mojemu też przypasuje łóżeczko turystyczne, jakie dla niego przygotowałam.
Ma nawet funkcję kołyski, tylko każdy mi mówi, żebym nie używała, bo dziecko się przyzwyczai i będzie kłopot.
A Twoja Helenka spała w kołysce do tej pory prawda? Przyzwyczaiła się do bujania? Zasypia bez niego?

niesiaaa spodziewasz się chłopca, czy drugiej dziewczynki?

Pozdrawiam Was :*
 
reklama
FutureMummy - coś czuję, że moja ciąża już niedługo dobiegnie końca (na dniach). Dziś od rana boli mnie krzyż i ogólnie czuję się jak przed okresem... Jakby to powiedział ks. Natanek: "wiedz, że coś się dzieje..." :-D Już nie możemy się z mężem doczekać kiedy zobaczymy naszego smyka ;-)

Dzisiaj moja koleżanka urodziła drugiego synusia. Rodziła w Gorzowie - potwierdza, że atmosfera w szpitalu się poprawiła, a położne są przesympatyczne.
 
Do góry