reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Gorzowie WLKP

reklama
Czesc dziewczyny,

Czy któraś z Was brała w ciąży fenoterol?bo ja właśnie w przyszłym tygodniu odkladam i z tego co sie orientuję może szybko dojśc do porodu(16.03 mam termin)I jeszcze jedno pytanko:)co bardziej sie przydaje i jest dłużej urzytkowane przez wasze bobasy czy karuzela na lozeczko czy mata edukacyjna?bo nie wiem która z tych rzeczy lepsza kupic:)Całuski dla Was wszystkich i maleństw oczywiście:)
 
Anula ja nie pomogę, nie brałam fenoterolu. A co do zabaweczek hmm.. powiem Ci, że miałam na początku tylko karuzelę nad łóżeczko, taką zwykłą plastikową nakręcaną i był to dobry zakup, bo Kubusiowi się podoba do dziś. Wprawdzie nie na długo, ale jeśli mam coś do zrobienia, kładę go do łóżeczka włączam ją i mam chwilę dla siebie. A matę dostałam dopiero teraz i fajna sprawa. Myślę, że przydałaby się już dużo wcześniej. Podobnie jak z karuzelą można dziecko położyć bezpiecznie i chwilę się sobą zajmie. Teraz tym bardziej mi się przydaje, bo Kubuś jest tak ruchliwy, że z łóżka mógłby spaść zostawiony sam, a z maty najwyżej skula się na podłogę ;-)Myślę, że goście, którzy będą odwiedzać malucha będą pytać co przynieść więc można zasugerować matę, a sama możesz kupić karuzelkę, lub odwrotnie. Obie rzeczy przydatne. Mata to chyba do czasu gdy dziecko nie zacznie siedzieć i raczkować, bo wtedy na pewno w miejscu nie będzie leżało.
Pozdrawiam i powodzenia w wyborze :);-)

aaa matę mam najzwyklejszą na świecie, pałąki z wiszącymi zabawkami, ale wolałabym aby miała więcej bajerów, żeby zainteresować dziecko (np. szeleszczące elementy, lusterko, jakaś melodyjka może)
 
hej Anula. ja nie wiem co to za lek. nie brałam nic taiego, za to bralam metypred i inne sterydy, ale tego co napisalas akurat nie, nawet nie wiem na co to ;)

co do zabawek. ja mam karuzele fisher price na baterie, która tak żre baterie, ze co tydzien trzeba ładowac. a przecież nie gra dzień i noc. teraz tylko na wieczór. Hesia jak nie może zasnąć to włączam jej karuzelę, a ona na suficie pokazuje pływające rybki. taki bajer, ale mała lubi. ale rzadko jej używamy. kiedyś częsciej, do zasypiania najbardzie, no ale moja gwiazda juz chce biegac, anie patrzec na karuzelę haha.

co do maty, to ja kupiłam z ikei, jest duzo większa od standardowych i podgumowana, zatem się nie ślizga. jestem z niej bardzo zadowolona, Helenka się po niej kulala, przewracała z brzuszka na plecy i dalej lezala na macie a nie na podłodze. wiec... ja uważam, ze świetny wybór. pałąki mozna dokupic tez w ikei osobno, ale ja mialam taki pałąk od maty fisher price, pozyczoną od kolezanki. pozyczyla mi całą mate z pałąkami, ale mata od niej nie byla używana. zaraz znajde moze poczekaj ;)


edit:


o taka ;)

http://allegro.pl/mata-ikea-leka-120-120-wiek-o-jak-nowa-i2111485909.html
 
Ostatnia edycja:
Hej!
Anula ja uważam, że obie rzeczy fajne, ale to zależy od maluszka na jak długo :) mój to tylko chwilkę na karuzele patrzy i zaraz mu się nudzi, a na macie to jak się jeszcze nie turlał to sie pobawił jakiś czas, ale teraz to tylko chwilkę i turla się i nudzi, więc to wszystko zależy od maluszka.

A wiecie mam już dość - Julek znowu chory- migdały i uszka, mamy go chrzcić w niedziele i nie wiem, czy znowu nie odwołam chrztu - jutro kontrola i lekarz zadecyduje..:(( i jak te dzieciaki uchronić przed chorobami:((




 
Ostatnia edycja:
Anula ja co prawda nie brałam fenoterolu, ale nie jest regułą, że szybciej urodzisz, więc się nie martw, tym bardziej jeżeli Ci to lekarz zalecił.zawszę jak odłożysz,a Ci się skurcze nasilą, to brykaj do lekarza i on będzie decydował co dalej z tym
 
Aneczka87:Jak będę miała skurcze to już nie będą powstrzymywac, bo podobno fenoterol zaleca sie tylko do ukończonego 36 tygodnia ciazy.Więc jak cosik się zacznie dziac to po prostu urodze Oliwierka:)
 
reklama
dzieki katarinka ;* nic straconego... dawaj...to nasze "dwójki" będą w podobnym wieku hahah
haha, oj chyba poczekam... :-) Mam ciśnienie na 2 dzieciątko, ale za jakieś 3lata, bo teraz chyba nie dałabym rady... :-) Już łykam tabletki antykoncepcyjne dla karmiących, więc póki co rodzeństwa Amelka nie będzie miała. :-)Co do karuzeli to moja Amela ją uwielbia, z rana jak ją położę do kołyski to patrzy się na nią chyba z 20min., guga przy tym i fika nóżkami, wręcz słychać zachwyt! :-) A matę kupi teraz niuni moja siorka w prezencie. 3miesiąc to dobry czas na taką zabawkę, bo Amela teraz się rozgląda na maxa i wpatruje się we wszystkie żywe kolory, daje jej to dużo radości. A macie może dla swoich maluszków kojce do zabawy??? Bo tak z mężem myślimy żeby kupić taki. Tak bezpiecznie byłoby gdybym musiała wyjść do łazienki czy coś, a Amela raczkująca lub pełzająca bawiłaby się i nigdzie by mi nie uciekła. Moja kuzynka miała taki dla swojej córeczki i była zadowolona, bo mała lubiła w nim siedzieć i rozrabiać, a kuzynka miała trochę czasu dla siebie.
 
Do góry