reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Gorzowie WLKP

aga najważniejsze żeby było dobrze, rzeczywiście dawno nie zaglądałaś skoro nawet nie wiedzielismy że drugiego bobika będziesz mieć.moja bratowa pierwszego syna rodziła w 4 minuty drugiego w 15 więc dłużej choć 15 minut to chwila moment:-D
 
reklama
aga_80 u mnie pierwszy poród trwał 3,5h a drugi 3h więc zawsze trochę krócej. Ale np moja mama opowiadała, że mnie urodziła błyskawicznie a z moim bratem męczyła się prawie 10h
Najważniejsze jest by maleństwo było zdrowe... powodzenia
 
Hej czy któraś z was Miała skierowanie i zalecenia doCC w gorzowie? Jak wygląda przyjęcię na oddział przy cc ? Ile wcześniej przed terminem przyjmują na oddział ? Czy od razu idzie sie pod nóż, czy najpierw wywołują skurcze czy coś innego?
 
Hej ja miałam ze względu na złe położenie dzidzi.. .Ale przyjęcie do szpitala odbyło sie po 10 dniach od przenoszenia przeze mnie ciąży, z wielką łaską mnie przyjęli..twierdząc,że nie mają miejsc.Ale udało się, weszłam na oddzial i dali mi rzeczy i od razu na badanie.Ale o usg zapomnij..chyba,ze się wykłócisz i powiesz im ,że "np. w moim przypadku dzidzia źle ułozona" i przekonasz panią doktor ,że masz rację, przecież cie zbadała i twierdzi inaczej, wtedy jeszcze raz badanko lekarskie i nawet nie wiesz kiedy wpada po ciebie pielęgniarka na sale i zabiera do dyzurki nie mowiąc o co chodzi, wiec w sumie sie jeszcze nie stresujesz, az tu nagle jestes na stole i patrzysz jak twoja dzidzię , taką maleńką i myslisz..nie wazne jak mnie tu traktują ,wazne,ze moje dziecko jest zdrowe a juz niedlugo bede w domu :D Ale podobno nie wszystkie kobiety traktuja w ten sposob:) wiec sie nie stresuj na zapas :) powodzenia i trzymam kciuki :)
 
hej dziewczyny

ja mam pytanie do dziewczyn rodzących w ciągu ostatnich msc w gorzowskim szpitalu:)
co trzeba spakować do szpitalnej torby? na stronie szpitala niestety żadnej listy nie ma, a przydałoby się zacząć pakować;)
a jak w ogóle personel, położne są ok czy jak to często się zdarza na "nie" na wszystko??
z góry dziękuję!!:)
 
[FONT=&quot]hej :)
jeżeli chodzi o potrzebne rzeczy do szpitala to z telefonicznej info przyszpitalnej szkoły rodzenia (jeżeli się nie mylę rozmowa z p. Wioletą): 1.Torba dla nas:[/FONT]

[FONT=&quot]- dokumenty (dowód osobisty, dokument potwierdzający ubezpieczenie, karta ciąży, wyniki badań, grupa krwi, nip pracodawcy, poradnia dziecka (imię i nazwisko lekarza, adres), jeżeli były: konsultacje innych lekarzy, wypis ze szpitala) + „notatka”: imię i nazwisko, nr telefonu, osoba upoważniona do kontaktu (imię i nazwisko, adres, nr telefonu), choroby w ciąży (co i który tydzień), adres pobytu dziecka po porodzie, uczulenia.[/FONT]
[FONT=&quot]- przypory toaletowe (w tym: maść na brodawki, środek do higieny intymnej, pomadka ochronna),[/FONT]
[FONT=&quot]- szlafrok,[/FONT]
[FONT=&quot]- 2xkoszula nocna rozpinana,[/FONT]
[FONT=&quot]- 2xbiustonosz do karmienia,[/FONT]
[FONT=&quot]- 2xmajtki siateczkowe,[/FONT]
[FONT=&quot]- podkłady na łóżko 60x90 – 5szt.,[/FONT]
[FONT=&quot]- skarpetki,[/FONT]
[FONT=&quot]- klapki (najlepiej 1 i do chodzenia i pod prysznic),[/FONT]
[FONT=&quot]- ręcznik kąpielowy,[/FONT]
[FONT=&quot]- ręcznik papierowy,[/FONT]
[FONT=&quot]- chusteczki higieniczne,[/FONT]
[FONT=&quot]- papier toaletowy,[/FONT]
[FONT=&quot]- kubek i sztućce,[/FONT]
[FONT=&quot]- woda mineralna niegazowana.[/FONT]
[FONT=&quot] 2. Torba dla dziecka (po porodzie):[/FONT]
[FONT=&quot]- 3xkomplet ciuszków , np. pajacyków,[/FONT]
[FONT=&quot]- 1xczapeczka,[/FONT]
[FONT=&quot]- 1xrękawiczki niedrapki,[/FONT]
[FONT=&quot]- 3xpie;uchu tetrowe,[/FONT]
[FONT=&quot]- 3xpieluchy flanelowe,[/FONT]
[FONT=&quot]- chusteczki pielęgnacyjne (bezzapachowe),[/FONT]
[FONT=&quot]- kocyk bawełniany (50x50 lub 60x60).[/FONT]
[FONT=&quot]3. Torba na wyjście: rzeczy dla nas, dla dziecka, nosidełko.
4. Dodatkowo dla partnera: fartuch ochronny i obuwie ochronne + papierek przy wpisie.[/FONT]
[FONT=&quot]Jeżeli nie możesz chodzić na zajęcia szkoły rodzenia (ja muszę leżeć więc szkoła mnie ominęła) najlepiej tam zadzwoń (tel. 95 7 331 418)– babeczka jest bardzo miła i odpowiada na wszystkie pytania.[/FONT]
[FONT=&quot]A jeżeli chodzi o personel nie wiem - na dniach się przekonam [/FONT] :)[FONT=&quot][/FONT]
 
Aśka84 dziękuję za informacje:) bardzo mi pomogłaś.
Ja do szkoły rodzenia też nie chodziłam. Termin mija 23 marca, jak narazie nic się nie zapowiada żebym jechała na porodówkę w terminie - za dobrze się czuję także dziecię chyba czeka na ładniejszą pogodę;)
i tak z tego wszystkiego dopiero zabrałam się za pakowanie torby. Ale widzę, że i Ty na dniach oczekujesz na dzieciątko:) :)
 
reklama
cieszę się, że chociaż trochę pomogłam :) ja mam termin na 1 kwietnia ale termin terminem a kiedy mała zechce wyjść to się dopiero okaże:) pozdrawiam gorąco :)
 
Do góry