reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Gorzowie WLKP

reklama
Mammi 15 kg to nic, zrzucisz szybciutko. Ja przytyłam w ciąży 14, po wyjściu ze szpitala 10 już nie miałam. Aktualnie zostały mi jeszcze 3 kg do zgubienia, choć pewnie same cycki matki karmiącej ważą ok 1 kg ;-).

Future, Helenka prześliczna. Narobiłaś mi strasznej ochoty na morze, aż się chyba w weekend wybierzemy... w końcu w weekend mają być ostatnie ładne i ciepłe dni.
 
Ale cisza ... w oczekiwniu ma Maluszka Aniołka wszyscy w napięciu :):-)

Mi też zostało ok. 3 kg, ale brzuch mi został niezbyt ładny, muszę zacząć ćwiczyć. Wcześniej mialam więcej zapału, kilka dni robiłam brzuszki i ogólnie ćwiczyłam, ale jak szybko pojawiła się chęć ćwiczenia, tak szybko zniknęła, brak silnej woli i ... czasu i siły czasem. Jakoś przezimuję :-(

U nas nowość, demonstrujemy:
IMG_9079.JPG

:-):szok: Franiu zaczął jeść rączkę! Smoka nie chce, rączka smaczniejsza, a jak się denerwuje jak mu zabieram ehh coś mi sie wydaje, że oduczenie go, to walka z wiatrakami.
Future ja jestem w podobnej sytuacji jak Ty. Umowa w szkole skończyła mi się 31 września edit- sierpnia. Teraz jestem na macierzyńskim, a później czeka mnie kuroń. Od przyszłego roku zaczynam szukać pracy. Teraz myslę, żeby zrobić podyplomówkę. Nie wiem, czy poradzimy sobie, bo chę karmić piersią, a studia w Szczecinie...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny 3 kilo to juz chyba pikus do zrzucenia?! No wlsnie...tylko te brzuchy...ja sie tak cieszylam ze nie zrobily mi sie rozstepy, ale okazalo sie ze do czasu - ostatniego tygodnia.Moze stosowalyscie jakies kremy lub masci ktore mozecie polecic na "swieze" rozstepy??

Mamo franusia - Franus wyglada tak jakby chcial cala lapke polknac :-) slodziak
 
MamoF nie zabieraj Franiowi rączki :) to ten etap że dzieciątka pchają piąstki do buziuni, zawiązują się wiązadła i je to swędzi...
a Franulek cud miód! taki bobasiu jeszcze :))

Mammi ja krem stosowałam z BabyDream (z Rossmana) taki różowy z ciężarną kobitką...jest rewelacyjny i nic po nim mi nie wyszło (polecony uprzednio przez 3 ciężarne, którym też nie wyszły żadne rozstępy) ja byłam sceptyczna bo tani więc myślałam, że guzik wart...a jednak REWELACYJNY....natomiast nie wiem czy podziała na rozstępy już widoczne ona zapobiega skutecznie...nie wiem możesz spróbować....

Larvunia ty coś ostatnio się nie odzywasz... :) jak tam Misiunia?


Kurcze moja mała ma takie zaparcia że normalnie tragedia, jak robi kupkę to płacze strasznie a taka twarda jej idzie że nie może jej wyprzeć muszę jej pomagać...podaję jej lactulosium (laktuloza) i robi po niej ale twardą strasznie... :(
macie jakieś sposoby na zaparcia? Będę musiała ją chyba podopajać jakąś herbatką....
 
Hej dziewczynki!
A ja poleciałam w wir zakupów i znowu dokupiłam mase rzeczy: ubranka, kocyki i pieluszki tetrowe i flanelowe. A właśnie czy wy też macie pieluszki tetrowe takie cieniutkie??? Z tego co pamiętam kiedyś były takie konkretne, grube, ładne, a teraz takie średniej jakości. O cenie nie wspomnę!!!
Już piorę i prasuję, może i trochę za szybko ale co tam, tyle radości mi to sprawia, że sobie porobie...:-)
Dzisiaj byłam na kolejnym spotkaniu w szkole rodzenia, poćwiczyłam, nauczyłam się oddychać przeponą i dostaliśmy prezenty (gratisy):-) Tak więc sympatycznie.

Mammi Ty już zaraz będziesz wybierać się na porodówkę. Ale super! Jeszcze troszkę i będziesz tulić maleństwo!:-) Ja na rozstępy smaruję się Mustellą przeciwko rozstępom i póki co nic nie mam, jest też krem Mustelli na istniejące już rozstępy. Podobno dobre.

MamoFranusia Franiu jest śliczny, a jaką ma minkę na tej foci.:-D Rozkosz!

aga Biedna Lenka, namęczy się niunia trochę. Niestety nie wiem co się robi na takie zaparcia, ale zapytam jutro mamy, może zna jakiś stary sposób. Podobno walczyła z tym jak ja byłam malutka.
 
Ja przeciw rozstępom używałam (i używam nadal) krem Gerbera - zapobiega skutecznie, nie mam żadnych bruzd. Ale to tak jak w przypadku dziewczyn, krem zapobiegający rozstępom.

Franuś cudowny słodziaczek :*
 
Ostatnia edycja:
Hej laseczki, pozdrawiam was z zielonej góry :)

aga - moja tez miala zaparcia jak jej dalam kaszke ryzową, i marchewke, i nie wime po czym to bylo, ale jakies 3 miesiace temu. podawalam na czczo cieplą przegotowaną wode. zadziałało rewelacyjnie. ile chciala z butli, 10 min przed mleczkiem, i do dziś pije tylko wode. no czasem herbatke, ale to na czkawke tylko. ale zrezygnowalam z soczków i Helenka już aż się trzęsie za wodą :)

mamoF moja Helka pcha całą łapkę do buzi, ze aż czasem wymiotuje. nie mowiąc już o mokrych rękawach i dekolcie. i lapki ciągle oślizgłe ;)) le narazie nie ma co walczyc. jak bedą mieć rok i pchać rękę do buzi, to wtedy bedziemy walczyc,

moja już ma wiele osiągnięć i z dnia na dzien wymysla cos nowego, prócz tego, ze siada już, obraca się i turla po podłdze, zaczyna minimalnie raczkowac, ale do tyłu ;) to jezcze jak ją sadzamy na kolanie to spręzynuje. haha. ale powiem wam, ze się cieszę, bo tak się męczy, ze po 2 godzinkach idzie spać :) pozniej znowu 2 godzinki bawi sie, i spac. wiec mam duzo czasu na obowiązki domowe.

dzis spimy u mjej kuzynki, i mała zasnęła wczoraj przed 8, spała do 7.30 rano. pobawila sie do 9 i do teraz spi. normalnie złote dziecko ;))

co do kremu na rozstepy tez uzyalam z rosmana, ale nie uzylam duzo, jescze stoi na pólce i pharmaceris, i wyskczył mi jeden na boku, jakby na biodrze i jeden od wewnętrznej strony uda. ale po porodzie, i przypomne, ze przytyłam 400gram ;) co by bylo z rozstępami jkabym przytyla 30 kilo?? hehe. ale przyznam sie szczerze, ze ja nienawidze sie smarowac balsamami, wiec moze dlatego, ze nie uzywalam codziennie, nie odniosly az takiego skutku.
 
reklama
Do góry