reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Nina, pracuje:-) a przynajmniej pracowała w styczniu:-) w grudniu robiła mi cc, a w styczniu ściągała szwy;-)
 
reklama
powiem Ci tak - to moje pierwsze w życiu cc, minął dopiero miesiąc, ale co mogę powiedzieć, to to, że czuję się fantastycznie, położna środowiskowa zachwycała się blizną, że ślicznie się goi i w ogóle, a łatwo szyć im nie było,bo mam sporą nadwagę <na szczęście dzięki karmieniu piersią już coraz mniejszą:-)> i brzuszek po ciąży wisi mi zakrywając nieco ranę. nic a nic się nie ślimaczyło, nie było jak na razie żadnych problemów. sama pani dr bardzo miła, konkretna, po zabiegu jak nas spotkała na korytarzu jakiś czas później to pytała jak się czujemy i w ogóle <miałam problemy z laktacją po cc i chodziłam do poradni laktacyjnej w Żeromskim i wtedy się spotkałyśmy>. dodam, że nie jest moją lekarką i pierwszy raz spotkałam ją w dniu kiedy robiła mi cc. mimo, że boję się wszelakich operacji, to czułam się naprawdę dobrze zaopiekowana i w ogóle. nie mam porównania, ale myślę, że spokojnie mogę ją polecić:-)
 
Dziewczyny mam pytanie:-)
czy jest sens pisać plan porodu? Dość głośno o tym ale pytanie czy w szpitalu poważnie to potraktują czy po prostu wystarczy porozmawiać z położną która będzie się mną zajmować podczas porodu jakie są moje oczekiwania i prośby.
Kurcze im bliżej porodu tym coraz bardziej zaczynam się obawiać jak to wszystko będzie wyglądało :-(
 
moim zdaniem plan porodu nie przydaje się. Nie wiesz jak będzie on do końca wyglądał, a po co masz się rozczarować, że coś nie poszło po Twojej myśli. Oczywiście jak już przyjmą na oddział powiedz czego oczekujesz ;-)
 
Benia, spisz sobie, na wszelki wypadek. bo wtedy jak np ze swoim chłopem będziesz na sali, to on będzie wiedział o co położną pytać itp;-)
 
Ag i Tigi dzięki za radę:happy2:
Chciałabym mieć już poród za sobą:sad: Wiem że to najpiękniejszy dzień w życiu każdego rodzica a przede wszystkim kobiety,ale ta niepewność jak to będzie i czy sobie poradzę jest straszna.Staram się być spokojna i niepotrzebnie nie denerwować ale to jest chyba silniejsze ode mnie.
 
Benia, można mieć, ale można obejść się bez bo i tak te same pytania zadaje położna jak i lekarz. Np. o ochronę krocza czy nacięcie, lub zzo.

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki. Po porodzie oznaczano córce grupę krwi, ale w książeczce zdrowia nie mam jej wpisanej. Myślicie że jest to gdzieś w dokumentacji szpitala do wyciągnięcia?
 
reklama
Synteza antygenów układu AB0 trwa do około 2 roku życia. Dlatego oznaczanie grupy krwi u noworodka jest niemiarodajne - antygenów jest mało, test może ich nie wyłapać i dziecko z grupą A/B/AB będzie miało grupę 0.
W sensie nie ma sensu oznaczać grupy krwi u noworodka, bo moze sie ona zmienić. Przykładowo ja mam w książeczce grupę Arh+ a w ciąży okazało sie że jednak mam grupę 0rh+
Dlatego badanie grupy z krwi pepowinowej jest bez sensu jesli nie ma wyraznej potrzeby (ew konflikt serologiczny rodziców)i nawet jesli sie je wykonuje, to rzadko ktory szpital wpisuje w ksiazeczke, ewentualnie wpisuje z zaznaczeniem, ze trzeba powtorzyc po mniej wiecej 2 latach.

 
Ostatnia edycja:
Do góry