reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Poród ok, po porodzie także, dziecko od razu na brzuch, potem oglądają/badają, 2h z dzieckiem w tym czasie też karmienie.
Po porodzie położne przychodzą i pomagają na każde zawołanie a nawet i bez.
Lekarze nie bagatelizują, wszystko sprawdzają w razie wątpliwości. Choć mi np. 2x nie wpisali smółki zaraz po porodzie i potem wielka panika, że dziecko kupki nie robi. Gdy mówiłam, że była po porodzie to raczyły posprawdzać papiery ;)
Ogólnie jakbym miała jeszcze rodzić to znów tam.
 
Porady laktacyjne ok - naprawde panie położne starają się pomóc, ale fakt czasem trochę co innego mówią. Pediatra trochę niemiła, ale fakt faktem długo nas trzymali bo CRP małej wzrosło, pilnowali sprawdzali, robili badania krwi, moczu.

Ktoś pytał o znieczulenie - jest dokladnie tak, że np. w weekend czy swieta kiedy sa tylko dyżurni anestezjolodzy znieczulenia można nie dostać. Oddział nie ma własnego, dedykowanego anestezjologa i trzeba się z tym liczyć. Ja czekałam na znieczulenie 7h :/ Nie byłam na to przygotowana psychicznie. Rodziłam w niedzielę. Jeśli komuś jakoś nie zależy na tym specjalnie to to nie jest problem.
 
Cześć :) Czy któraś z Was rodziła w Żeromskim, ale jej lekarz prowadzący nie miał tam dyżurów? Jak to wtedy wygląda? Nie jestem z Krakowa, ale mieszkamy tu z mężem, więc za bardzo nie mam rozeznania, a troszkę się martwię tym czy to jest pomocne podczas porodu jeśli Twój lekarz pracuje w danym szpitalu czy nie ma znaczenia.
 
Normalnie wygląda. Przychodzisz, przyjmuje Cię położna, bada lekarz dyżurujący. W trakcie porodu jest z Tobą położna. Lekarz przychodzi na finał i zazwyczaj stoi pod ścianą (lub wcześniej na wezwanie położnej gdy coś nie tak), w razie potrzeby interweniuje. Kluczową rolę w trakcie porodu odgrywa położna. Nie ma żadnego znaczenia jakiego masz lekarza prowadzącego, skąd jesteś itd. Niczym się nie martw. ;)
 
Również nie miałam lekarza prowadzącego z Żeromskiego i nie czułam się w żaden sposób dyskryminowana czy coś.
Rodziłam z położna, studentka (zapytano mnie o zgodę czy może w tym uczestniczyć) oraz młoda Panią rezydent, która nie stała pod ścianą ;) a w ostatniej fazie bardzo mi pomagała razem z położna - nigdy nie zapomnę jej tego, że pomiędzy skurczami glaskala mnie po udzie i mówiła, że świetnie mi idzie i wszystko już zaraz się dobrze skończy.
 
Ja również bardzo polecam ten szpital. Dokładnie rok temu urodziła się nasza córeczka i byliśmy bardzo zadowoleni z zarówno z personelu, warunków na porodówce jak i na sali poporodowej. Nie ma znaczenia czy ma się lekarza z tego szpitala bo raczej i tak nie trafi się na jego dyżur. Panie położne bardzo miłe, delikatne i troskliwe, podobnie lekarze i inni pracownicy. Nawet panie sprzątające są życzliwe i uśmiechnięte. Opieka poporodowa w porównaniu do tego co się słyszy w innych szpitalach jest na prawdę na wysokim poziomie: bardzo często zaglądają do sali, dopytują czy wszystko w porządku, pomagają w opiece nad dzieckiem, udzielają rad ..... ja byłam w szoku, że taki wysoki poziom usług, patrząc na to co się dzieje w państwowej służbie zdrowia nie spodziewałam się za wiele..... a tu mega zaskoczenie. Zgodzę się również, że warunki panujące na patologii, na której też byłam, zanim poród się rozkręciła na dobre, pozostawiają wiele do życzenia: jednym słowem pamiętają czasy komuny ..... jednak dużym plusem jest personel, bardzo miły, pomocny, który wynagradza uśmiechem i życzliwością obskurny wygląd zewnętrzny. Jednym słowem byłam bardzo zadowolona i na pewno, przy drugim dziecku wybiorę ten szpital. Generalnie jak pacjenci są w porządku w stosunku do personelu, mili, uprzejmi i ludzcy to personel również odwzajemnia się pozytywnym zachowaniem. Na koniec dodam, że byłam świadkiem sytuacji, kiedy to pacjentka próbowała udowodnić swoje racje lekarce i personelowi i przeforsować swoje nie do końca poprawne idee i niestety ale nie spotkało się to z aprobata i przychylnością personelu. Tak więc chyba jajko nie może być mądrzejsze od kury i będzie wszystko ok :):) Generalnie nie należy przywiązywać wagi do błahostek.... wiecznie tam się nie jest więc pewnie sprawy można zbagatelizować, skupić sie na konkretach typu szybki poród i powrót do domu i jest na prawdę ok. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy. :)
 
może ktoś tu jeszcze zagląda i odpowie na moje pytania: chciałabym sie dowiedziec co potrzebuje zabrać do szpitala, na pewno wszystko dla siebie ale co dla dziecka? pewnie pampersy, chusteczki, ale czy ubranka, rożek, ręcznik, pieluchy tetrowe też......? czy któraś mama powie mi co konkretnie potrzebuje, albo co ona miała i wystarczyło. no i może ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia z tym szpitalem... nie mam stamtąd lekarza i trochę się obawiam jak to będzie.
 
reklama
może ktoś tu jeszcze zagląda i odpowie na moje pytania: chciałabym sie dowiedziec co potrzebuje zabrać do szpitala, na pewno wszystko dla siebie ale co dla dziecka? pewnie pampersy, chusteczki, ale czy ubranka, rożek, ręcznik, pieluchy tetrowe też......? czy któraś mama powie mi co konkretnie potrzebuje, albo co ona miała i wystarczyło. no i może ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia z tym szpitalem... nie mam stamtąd lekarza i trochę się obawiam jak to będzie.
Na stronie szpitala jest informacja co trzeba zabrać. Ja miałam w sumie wszystko dla dziecka oprócz ręcznika

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry