reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@Destino wg mojego rozumowania napisałaś dokładnie to co wczesniej @Nadzieja2018 ;) więc mysle ze jak najbardziej wszystkie rozumiemy. Zadna z nas nie wypiera tego ze byly ciążę, byly maluszki, ktore człowiek kochał i na ktore czekał bo to tak oczywiste jak to ze ziemia jest okrągła. Wlasnie chodzi nam o to co napisałaś, co wczesniej napisała @Nadzieja2018 :) trzeba patrzeć w przyszłość z nadzieją i wiarą że bedzie dobrze.
Ja głęboko wierze w to ze wszystkie ktore tu walczymy o cud macierzynstwa w koncu nam sie uda ;)
Wiesz, ja bardzo mocno tego bym chciała. I choć niemal mnie tu nie ma, to wciąż noszę w sercu dziewczyny, które walczą i pamiętam o nich w różnych sytuacjach. Proszę o cuda dla każdej z nas
Jak słyszę, że kolejnej dziewczynie, która miała niedrożne jajowody udało się zajść w naturalna ciążę, to myślę sobie, że wszystko jest mozliwe
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja dziewczyny zdecydowałam się na szczepionki u doc. Paśnika (18.5%allo mlr jak narazie ) pierwsze szczepienie 31.10 i na drożność prawdopodobnie 4.11 w gymcentrum w Katowicach
wizyta natomiast u dr Przybycień 21.10 zobaczymy co powie będę pisać
Kciuki dla wszystkich dziewczyn zeby wkoncu było dobrze
 
Hej Dziewczyny,
czy któraś z Was zauważyła u siebie problem z cerą na twarzy po encortonie? Pytam, ponieważ zaczęłam mieć jakieś skupiska małych krostek na brodzie z lewej i prawej strony i także pod nosem z lewej strony. Jak dotykam to są lekko chropowate. Zastanawiam się, czy to hormony, jak tak to jakie można zbadać? Czy może taki efekt po sterydzie?
 
Ja również pamiętam i wspominam. Adrian wie że miał rodzeństwo, które umarło w brzuszku. U nas jest to namacalne ponieważ chodzimy na cmentarz na grób. Mateusz też będzie wiedział.
Właściwie to podpisałabym się pod postem destino

@Marthi ściskam Cię mocno i wierzę, że będziesz ziemska mama
 
Hej Dziewczyny,
czy któraś z Was zauważyła u siebie problem z cerą na twarzy po encortonie? Pytam, ponieważ zaczęłam mieć jakieś skupiska małych krostek na brodzie z lewej i prawej strony i także pod nosem z lewej strony. Jak dotykam to są lekko chropowate. Zastanawiam się, czy to hormony, jak tak to jakie można zbadać? Czy może taki efekt po sterydzie?
Ja miałam kasze na czole taka pod fluidem niewidoczna ale w dotyku ciągle była. Po skończeniu encortonu ok 18-19 tydzień zaczeło schodzić teraz nie mam nic
 
Cześć dziewczyny ! [emoji8] Zawitałam do Was na wątek choc bezposrednio mnie nie dotyczy gdyz nie mam za soba poronien, ale szukam osób które w ciąży biorą podobny zestaw leków co ja. Potrzebuje wskazówek [emoji4] to moja pierwsza, dlugo wyczekiwana ciaza, obecnie 14 tc [emoji7]

Mam stwierdzone ANA dodatnie DFS 70 +++ i Ro-52 rekombinant + oraz mutacje MTHFR 677 homozygota

Leki które biorę to encorton, sulfasalazin, agapurin, neoparin, acard, letrox, metafolin, metylowana b12, biotebal, cholina i inozytol, Wit D i C.

Jak to u was wygląda z tymi lekami ? Głównie chodzi mi o encorton, sulfasalazin i neoparin. Bierzecie je w ciąży, do którego tygodnia, w jakich dawkach? Jakie macie wskazania do nich ? [emoji848]

Jeśli któraś jest na tych lekach i leczy się w Poznaniu to będę wdzięczna za namiary na ginekologa, który Wam je przepisuje.

Ja chodziłam do naprotechnolog i ona ustawiła mi tak te leki i uważa że muszę je brać w trakcie ciąży, bo inaczej ja strace. A wszyscy ginekolodzy każa mi je odstawić, bo uważają że moje przypadłości nie są wskazaniem do tych leków i one nie pomagają dziecku a szkodzą mi bo biorę juz je długo (większość ok 2 lat).

Nie wiem jak mam dalej postąpić ? Boję się odstawić te leki [emoji29] pomożecie ? [emoji8]
 
Cześć dziewczyny ! [emoji8] Zawitałam do Was na wątek choc bezposrednio mnie nie dotyczy gdyz nie mam za soba poronien, ale szukam osób które w ciąży biorą podobny zestaw leków co ja. Potrzebuje wskazówek [emoji4] to moja pierwsza, dlugo wyczekiwana ciaza, obecnie 14 tc [emoji7]

Mam stwierdzone ANA dodatnie DFS 70 +++ i Ro-52 rekombinant + oraz mutacje MTHFR 677 homozygota

Leki które biorę to encorton, sulfasalazin, agapurin, neoparin, acard, letrox, metafolin, metylowana b12, biotebal, cholina i inozytol, Wit D i C.

Jak to u was wygląda z tymi lekami ? Głównie chodzi mi o encorton, sulfasalazin i neoparin. Bierzecie je w ciąży, do którego tygodnia, w jakich dawkach? Jakie macie wskazania do nich ? [emoji848]

Jeśli któraś jest na tych lekach i leczy się w Poznaniu to będę wdzięczna za namiary na ginekologa, który Wam je przepisuje.

Ja chodziłam do naprotechnolog i ona ustawiła mi tak te leki i uważa że muszę je brać w trakcie ciąży, bo inaczej ja strace. A wszyscy ginekolodzy każa mi je odstawić, bo uważają że moje przypadłości nie są wskazaniem do tych leków i one nie pomagają dziecku a szkodzą mi bo biorę juz je długo (większość ok 2 lat).

Nie wiem jak mam dalej postąpić ? Boję się odstawić te leki [emoji29] pomożecie ? [emoji8]

Ja się mogę wypowiedzieć tylko o encortonie i neoparinie. Encorton brałam do 19tc schodząc z dawki od 16tc. Neoparin cała ciążę ;) wg mnie przy dodatnich ana steryd jest konieczny. A czy z uwagi na te ro52 będziesz miała wykonywane echo serca dziecka?
 
Ja się mogę wypowiedzieć tylko o encortonie i neoparinie. Encorton brałam do 19tc schodząc z dawki od 16tc. Neoparin cała ciążę ;) wg mnie przy dodatnich ana steryd jest konieczny. A czy z uwagi na te ro52 będziesz miała wykonywane echo serca dziecka?
Dziekuje za odpowiedz [emoji8]
A z jakich powodów Ty miałaś przepisane te leki ? I w jakich dawkach brałas?

Nie miałam zleconego takiego badania, a na tych pierwszych prenatalnych tego lekarz nie ocenia ? Bo na usg mówił ze wszystko z sercem dziecka ok.

Jaki wpływ mają te Ro-52 na serce dziecka? Bo nikt mi nie powiedział, ze jakiś w ogóle mają [emoji17]

Jak robiłam pierwszy raz ana to miałam tylko te dfs70, a później może po ok pół roku lekarz kazała mi powtórzyć i wyszły tez te drugie. Właśnie mnie to zastanawiało ze nie było ich z początku a później się pojawiły [emoji53] ale czytałam ze one moga mieć jakiś związek z watroba a ja jakoś wtedy miałam odchylenia na próbach watrobowych i pomyślałam że to może od tego ....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wstawiam Ci link do posta forumki, która miała ciążę z Ro52
Dziekuje za odpowiedz [emoji8]
A z jakich powodów Ty miałaś przepisane te leki ? I w jakich dawkach brałas?

Nie miałam zleconego takiego badania, a na tych pierwszych prenatalnych tego lekarz nie ocenia ? Bo na usg mówił ze wszystko z sercem dziecka ok.

Jaki wpływ mają te Ro-52 na serce dziecka? Bo nikt mi nie powiedział, ze jakiś w ogóle mają [emoji17]

Jak robiłam pierwszy raz ana to miałam tylko te dfs70, a później może po ok pół roku lekarz kazała mi powtórzyć i wyszły tez te drugie. Właśnie mnie to zastanawiało ze nie było ich z początku a później się pojawiły [emoji53] ale czytałam ze one moga mieć jakiś związek z watroba a ja jakoś wtedy miałam odchylenia na próbach watrobowych i pomyślałam że to może od tego ....
 
Do góry