reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Kochane mam takie dzisiejsze wyniki: bhcg: 2828, mlU/ml, progesteron 50,30 ng/ml, tsh 1,05 i ddimery mniej niż 0,19 mikrog/ml (norma od 0 - 0,5).
Biorę 2x200 luteinę dowcipnie i 100 pod język
Clexane 0,6 mam aps aktywny w ciąży
Encorton 20mg
Femibion Natal 1
Prosze napiszcie czy to jest wporzadku, co ew. jeszcze brać, zwiększyć bo zmniejszyć, jesteście bardziej doświadczone. Kiedyś byłam przygotowana, teraz mam pustkę bo z losem pogodzilam się ponad rok temu.
a wiesz może czy masz jakies mutacje MTHFR? mój gin nie poleca kwasu foliowego syntetycznego, tylko same formy metylowane, a Femibion ma dodatek syntetycznego.
 
Kochane mam takie dzisiejsze wyniki: bhcg: 2828, mlU/ml, progesteron 50,30 ng/ml, tsh 1,05 i ddimery mniej niż 0,19 mikrog/ml (norma od 0 - 0,5).
Biorę 2x200 luteinę dowcipnie i 100 pod język
Clexane 0,6 mam aps aktywny w ciąży
Encorton 20mg
Femibion Natal 1
Prosze napiszcie czy to jest wporzadku, co ew. jeszcze brać, zwiększyć bo zmniejszyć, jesteście bardziej doświadczone. Kiedyś byłam przygotowana, teraz mam pustkę bo z losem pogodzilam się ponad rok temu.
Jeśli możesz, to wlaczylabym acard dla dobra łożyska. Trzeba jednak uważać by nie była za zadka krew. Wzięłabym 75 nie 150. Chociaż ddimery masz super. Moje były wyższe. A jak TSH? Nie potrzebujesz leków? Może jeszcze nad metformine bym pomyślała...
 
Jeśli możesz, to wlaczylabym acard dla dobra łożyska. Trzeba jednak uważać by nie była za zadka krew. Wzięłabym 75 nie 150. Chociaż ddimery masz super. Moje były wyższe. A jak TSH? Nie potrzebujesz leków? Może jeszcze nad metformine bym pomyślała...
[/QUOTE
Dziękuję @Destino że się odezwałaś
Biorę już Acard
Tsh wyszło 1.05
A metforminę w jakim celu???
 
Jeśli możesz, to wlaczylabym acard dla dobra łożyska. Trzeba jednak uważać by nie była za zadka krew. Wzięłabym 75 nie 150. Chociaż ddimery masz super. Moje były wyższe. A jak TSH? Nie potrzebujesz leków? Może jeszcze nad metformine bym pomyślała...

Mam pytanie o metforminę- w jakim celu się ją stosuje w ciąży? Wiem, że w przypadku stwierdzonej IO poza ciążą się często bierze. A w ciąży?
 
W ciąży bierze się ja dokładnie na to samo - żeby cukry nie szalaly i nie narobiły krzywdy dziecku ;)

Rozumiem. Jeśli jest problem z cukrami to bierze także w ciąży. Ale jeśli nie ma wskazań, to metformina nie ma żadnych dodatkowych właściwości i nie należy jej brać? Pytam, bo wielu lekarzy jeszcze jednak stanowczo się sprzeciwia tej metforminie w ciazy, ze podobno teratogenna dla plodu i tylko insulina. A to oprocz clexane dodatkowe kłucia.
 
Wczesniej też ci odpisałam. Tylko chwilowo mam mało czasu, więc nie zawsze jestem na forum. Piękne TSH. Przy kolejnej becie sprawdź raz jeszcze ddimery by zobaczyć przyrost. Jak będzie ok, to już tylko pokonywać kroki ciążowe ci zostanie. Jak będziesz miała lekarza ogarniającego temat, to on zajmie się lekami. Ty jednak pomysł, czy w pewnym momencie nie zrobić anty xa, zwłaszcza, że masz ciążowy aps. Trzymam kciuki [emoji110] [emoji110][emoji110] powodzenia
 
Kochane mam takie dzisiejsze wyniki: bhcg: 2828, mlU/ml, progesteron 50,30 ng/ml, tsh 1,05 i ddimery mniej niż 0,19 mikrog/ml (norma od 0 - 0,5).
Biorę 2x200 luteinę dowcipnie i 100 pod język
Clexane 0,6 mam aps aktywny w ciąży
Encorton 20mg
Femibion Natal 1
Prosze napiszcie czy to jest wporzadku, co ew. jeszcze brać, zwiększyć bo zmniejszyć, jesteście bardziej doświadczone. Kiedyś byłam przygotowana, teraz mam pustkę bo z losem pogodzilam się ponad rok temu.
O rajuśku [emoji3590] gratuluję [emoji8][emoji8][emoji8] dobrze pamiętam, Twoja córcia to Jagódka? [emoji16]
 
reklama
Rozumiem. Jeśli jest problem z cukrami to bierze także w ciąży. Ale jeśli nie ma wskazań, to metformina nie ma żadnych dodatkowych właściwości i nie należy jej brać? Pytam, bo wielu lekarzy jeszcze jednak stanowczo się sprzeciwia tej metforminie w ciazy, ze podobno teratogenna dla plodu i tylko insulina. A to oprocz clexane dodatkowe kłucia.
Ponoć może też zabezpieczać przed poronieniem, ale nie wiem na jakiej zasadzie. Jest niewiele lekarzy, którzy ją stosują w ciąży, ale sa
 
Do góry