reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Jestem nowa, nie wiem czy w dobrym miejscu dodaję post. Mam 2 poronienia w tym roku 2020 za sobą...Obie ciąże zakończone 8-9 tc. Serduszko przestało bić....Wykonałam na własną rękę komplet badań, chciałam prosić o jakieś informację. Do lekarza dopiero po nowym roku(czekam jeszcze na kariotypy i wyniki w kierunku trombofilii-V Leiden, detekcja haplotypu M2 w genie ANXA5, detekcja mutacji G20210A w genie protrombiny, detekcja polimorfizmu 4G/5G -PAI-z) a wyniki takie:
antykoagulant toczniowy---nieobecny
p/c. p. kardiolipinie IgG <2-----negatywny
p/c.p. kardiolipinie IgM 2,82----negatywny
PPJ ANA 1---graniczny----???
p/c. p. antygenom łozyska----ujemny
białko C----105%
białko Swolne----125,1% tutaj wyzszy wynik???
APTT---31,9
Parwowirus B19 IgG----- <1-----negatywny
Chlamydia trachomatisIgG-------7,11-----ujemny
Toxo IgG <0,01----niereaktywny
Rózyczka IgG---148,5-----reaktywny---(po szczepieniu?)
HIV--ujemny
Kiła ujemny
Cytomgalowirus---264,00 -----reaktywny???i tu mam watpliwość robic IgM???
 
Jestem nowa, nie wiem czy w dobrym miejscu dodaję post. Mam 2 poronienia w tym roku 2020 za sobą...Obie ciąże zakończone 8-9 tc. Serduszko przestało bić....Wykonałam na własną rękę komplet badań, chciałam prosić o jakieś informację. Do lekarza dopiero po nowym roku(czekam jeszcze na kariotypy i wyniki w kierunku trombofilii-V Leiden, detekcja haplotypu M2 w genie ANXA5, detekcja mutacji G20210A w genie protrombiny, detekcja polimorfizmu 4G/5G -PAI-z) a wyniki takie:
antykoagulant toczniowy---nieobecny
p/c. p. kardiolipinie IgG <2-----negatywny
p/c.p. kardiolipinie IgM 2,82----negatywny
PPJ ANA 1---graniczny----???
p/c. p. antygenom łozyska----ujemny
białko C----105%
białko Swolne----125,1% tutaj wyzszy wynik???
APTT---31,9
Parwowirus B19 IgG----- <1-----negatywny
Chlamydia trachomatisIgG-------7,11-----ujemny
Toxo IgG <0,01----niereaktywny
Rózyczka IgG---148,5-----reaktywny---(po szczepieniu?)
HIV--ujemny
Kiła ujemny
Cytomgalowirus---264,00 -----reaktywny???i tu mam watpliwość robic IgM???
Witaj, przy granicznym ANA dobrze by było zrobić ANA 3, żeby zobaczyć co tam się dzieje w przeciwciałach. Warto też sprawdzić komórki NK (badanie immunofenotypu). Jeżeli straty są na tym etapie to dużo mogą powiedzieć wyniki badań w kierunku trombofilii właśnie. Jeżeli lekarz zlecił Ci tyle badań, to widać nie bagatelizuje problemu. Przykro mi, że też znalazłaś się w naszym gronie.
 
Witaj, przy granicznym ANA dobrze by było zrobić ANA 3, żeby zobaczyć co tam się dzieje w przeciwciałach. Warto też sprawdzić komórki NK (badanie immunofenotypu). Jeżeli straty są na tym etapie to dużo mogą powiedzieć wyniki badań w kierunku trombofilii właśnie. Jeżeli lekarz zlecił Ci tyle badań, to widać nie bagatelizuje problemu. Przykro mi, że też znalazłaś się w naszym gronie.
Niestety nie lekarz zlecił mi badania tylko sama podjęłam się tych badań i zmieniłam lekarza..., dziękuję bardzo za odpowiedź:)
 
Niestety nie lekarz zlecił mi badania tylko sama podjęłam się tych badań i zmieniłam lekarza..., dziękuję bardzo za odpowiedź:)
Witam w klubie :( również robiłam sama wszystko, ciężko o dobrego lekarza. Jak to wczesne ciążę to jeszcze immunologie warto zadbać. Ja robiłam test imk cytokiny i udałam się do immunologa. Zlecił jeszcze cross match i kiry.
 
Dziewczyny, kiedy najlepiej podjąć decyzję, czy decydować się na in vitro przy poronieniach nawykowych? Sama ostatnio zostałam diagnozę i zastanawiam się, czy nie lepiej zacząć działac od razu… co myslicie?
 
Ja się zdecydowałam w sumie od razu, gdy lekarz mi to zasugerował… Nie chciałam tracić czasu, zwłaszcza, że jestem już w grupie 35+ i musze powiedzieć, że to była dobra decyzja, bo udało mi się zajść w ciążę :)
 
reklama
Cześć dziewczyny. Byłam tu już wcześniej, do momentu podjecia decyzji o invitro. Jestem po pierwszej próbie. Genetyka super, zarodki przepadane. W ciążę udało się zajść ale rozwija się nieprawidłowo i 4go mam ostatnia kontrolę a później najprawdopodobniej szpital. Obecnie 7t5d.
Wczesniej poroniłam 4 ciążę naturalne (od 7 do 13tyg). Jedyne badania, których nie miałam wykonanych to badania immunofenotypu, których niestety żaden lekarz mi nie zalecił a mi już brakuje pomysłu czemu tak się dzieje... Cała reszta w miarę ok, prócz mutacji genu mthfr i wykryty heplotyp M2 w genie ANXA5 (przyjmuje heparyne). Teraz będę musiała czekać na poronienie[emoji174]Powiedzcie mi kiedy mogę wykonać to badanie po poronieniu? I czy polecacie jakiegoś immunologa w woj pomorskim?
 
Do góry