reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki 11-miesięcznego dziecka

Witam.
Mam pytanie do Pani doktor.

Mój synek skończy za chwilkę 11 miesięcy. Czy jego menu jest prawidłowe? Co powinniśmy zmienić?

8:00-9:00 kaszka mleczna 150 ml
11:00 owoc ze słoiczka 130g + kromka bułki
pierś...drzemka
14:00 obiad - zupka przecierowa ze słoiczka, ok 200g
16:00 deserek - owoc+biszkopt ok 150g
pierś...drzemka
18:30-19:00 kaszka mleczna 150 ml

kąpiel,pierś,śpimy- 2 pobudki w nocy (złapiemy cyca na chwilę i śpimy dalej)

Jemy chrupki kukurydziane, bułkę pszenną, pijemy wodę i herbatki lub rozcieńczone soczki
 
reklama
Witam,

Mam 11 miesięczną córke. Od drugiego miesiąca była karmiona butelka:(. W tej chwili jej posiłki wyglądają następująco:
6-kaszka Nestle na mleko modyfikowane,
10-mleko Bebiko 2R,
14-gotowana zupka z kaszka manna lub ryżem, ziemniakami, piersią z kurczaka,cielęciną, rybą itd..,
18-mleko Bebiko 2R,
20.30- przed spaniem kaszka Bobowita na mleczno-ryżowa,
Między 10 a 14 Mała dostaje sok marchwiowo-jabłkowy( własnej roboty)ok 250ml, a ok 16 starte jabłko z herbatnikiem lub Danonka(rzadko).
Moje pytanie jest (ponieważ Liliana budzi się o 6 i nie zawsze dalej zasypia) jak można jej urozmaicić (zmienić) posiłki?? O 10tej dać jej jajecznice lub parówkę?? Trochę późno na śniadanie:(, a znowu 6 rano to za wcześnie. Dostaje dużo mleka, ale jakoś nie potrafię jej zmienić posiłków tak aby były dostosowane do jej wieku. Mała gryzie i połyka jedzenie już całkiem dobrze.
 
Witam
Mam pytanie do Pani doktor.
Mój synek dziś skończył 11 miesięcy. Oto jego schemat codziennego jedzenia:

6:00 mleko Bebiko 2 ok. 200ml (ostatnio mniej ok 150-170ml)

11:00 mleko Bebiko 2 z kaszką glutenową ok. 220ml (średnio czasem synek zje mniej a czasem więcej)

13:00 owoce ze słoiczka- pół słoiczka a od czasu gdy co drugi dzień dostaje jogurcik o 13 zjada cały słoiczek owocków

15:00 obiadek ok. 190g (czasem zupka a czasem obiadek wszystko ze słoiczka różne rodzaje)

17:00 - 17:30 pół słoiczka owoców lub co drugi dzień jogurcik dla dzieci 100g

20:00 - 20:30 mleko Bebiko 2 z kaszką bezglutenową ok. 200ml (ostatnio mniej ok. 170ml)

w ciągu dnia synek je chrupki kukurydziane, biszkopty, ciasteczka Hipp, rano kawałeczek bułki, często próbuje jedzone przez mnie zupy, czasem "wyłudzi" kilka gryzów ciastka, niestety nic nie chce pić, ani wody niegazowanej, ani herbatki, ani soczków

Czy to menu jest prawidłowe? Co powinnam zmienić?
 
Witam,

Mam 11 miesięcznego synka, który obecnie waży ok. 11200. Od drugiego miesiąca był karmiony niestety butelka. W tej chwili jego posiłki wyglądają następująco:
4,30 - mleczko modyfikowane 230 ml
9 - kaszka mleczna lub ryzowa na mleku modyfikowanym ok. 180 ml - bezglutenowa,
13 - obiadek gotowany lub ze słoiczka - rózne rodzaje mięś lub rybka z róznymi dodatkami warzywnymi,
17-18 - mleko modyfikowane ok. 230 ml lub deser mleczno - owocowyo ok. 150 ml
20.30 - 21 przed spaniem kaszka zbozowa mleczna lub na mleku modyfikowanym ok. 250 ml - jesli mały nie jadł w ciagu dnia nic z owocami to do kaszki dodaję owoce

W miedzyczasie mały dostaje bułkę do pogryzienia, chrupki kukurydziane lub jogurcik owocowy dla dzieci. Do picia dostaje tylko przegotowana wodę lub wodę z odrobina rumianku. Obawiam sie czy synek ma wystarczajaco urozmaiconą dietę i czy jest ona prawidłowa? Może powinien pić też soki owocowe lub warzywne. Będę wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam
 
LILU: Powinna Pani już wprowadzać do jadłospisu dziecka obiad 2 daniowy czyli zupka a na drugie jarzynka, może Pani również urozmaicać jadłospis o produkty mleczne czyli jogurt ser twarogowy, dziecko może te dostać całe jajko np. na miękko lub jajecznicę. Proponuję zamiast 1 porcji deserku owocowego (powinno zjadać ok. 150 ml), wprowadzić jogurt naturalny, a na śniadanie do bułki jajko na miękko lub jajecznicę.
Po wprowadzeniu całego jajka należy zaobserwować czy nie wystąpi reakcja alergiczna.
Proszę zwracać uwagę na konsystencję posiłków zupka nie może być całkowicie zmiksowana.
Calineczk30: zdecydowanie o godz. 10 córka powinna dostać np. jajko lub kromeczkę chlebka z masłem i serkiem twarogowym (może być taka pasta z serka twarogowego z dodatkiem śmietany lub jogurtu i miąższu pomidora lub ryby np. makreli), zamiast gotowych kaszek może Pani już podawać np. owsiankę, jeśli parówki to proszę wybierać te słoiczkowi dla dzieci.
Maciejekp:myślę że może Pani skorzystać z informacji podanych powyżej ponieważ Pani synek jest w tym samym wieku, zdecydowanie należy już urozmaicać dietę o jajko, również produkty mleczne
np. normalny jogurt naturalny,kefir twarożek, może pic soki te przeznaczone dla dzieci (nie Kubuś czy zwykły sok pomarańczowy) max. 150 ml.
 
Ostatnia edycja:
dzien dobry Pani Agnieszko :)
ja rowniez jak wiekszosc matek mam obawy czy odzywiam dobrze swoje malenstwo. Marcelina za pare dni skonczy 11 miesiecy i jej schemat wyglada nastepujaco;
7 rano wypija 150 ml. mleka z dodatkiem 3 miarek kaszki ryzowej
10.30 maly sloiczek owocow (badz sok)
13.30 obiad 100 ml czasem 130 ml.
15.30 jogurcik badz jakis deserek z twarozkiem
w miedzy czasie biszkopciki chrupki
kolo 19 znow 150 ml. mleka z dodatkiem 3 miarek kaszki ryzowej
dodam ze w nocy wystepuje 1 karmienie mleczne jak wyzej
prosze o porady :)
 
Witam moja corka ma 11 miesiecy i tydzien, nasz jadlospis wyglada tak:
6:30- 7 ( zalezy jak wstanie) - 200 ml mleka Aptamil Pepti 2
10:30-11 - 200 ml kaszki sinlac lub kleiku ryzowego na mm
ok 12:30 jest drzemka zazwyczaj 1,5-2h
po drzemce ok 15-16 zjada obiadek przygotowany przeze mnie lub ze sloiczka 190g. Tego gotowanego prze ze,nie potrafi czasem zjesc nawet 250, staram sie rozgraniczac smaki i podaje obiadek jak dla doroslych czyli i ziemniaczka i miesko osobno, do tego warzywa.
po obiedzie dostaje owoce ok 17:30 pol sloiczka bo ma wysypki.
kolacja ok 19:30 200 ml mleka Aptamil Pepti 2.
Czasem zdarza sie ze budzi sie w nocy na jedzenie ale to jest sporadycznie, zazwyczaj przesypia cale noce. Po glutenie ma kupki sluzowe, lekarz zalecil sprobowac wprowadzic w 13 mcu zycia.
w miedzy czasie dostaje chrupki kukurydziane, wafelki ryzowe dla dzieci, picie, soki owocowe i herbatki. Od czasu do czasu probuje podac produkty mleczne i nie widze juz skazy bialkowej takze chyba wprowadze jogurt naturalny, choc po innych jogurtach dla dzieci zwracala.
Czy ona moze tak jesc czy cos zmienic? Dodam ze ogolnie budowy jest drobnej ale nie ma niedowagi. Miesiac temu wazyla 8300 a urodzila sie z waga 3470.



Jak czesto Pani dr zaglada na forum?
 
Ostatnia edycja:
chcialam dodac ze Marcelina urodzila sie jako wczesniak w 8 miesiacu ciazy z waga 2630. chcialam rowniez zapytac czy prawidlowo przybiera na wadze, gdyz jak byla taka malenka to byly z nia duze problemy :( oto jej wagi:
16.11.2011-2630
9.12.2011-3500
12.01.2012-4000
25.01.2012-4300
07.02.2012-4650
23.02.2012-5000
5.04.2012-6200
25.06.2012-7500
21.08.2012-8500
z gory dziekuje.
 
Witam!
Ja z moim synem od początku miałam problemy jeśli chodzi o karmienie. Był taki okres że w 6tym miesięcu nie chciał jeść przez 3 tyg! Maxymalnie wypił 50ml mm bo niestety ja swojego prawie wcale nie miałam.
Teraz jest dużo lepiej, dość sporo je, przynajmniej tak mi się wydaje... Aktualnie ma 11 miesięcy i jego schemat żywieniowy wygląda mniej więcej tak:
mleczko (max 120ml)
śniadanie- kaszka około 100m (ale ta na wodzie), czasami doje kawałkiem chleba lub bułeczki
deser (owoce ze słoiczka) lub mleko (120ml)
zupa (ze słoiczka rzadko) np.krupniczek,rosół, jarzynowa (z mięskiem oczywiście)
drugie danie po 2 godz. słoiczek lub sama przygotowuję
owoc, biszkopt, wafelek ryżowy (taki dla niemowląt), jogurty dla dzieci
kaszka (inny smak, na wodzie)
mleko max 150 ml
Marcel czasami budzi się 2 razy na mleko ale zdarzy się że 1 raz. Staram się dawać mu próbować różnych smaków (często się tego domaga gdy widzi że coś jemy:))
Nie wiem jak jest z tym mlekiem, powinnam dawać w dzień np. 2 razy skoro je w nocy 2 butelki mleka po 120ml?
A co ze słodyczami? Można dać coś szkrabowi? A takie owoce jak mandarynki,pomarańcze?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Co do owocow takich jak mandarynki czy pomarancze mysle ze jesli nie bedzie alergii to mozna dac np kawalek. Nie za duzo. A slodycze ja wychodze z zalozenia ze wszystko w umiarze, jak dziecko widzi ze zajadasz cukierki lub ciasteczka to tez chce, ja mojej daje raz na tydzien czy dwa np mufinka bezglutenowego, cieszy sie wstedy niemilosiernie bo sama go sobie mietosi w rece i zjada. Uwazam tez ze jak sie nie chce dawac dziecku slodyczy to ich w domu nie powinno byc, lub tez nie nalezy jesc przy dziecku, bo skoro my mozemy dlaczego nasz maluch nie...:-D
 
Do góry