reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powiększająca sie anemia w ciąży

Padarka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Maj 2020
Postów
545
Mam problem z anemią. Wyniki krwi coraz gorsze hemoglobina, hematokryt, erytrocyty, PDW, MPV spadają mimo brania żelaza (sorbifer durules). Co ja mogę zrobić. Dziecko w brzuchu nie rośnie, a ja nie wiem co robić. Do tego cukrzyca ciążowa.
 
reklama
Mam problem z anemią. Wyniki krwi coraz gorsze hemoglobina, hematokryt, erytrocyty, PDW, MPV spadają mimo brania żelaza (sorbifer durules). Co ja mogę zrobić. Dziecko w brzuchu nie rośnie, a ja nie wiem co robić. Do tego cukrzyca ciążowa.
skonsultować się z lekarzem i działać zgodnie z jego zaleceniami, nawet jezeli obejmuje to pobyt szpitalny.
 
Mam problem z anemią. Wyniki krwi coraz gorsze hemoglobina, hematokryt, erytrocyty, PDW, MPV spadają mimo brania żelaza (sorbifer durules). Co ja mogę zrobić. Dziecko w brzuchu nie rośnie, a ja nie wiem co robić. Do tego cukrzyca ciążowa.
To żelazo jest syntetyczne, najgorsze jakie jest..
Nie wiem czy masz insta, więc zrobiłam screeny..

Najlepiej byłoby pogadać z jakimś super dobrym lekarzem, na pewno nie tym od sorbiferu..
 

Załączniki

  • Screenshot_20240429_135439_Instagram.jpg
    Screenshot_20240429_135439_Instagram.jpg
    376,5 KB · Wyświetleń: 44
  • Screenshot_20240429_135028_Instagram.jpg
    Screenshot_20240429_135028_Instagram.jpg
    246,9 KB · Wyświetleń: 43
  • Screenshot_20240429_135103_Instagram.jpg
    Screenshot_20240429_135103_Instagram.jpg
    235,5 KB · Wyświetleń: 46
  • Screenshot_20240429_135122_Instagram.jpg
    Screenshot_20240429_135122_Instagram.jpg
    253,1 KB · Wyświetleń: 43
@Padarka Wyobrażam sobie, że masz już dość tych złych wiadomości :(

Czy bierzesz B12?

Moj hematolog w ciąży zalecał suplement Szelazo na wypadek złej tolerancji siarczanu. Nie pamiętam jednak dawkowania.

Ja bym brała skierowania i umawiała się w trybie ciazowym do hematologa i gastrologa. Przy anemii i GFR - ogarnięci specjaliści powinni zlecić badania na NFZ. Wiadomo, że w praktyce można trafić na ścianę.
 
W mojej ciąży tez ciagle pogłębiała mi się anemia. Po różnych suplementach lekarz zapisał Sorbifer Durules. Mówiąc szczerze bardzo mi on pomógł. Przyjmujesz go zgodnie z ulotką? Z tego co pamietam,to w szpitalu mówili mi,ze najlepiej zażywać go 30min przed jedzeniem. Myśle,ze to tez może mieć znaczenie przy jego wchłanianiu się.
 
@Padarka Wyobrażam sobie, że masz już dość tych złych wiadomości :(

Czy bierzesz B12?

Moj hematolog w ciąży zalecał suplement Szelazo na wypadek złej tolerancji siarczanu. Nie pamiętam jednak dawkowania.

Ja bym brała skierowania i umawiała się w trybie ciazowym do hematologa i gastrologa. Przy anemii i GFR - ogarnięci specjaliści powinni zlecić badania na NFZ. Wiadomo, że w praktyce można trafić na ścianę.
Już zdobyłam skierowanie i mam hematologa w czwartek. Chyba będę musiała też iść do gastroenterologa.
Moje zrezygnowanie i bezsilność są straszne i jest mi bardzo ciężko.
 
@Padarka jeśli lekarz nie widzi przeciwskazan, to codziennie pij jedna herbatę z pokrzywy lub sok z pokrzywy. Do tego możesz dorzucić zakwas z buraków jeśli jesteś w stanie pić. Szklanka dziennie wystarczy. Pokrzywę sprawdziło zacne grono kobiet w ciąży. Po też się sprawdza. U mnie ostatnio też wyniki poleciały. Sprawa jest grubsza. I właśnie znów ratuje mnie pokrzywa i zakwas. Podobne zalecenie otrzymałam też od dietetyka. Sproboj. Parametry krwi powinny się poprawic i twoje samopoczucie też. I tak jak wspomina @aspekt. Pamiętaj o witaminach, zwłaszcza tych z grupy b.
 
Mi bardzo pomogła ...natka pietruszki jedzona do każdego posiłku. Kanapki, zupa tylko z nią. Do tego zakwas z buraków, wątróbka, jaja. Poprawiłam wyniki z 9,1 do 13.
 
Mi bardzo pomogła ...natka pietruszki jedzona do każdego posiłku. Kanapki, zupa tylko z nią. Do tego zakwas z buraków, wątróbka, jaja. Poprawiłam wyniki z 9,1 do 13.
Wow, ale skok. W jakim czasie to uzyskała?
Mam pietruszkę w ogrodzie swoim i sąsiada. Sąsiad każe brać ile dusza zapragnie, więc skorzystam. Buraki mi podnoszą cukier więc nie mogę. Ale resztę tak.
 
reklama
@Padarka jeśli lekarz nie widzi przeciwskazan, to codziennie pij jedna herbatę z pokrzywy lub sok z pokrzywy. Do tego możesz dorzucić zakwas z buraków jeśli jesteś w stanie pić. Szklanka dziennie wystarczy. Pokrzywę sprawdziło zacne grono kobiet w ciąży. Po też się sprawdza. U mnie ostatnio też wyniki poleciały. Sprawa jest grubsza. I właśnie znów ratuje mnie pokrzywa i zakwas. Podobne zalecenie otrzymałam też od dietetyka. Sproboj. Parametry krwi powinny się poprawic i twoje samopoczucie też. I tak jak wspomina @aspekt. Pamiętaj o witaminach, zwłaszcza tych z grupy b.
Niestety u mnie samopoczucie jest na dnie, bo już zaczęłam wątpić, że ta ciąża zakończy się dobrze. Oprócz anemii mam cukrzycę, a dziecko ma wczesny fgr już poniżej 3 percentyla i lekarze wręcz są pewni, że to zespół genetyczny :-( Już straciłam nadzieję.
 
Do góry