reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pożegnanie ze smoczkiem

Emilka smoczek pożegnała jak jeszcze była małym dzidziusiem,ale jeśli chodzi o pożegnanie ze smoczkiem czy z butlą to fajny pomysł widziałam we wczorajszym odcinku superniani, która najpierw maluchom opowiadała bajkę o smoku co zjada smoczki, a potem maluchy same żegnały swoje skarby i wrzucały do "specjalnych" worków. Wieczorem mama powiesiła worki ze smoczkami na balkonie, a w nocy przyszedł smok , który zamienił je na małe prezenciki. Dzieci były zachwycone.

Emilka oglądała ze mną ten program i tak się przejęła tym smokiem , ze przyniosła swoją butelkę z Kubusiem i powiedziała, żebym wsadziła ją do worka to smok jej prezent w nocy przyniesie :D
 
reklama
Ja też widziałam ten odcinek superniani i mysle że to dobry patent na pożeganie. Warto dodac ze jednym z pereznetów było zdjecie butelki ze smoczkiem oprawione w ramkę :tak: U nas Michas dalej do zasypiania cmoka smoka, na razie nie widzę w tym jakiegos wielkiego problemu. Ale na wiosnę bierzemy się za naukę siusiania na nocnik no i z tym smokiem od smoczków trezba będzie pogadać;-):tak::-)
 
my już patentu superniani próbowaliśmy,u nas nie działa:no:
chyba dam sobie spokój
a ja no wiosnę, koniec marca chcę zacząć naukę spania w nocy bez pieluchy bo podczas drzemi w dzień już daaawno nie używany:tak:
 
Moja nadal woła,ale nieostaje.:-)Czasami mam ochote dac jej ucięty,ale skoro wytrzymuje bez to po co.
 
koniec marca chcę zacząć naukę spania w nocy bez pieluchy bo podczas drzemi w dzień już daaawno nie używany:tak:

Ja też przymierzam się do całkowitego pożegnania pieluszki, zwłaszcza, że już od jakiś dwóch tygodni Ola codziennie koło 3-4 w nocy budzi się na siusiu i rano pieluszkę ma suchą. Poza tym zakładamy już tylko na spacer, bo na razie za zimno na wystawianie pupci.

Powodzenia w walce ze smoczkami. Te wszystkie patenty superniani w telewizji wydają się takie proste i łatwe do zrealizowania a w praktyce często poraża. Regularnie są oglądamy, bo jednak teoretyczne podstawy mogą się przydać
 
Moja mała dama skończy w maju 2 latka i myślę ze juz czas na pożegnanie "didka"........dostaje smoczka tylko do popołudniowej drzemki i na noc......w dzien nie daje.......no ale zauważyłam ze zaczęła się go domagac i w dzien.........np. gdy zaczyna płakac......taki uspokajacz ma niby być.......wczesniej tak nie było i myślę dlatego ze to już czas na odstawienie........tym bardziej ze mam dość jak się budzi w nocy i krzyczy"mama daj dida":-(
macie jakies pomysły? u mnie nowy tez rezultatu ie zdał.....nawet próbowałam sola i pieprzem ale cwaniara szybko się zorientowała ze mozna go ładnie o sukienusie wytrzeć i juz jest dobry:baffled:
 
Nasz smoczek rybka zjadła(poczytasz o tym na wcześniejszych postach).U mojej siostry myszy smoczek zjadły.Dobrze jest podczas nauki unikać dzieci ze smoczkami.Moja dziś obejrzała bajke o księżniczce i woła nionia.A ja na to -a co to jest?:-p:-DZawołała ze dwa razy i koniec.Ale to było raczej tylko takie widzimisie niż prawdziwa chęć.
 
Paula te sposoby z wróżkami, rybkami itd są naprawdę super, u nas podziałało. Moim zdaniem przede wszystkim nie można się poddać i ulec prośbom, histeriom itp, trzeba przetrzymać, przeczekać, dzieci są cwane i jak widzą, że nic nie wskurają to dają sobie spokój, a jak zobaczą, że raz im się uległo to już nie popuszczą. Powodzenia
 
Moje bąble dały smoczki wróżce, która zaczarowała je i zmieniły się w prezenty. Nie płakały za smoczkiem ani razu, tylko jak im się przypomni o smoczku to muszę im powiedzieć, że przecież dały wróżce a ona je zaczarowała i jest spokój.
 
reklama
po wielu próbach i prośbach oświadczam że
w dniu 06.06 o godz.8 rano Przemko wysłał swój smoczek panu który w zamian miał przywieść łóżko ze zjeżdżalnią (ale zawalił:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:) i dziś na 100 % do 16 dowiezie
i tym sposobem nie uzywamy smoka:-D:-D:-D
 
Do góry