reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prenatal DHA

ej laski :-D

ten tajemniczy skrót DHA oznacza należący do rodziny nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 kwas dokozaheksaenowy, zawarty w oleju ryb morskich i wodorostach morskich. A jeśli chodzi o inteligencję to kora mózgowa jest w znacznym stopniu zbudowana na bazie kwasu tłuszczowego DHA.

Nasza dieta jest uboga w kwas Omega-3, który jest niezbędny w funkcjonowaniu mózgu, a niemożliwy do wytworzenia przez nasz organizm. Dlatego tak sie poleca jedzenie ryb, szczególnie makreli, śledzia, sardynek.


Ot i cała tajemnica.

Mnie również ten produkt bardzo zainteresował i rozmawiałam z moim lekarzem. Pozwolę sobie na podzielenie się wnioskami:

1. bardzo trudno by nam było przyjmować zalecaną dawkę razem z dietą, poza tym zawsze jest ryzyko zanieczyszczenia ryb- a Prenatal jest już oczyszczony, czyli bezpieczny dla naszego dziecka

2. od początku ciąży stosuję Prenatal Complex- mam dobre wyniki, a strasznie się męczyłam z nudnościami na początku- lekarz pokazał mi skład tego produktu- tam są TYLKO kwasy DHA, tak więc spokojnie można go stosować z dowolnymi preparatami witaminowymi- niczego nie zdublujemy wbrew temu co zostało napisane wcześniej ;)

Aha i według badań to właśnie w 3 trymestrze ciąży rozwój mózgu naszych dzieci jest najbardziej intensywny dlatego tak ważna jest suplementacja właśnie w tym okresie :-)

Pozdrawiam :-)
 
reklama
1. bardzo trudno by nam było przyjmować zalecaną dawkę razem z dietą, poza tym zawsze jest ryzyko zanieczyszczenia ryb- a Prenatal jest już oczyszczony, czyli bezpieczny dla naszego dziecka

bez przesady :-) ta wypowiedź sugeruje że bez prenatalu DHA nasze dzieci będą mniej inteligentne albo zatrute? A kto nam da pewność że prenatal DHA to też bezpieczny suplement?
Niedługo kobitki w ciąży przestaną jeść normalne zbilansowane pokarmy a będą łykać tabletki, bo tak zdrowiej i bezpieczniej?

reklama... :dull:
 
E tam reklama :-p

Po prostu długa wizyta u lekarza- wypytywanie go o wszystko co mnie zaciekawi i chwilka na stronie producenta...

A że stanowczo wolę dużo jeść niż łykać jakieś prochy, to się dowiaduję czego można uniknąć :-p
 
CZESC DZIEWCZYNY
Mam pytanie. Jestem w 3 miesiącu ciąży, poni doktor przypisała mi Pretanal DHA. Na ulotce pisze ze można brać dopiero od 3 trymestru, czy ktos mi powie czy mozna i czy któraś z was brala Pretanal DHA
 
Ja brałam całą ciąże prenatal classic a pod sam koniec od 40 tygodnia brałąm DHA czyli jakies jeszcze 2,5 tyg w ciąży i do teraz je biore jak karmie.

Ps.Odbija mi sie normalnie rybą w ciągu dnia-czy to nie śmieszne
 
reklama
Do góry