reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent dla 2,5 latka - idealny samochodzik

reklama
Sterowanie jest genialne - autkiem manewruje się jak prawdziwa kierownicą - tzn. ruchami prawa - lewa :D Nawet mój mąż docenia i często się tymi autkami bawi, albo chłopaki robią sobie zawody.
W przód i tył porusza się strzałkami. Młody na początku średnio sobie radził, ale i tak był w stanie jakoś poruszać samochodzikiem, co go bardzo cieszyło. W kierownicy jest klakson, silnik wyje jak prawdziwy.
A odpowiadając na drugie pytania, te samochody są naprawdę spore - podsyłam zdjęcie z resorakiem dla porównania. Oba mają napęd na tył, a to Billy (po prawej) dzięki dużym kołom jest w stanie przejechać przez całkiem spore przeszkody :)

Dzięki wielkie, poczytam jeszcze o tych autkach, ale wydają się być tym, czego szukałam :)
 
Nie wiem czy ktoś już tu pisał, ale wiem że wśród dzieci króluje lego duplo. To tez nest fajne, bo kolekcję można powiększać i wciąż uzupełniać nowymi zestawami

Mamy chyba 5 zestawów, ale niestety ulubioną zabawą mojego synka jest wysypywanie LEGO z pojemników, ewentualnie budowanie wieży ;) zawsze coś. Kupiłam mu jeszcze posterunek policji z myślą myślą o świętach, ale w tym roku jednak mu ich nie dam, może za kilka miesięcy bardziej doceni :)
 
Mamy chyba 5 zestawów, ale niestety ulubioną zabawą mojego synka jest wysypywanie LEGO z pojemników, ewentualnie budowanie wieży ;) zawsze coś. Kupiłam mu jeszcze posterunek policji z myślą myślą o świętach, ale w tym roku jednak mu ich nie dam, może za kilka miesięcy bardziej doceni :)
Dla mnie też ważne jest, żeby zabawka była dopasowana do wieku i umiejętności dziecka. Chowam nowe zabawki, żeby mu się nie znudziły, zanim zacznie bawić się nimi zgodnie z ich przeznaczeniem.
 
Dla mnie też ważne jest, żeby zabawka była dopasowana do wieku i umiejętności dziecka. Chowam nowe zabawki, żeby mu się nie znudziły, zanim zacznie bawić się nimi zgodnie z ich przeznaczeniem.
Chwilę mi zajęło zrozumienie,że to jest jedyna sensowną droga. Na początku kupowałam masę zabawek na wyrost, bo wydawały mi się atrakcyjniejsze. A potem było mi trochę przykro,że albo rozrzuca części, albo po prostu się czymś nie bawi :)
 
Chwilę mi zajęło zrozumienie,że to jest jedyna sensowną droga. Na początku kupowałam masę zabawek na wyrost, bo wydawały mi się atrakcyjniejsze. A potem było mi trochę przykro,że albo rozrzuca części, albo po prostu się czymś nie bawi :)
No właśnie : dzis rozrzuca, a za pół roku zamiast fajnie się bawić, nawet nie zwraca uwagi, bo już to zna i nie jest dla niego atrakcyjne ☺️
 
No właśnie : dzis rozrzuca, a za pół roku zamiast fajnie się bawić, nawet nie zwraca uwagi, bo już to zna i nie jest dla niego atrakcyjne ☺️
ale skądże znowu. Zabawa rozwija się z wiekiem. My od ukończenia 1 roku życia mamy Dupplo, megabloksy i drewniane tory. To po 3 latach zabawy wciąż najlepsze zabawy. Zmienił się sposób. Na początku pociąg był drewniany i mały tor. Teraz pociągi elektryczne, a tory mocno rozbudowane. Teraz jeszcze mam zamiar kupić te elementy by połączyć je z klockami Dupplo i robić wysokie tory. Bawi się i córka i syn. Duplo najpierw były zwierzątka, potem piramidy, a teraz odwzorowanie budowli i twórcze konstrukcje. A ostatnio nawet zabawa tematyczna. Zbudowaliśmy miasto. Klocki są w pudełkach. Nie widać ich. Poza tym latem i tak są głównie na polu, więc jest inny rodzaj zabawy niż w sezonie jesienno zimowym. Jeśli dziecku urozmaicisz zabawę, to chętnie korzysta. Mamy też pociąg z Ikei. One są rozbierane. Będziemy robić wagony towarowe z modeliny na górę. Bo moje dzieci lubią wozić zwierzątka, kulki, itp. więc coraz bardziej twórcza zabawa się robi. Dodajemy elementy innych zabawek. Jak przyjdą wafle, to będziemy budować do torów domy, może jakiś peron itp. nie ma co się zniechęcać. Jak coś się dziecku nudzi warto to schować do szafy na 3-6 miesięcy a potem wyjąć. Będzie jak nowe. Takie maluchy jeszcze nie pamiętają tak jak my, dzięki czemu można odświeżać zabawki
 
@Mag31 bylam właśnie na stronie Lidla, i jeśli nadal jesteś zainteresowana drewnianymi zabawkami, to takie jak pokazywalam możesz kupić online w Lidlu. Jest masa drewnianych zabawek, przeróżne rodzaje, cenowo extra. Zakochałam się 😍
 
@Mag31 specjalnie bylismy w pepco dziś :D
Była i wspomniana sowa, i taka ukladanka jak pokazywalam, tylko inne zwierzęta, był też tort dla autek, tylko też trochę inny design.
Były też puzzle podobne do marioinexów, w stylu wafli.
 

Załączniki

  • IMG_20221103_152611.jpg
    IMG_20221103_152611.jpg
    1,9 MB · Wyświetleń: 77
  • IMG_20221103_152628.jpg
    IMG_20221103_152628.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 74
  • IMG_20221103_152701.jpg
    IMG_20221103_152701.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 61
  • IMG_20221103_152620.jpg
    IMG_20221103_152620.jpg
    2,4 MB · Wyświetleń: 54
reklama
@Mag31 specjalnie bylismy w pepco dziś :D
Była i wspomniana sowa, i taka ukladanka jak pokazywalam, tylko inne zwierzęta, był też tort dla autek, tylko też trochę inny design.
Były też puzzle podobne do marioinexów, w stylu wafli.
Dzięki wielkie! Muszę mamę poprosić, by przy okazji kupiła. Ja dopiero na święta w grudniu będę w Pl.
 
Do góry