reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent dla chłopca 5/6 miesiąc

Andromedaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Wrzesień 2021
Postów
1 553
Cześć,

Szukam takiego pewniaka na prezent dla dziecka na przełomie 5 i 6 miesiąca 😁 Może też być to coś, co ułatwiłoby życie mamie. Co jest Waszym takim pewniakiem?

To co odpada na pewno :
- szumiś
- ciuszki
- zabawki kontrastowe
- mata/leżaczek/bujaczek
- gryzaki
- książeczki
- kocyk

Na razie myślałam na pewno o standardzie, czyli dużej paczce pieluch + niedługo będą rozszerzać powoli dietę, stąd też zastanawiam się może nad jakimś śliniakiem silikonowym? Pomóżcie, mój pierwszy bąbel dopiero w drodze, więc trochę się czuję jak dziecko we mgle 😅
 
reklama
Zapytaj rodziców. Każdy potrzebuje co innego, ja np. pieluch nie używałam, zabawek dla dziecka nie chcialam, ubranka, matę, bujak itp. miałam przed porodem.
Ewentualnie zestaw talerzyk taki który można przyssać do krzesełka na karmienie i bboxa. Ja byłabym z takiego prezentu zadowolona.
 
Piszesz, że gryzaki nie, ale może taki porządny typu oryginalna żyrafka Sophie? Uwielbiana przez dzieci i bardzo elegancka.
Z zabawek ja bardzo lubiłam przywieszki Lamaze, córka je kochała. Bardzo starannie wykonane. Kapitan Calamari to było nasze top jeden do wózka. Do tego stopnia był fajny, że go nam ukradli. 😂
 
Może jakaś zabawka interaktywna pianinko po którym będzie uderzać rączkami , albo coś bardziej poręcznego? Mogę polecić książeczkę materiałową z Fischer Price, można ją np do wózka przyczepić albo do łóżeczka , ma stronę co szeleści, z piszczałką, jest doczepiona super małpka do gryzienia ( już moje drugie dziecko ją obraca i dla dobrze się spisuje 😉) , " lustereczko" dla bobasa.
 
Cześć,

Szukam takiego pewniaka na prezent dla dziecka na przełomie 5 i 6 miesiąca 😁 Może też być to coś, co ułatwiłoby życie mamie. Co jest Waszym takim pewniakiem?

To co odpada na pewno :
- szumiś
- ciuszki
- zabawki kontrastowe
- mata/leżaczek/bujaczek
- gryzaki
- książeczki
- kocyk

Na razie myślałam na pewno o standardzie, czyli dużej paczce pieluch + niedługo będą rozszerzać powoli dietę, stąd też zastanawiam się może nad jakimś śliniakiem silikonowym? Pomóżcie, mój pierwszy bąbel dopiero w drodze, więc trochę się czuję jak dziecko we mgle 😅

Zestaw do rozszerzania diety np ezpz
Krzesełko do karmienia
Zabawka manipulacyjna np kostka janod
Stolik manipulacyjny
Kulodrom
Zabawka do raczkowania - Np pszczoła skip Hop
voucher na zajęcia na basenie
Klocki - wieża (ikea, mushie, little dutch, fatbraintoys)
Książeczki np z serii dotykam poznaje - książeczek nigdy za wiele

Pieluchy - kup tylko dokładnie takie jakich rodzice używają dla dziecka, ja dostałam np full różnych innych i do dziś gracą mi strych
 
Sensoryczne zabawki, wszystko co rozwojowe :)
Ja obserwuję na insta taka fizjoterapeutke "fizjomommy" ona ma w zapisanych relacjach polecane właśnie zabawki do rozwoju z podziałem na wiek. Od tamtego czasu gdy ją znalazłam tylko tym się kieruje wybierając zabawki dla dzieciaczków, wszystkie dzieci zachwycone i wiem że prezent jest adekwatny do wieku i okna rozwojowego.
 
Zestaw do rozszerzania diety np ezpz
Krzesełko do karmienia
Zabawka manipulacyjna np kostka janod
Stolik manipulacyjny
Kulodrom
Zabawka do raczkowania - Np pszczoła skip Hop
voucher na zajęcia na basenie
Klocki - wieża (ikea, mushie, little dutch, fatbraintoys)
Książeczki np z serii dotykam poznaje - książeczek nigdy za wiele

Pieluchy - kup tylko dokładnie takie jakich rodzice używają dla dziecka, ja dostałam np full różnych innych i do dziś gracą mi strych
Z krzesełkiem do karmienia się nie zgadzam. Trudno wybrać takie, które będzie pasowało dziecku i rodzicom. Wszyscy mają własne zdanie 🙂a dobre krzesełko też często sporo kosztuje i lepiej się złożyć w kilka osób, niż kupić takie złej jakości.

A co do pieluch, to czemu nie oddasz, skoro nie używasz?
 
reklama
Z krzesełkiem do karmienia się nie zgadzam. Trudno wybrać takie, które będzie pasowało dziecku i rodzicom. Wszyscy mają własne zdanie 🙂a dobre krzesełko też często sporo kosztuje i lepiej się złożyć w kilka osób, niż kupić takie złej jakości.

A co do pieluch, to czemu nie oddasz, skoro nie używasz?
A kto powiedział że nie można zakupu krzesełka skonsultować z rodzicami….? 🙄

Oddam bo po co mają mi się marnować :) tylko muszę mieć czas którego wiecznie brak :)
 
Do góry