reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole a miejsce zamieszkania

Dołączył(a)
5 Wrzesień 2023
Postów
1
Hej dziewczyny!
Chciałam poprosić was o radę, może ktoś był w podobnej sytuacji.
Mamy synka 2-letniego którego w przyszłym roku chcemy puścić do przedszkola.
Miesiąc temu wyprowadziliśmy się z mężem z domu rodzinnego i mieszkamy w mieszkaniu należącym do mojej cioci, która nam je użycza. Zamierzamy tu zostać jeszcze 1,5 roku zanim skończymy budować dom.
Nie mamy tutaj meldunku ani stałego ani tymczasowego $, nigdzie też w sumie tego faktu przeprowadzki nie zgłaszaliśmy, jedynie co zmieniliśmy przychodnie i tam już podalismy aktualny adres.
Czy jeśli chcielibyśmy zapisać w aktualnym miejscu zamieszkania synka do przedszkola byłby to jakiś problem? Ten brak meldunku nie stoi na przeszkodzie?
 
reklama
U nas w miescie do publicznych przedszkoli biora pod uwage pierwsza strone pitu za zeszly rok. Tam, gdzie jest adres, z ktorego sie rozliczasz. Pierwszenstwo i wiecej punktow w rekrutacji dostaja ci z miasta. Ale to u nas tak jest.
 
Wśród dokumentów, które musiałam zanieść do żłobka (gminny) było potwierdzenie zameldowania na terenie gminy. Mieszkamy na wsi, która jest w bliskiej okolicy miasta wojewodzkiego i w Bydgoszczy oprócz kiepska zamieszkania ważne jest to gdzie rodzic pracuje. Nie trzeba mieszkać na terenie miasta ale trzeba w nim pracować. Wiadomo punktów jest wtedy mniej więc trudniej się dostać ale nie jest to niemożliwe
 
Ja może nie w temacie przedszkola, a szkoły.
Ja musiałam pokazać jakiś dowód zamieszkania na terenie rejonu szkoły - wystarczyło, że pokazałam rachunek za mieszkanie wystawiony na moje dane i wskazany adres. Może w Waszym przypadku wystarczy oświadczenie cioci, że mieszkacie w tym mieszkaniu?
 
Do góry