reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przekręca głowę w jedną stronę

barbara84

Aktywna w BB
Dołączył(a)
24 Sierpień 2011
Postów
87
Miasto
Bielsko-Biała
Witam,
Mam problem z córeczką. Ma obecnie 7 tygodni. Zauważyłam, że mała jak jest na rękach przekręca główkę tylko w jedną stronę (w prawo), sporadycznie się zdaża, że popatrzy w lewo. Natomiast jak leży to ma glówkę skierowaną tylko w lewo! Jak śpi to próbuję jej główkę przekręcać, ale po paru minutach sama ją spowrotem przekręca. Próbowałam ją zachęcać do zmiany kierunku, ale nie udaje mi się :(
Prosze o radę jak mogłabym ją zachęcić. Boję się, że jak leży z główką tylko w jedną stronę, to może coś się stać z kształtem głowy.
 
reklama
Hej!Mój mały też miał podobnie.Jak spał to tylko główka w lewą stronę przekręcona.Też nie pomagały próby przekręcania jej w druga stronę.Od tego leżenia miał spłaszczoną ta stronę główki.Jak się okazało później Mały miał z jednej strony silniejsze mięśnie szyji co nie pozwalało mu swobodnie przekręcać glówki w drugą stronę.Dostałam skierowanie od pediatry na rehabilitację, która pomogła w szybkim czasie.Zaczął obracać głowkę w obie strony, wyrównała się i nie ma śladu po spłaszczeniu.
 
Witam
Mam pytanie jak dlugo dziecko może krzywo stawiać stopy, kieruje je do środka, a nóżki sa takie trochę zaokrąglone?
Zosia zaczeła chodzić jak miala 1 rok i niecałe 2 m-ce.
 
Miałam podobny problem co ty. Zosia upatrzyła sobie tylko jedna pozycję do spania i po pewnym czasie odkształciła sobie główkę. Peróbowaliśmy przekładać jej główke na druga stronę, ale to na dużo się nie zdało bo mala zaraz przekręcała sie znowu. W koncu zaczeliśmy jąk tak sadzać w leżaczku i tak odwróciliśmy łóżeczko że jeśli mala chciala nas widziec musiała sama odwrócić główkę. Z czasem tez jak mała zaczeła rosnąć główka nabrała ładnego kształtu.
 
Również próbowalam zmieniać pozycję w łóżeczku. Okazało się, że teraz patrzy na ścianę :( W środę pójdę do pediatry i zobaczymy co tym razem mi powie (ostatnio mówła, żeby małą zachęcać do zmiany kierunku... łatwo powiedzieć. Najbardziej matrwi mnie to patrzenie tylko w jednym kierunku :(
 
Barbara mój synek ma dwa miesiące i ten sam problem-byliśmy u pediatry, który sam to zauważył-ja nie zwróciłam uwagi. Powiedział, że to wynik ciężkiego porodu i nazwał fachowo-nie pamiętam dokładnie, ale tak jak pisze Eo-to kwestia zbyt napiętych mięśni karku i szyi. Dostaliśmy skierowanie na rehabilitację, zaczynamy od poniedziałku. Do tego czasu lekarz kazał nam masować małemu kark i szyję palcem wskazującym i srodkowym okrężnymi ruchami, lekko dociskając-wyczujesz na szyi za uszkiem te mięśnie, które są nienaturalnie twarde. Liczę na to, że rehabilitacja szybko pomoże
 
Moja córka miala to samo i okazalo sie ze ma asymetrie ulozeniowa ciala i wzmozone napiecie miesniowe.Obecnie ma 8,5 miesiaca i nadal jest rehabilitowana. Sugeruje wizyte u neurologa
 
Jestem po wizycie u pediatry... Jak jej o tym wspomniałam, to kazała wziąść małą na ręce i przez chwilę postać, aby to zobaczyła. Agatka zrobiła mi małego figla i patrzyła się w drugą stronę, w tym kierunku w którym przeważnie nie chce patrzeć... Pani doktor powiedziała, że jestem przewrażliwiona. Sama znalazłam na Małą sposób. Biorę ją wysoko na ramię i jak chce się patrzeć w prawo (ten kierunek uwielbia) to niestety nie daje rady bo moja głowa i włosy zasłaniają jej widoki i musi patrzeć w lewo :) Odkąd zaczęłam tak robić, zauważyłam minimalną poprawę. zobaczymy, czy obejdzie się bez neurologa, na razie będę obserwować. wielkie dzięki dziewczyny ;)
 
Witam, dzieci nie powinny stawiać stóp do środka, natomiast lekka szpotawość na początku jest w normie rozwojowej. Stopy pokazać lekarzowi, może zaleci noszenie bucików odwrotnie, lub karze jeszcze zaczekać i poobserwować.
 
reklama
u nas z główką bylo identycznie. wszytsko na prawą stronę. córka nie ma wzmożonego napięcia. pomogło ulożeniem pod prześcieradłem 2 wałeczków z ręczników, wiec jak mocno zaśnie to układamy się teraz na lewo bardzej. juz po 2 tyg córka zaakceptowała lewą stronę, poki co nie ma problemu
 
Do góry