reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy prawne, urlopy, zwolnenia

no właśnie dlatego nie chce tam dzwonić, ja się za szybko denerwuje, więc chyba poczekam bo nie chce żeby moje maleństwo jeszcze w brzuszku musiało się stresować przez tą instytucje ;)
 
reklama
Dziewczyny jestem na zwolnieniu - będzie trwało dłużej niż 180 dni. Jak się załatwia ten zasiłek rehabilitacyjny gdy pracuję w zakładzie zatrudniającym ponad 100 osób? Ile wcześniej muszę to załatwić aby mieć płynność?
 
katia z tego co wiem to 6 tygodni przed zakończeniem 182 dni składa się wniosek o zasiłek rehabilitacjny do ZUS żeby dostać bez opóźnienia pieniądze za miesiące kiedy nie można już wziąść zwolnienia ciążowego płatnego 100%
 
ja też w sprawie tych 182 dni. Mi lekarka mówiła że nic nie trzeba robić bo jak by co to ZUS się sam upomni. Z kolei siostra która też załatwiała sobie ten zasiłek rechabilitacyjny to mówiła że sama muszę się za to wziąć. Czy któraś z Was wie coś na ten temat i od czego trzeba zacząć?
 
kegle tak jak pisałam post wcześniej trzeba złożyć dokumenty do ZUS 6 tygodni przed ukończeniem 182 dni aby dostać pieniądze. Jak złożysz później to jest możliwość że ZUS z opóźnieniem wypłaci pieniądze.

Myślę że lekarka źle ci powiedziała ZUS się nie upomni na 100%
Tak naprawdę wypełnione dokumenty powinien wysłać ci pracodawca ale np: w moim przypadku gdybym sama się nie upomniała i nie wiedziała ze trzeba te dokumenty złożyć to nic bym z pracy nie dostała.
Niestety o to musimy zadbać same :baffled:

Do zusu składasz 3 dokumenty które dostaniesz w Zusie. Wywiad zawodowy, Wniosek o zasiłek, oraz zaświadczenie od lekarza. Dokumenty te wypełnia pracodawca i lekarz. Później czekasz na decyzję i już :happy:
 
DZiewczyny ja nauczona przykrym doświadczeniem z poprzedniej ciąży odnośnie zasiłku to radze jak juz załatwisz wszystko w ZUS to sprawdz sobie czy zakład pracy dostał kopię tego papierka bo u mnie w zakładzie on zaginąął i zoastałam bez wypłaty w dniu porodu akurat u mnie płacą 10 i na 10 mialam termin także to nie jest nic przyjemnego kupa nerwów.

KEGLE a tu zgodze się z MISIA oni samii nieczego Ci ie załatwią i raczej bez kasy bys została niz doczekła się pieniązków Także musisz sie pofatygowac i załatwic
 
A ja nauczona doświadczeniem polecam każdy papier składany w zusie mieć skerowany i żadać od nich potwierdzenia złożenia. Dużo niekosztuje, a ja zanim nauczyłam sie tego nawyku znacznie poszerzyłam swoj slownik wyrazow brzydkich , gdy przychodziły od nich pisma ze nie dostane swiadczenia, bo nie doslalam papierka , ktory osobiscie zawiozlam( a mialam 100 km ):baffled::baffled::baffled:.
 
saly ja właśnie tak zrobiłam kazałam postawić pieczątkę datę i podpis :-) żeby potem nie było że nie złożyłam bo bym chyba udusiła :angry: tyle sie za tym nabiegałam.
 
reklama
Dzięki dziewczyny, cenne rady. W takim razie już zaczynam załatwiać papiery. Co prawda mój termin porodu wypada na dokładnie 182 dzień chorobowego, ale nigdy nie wiadomo czy nie przenoszę. A mam takie przeczucie;-).
 
Do góry