reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przesądy

Naturella pisze:
Mnie się najbardziej podobają takie:

Nie wolno przechodzić nad kałużą, bo dziecko będzie miało wodogłowie.

W czasie ciąży nie wolno patrzeć na pedałów, bo dziecko też będzie pedałem

Trzeba w ciąży jeść ziarna kawy, to dziecko będzie miało ładną cerę.

Nie wolno się opalać, bo dziecko będzie mulatem.

I z forum gazety: Można jeść boczniak w ciąży? mój mąż i teściowa stwierdzili że na pewno down sie urodzi co o tym sądzicie? mam taka ochote jadłybyście czy nie?

nie nalezy współzyc w ciaży, bo dziecko będzie miało zatkany nos

nie wolno jeść cytryny, bo dziecko będzie miało kwaśną minę;

nie można lizać lizaka, bo dziecko będzie łyse.

No i nie wolno przechodzić pod rozwieszonym praniem, bo dziecko się okręci pępowiną.

;D :D ;D :D ;D :D ;D :D ;D
ło matko.... coś pięknego!!!!!!
 
reklama
te przesądy lepsze niż dobry kawał

ja nie wierzę w przesądy, ale słyszałam jeszcze o takich:

jak matka się przestraszy, dziecko będzie miało pokrzywkę

jak matka patrzy w ogień dziecko będzie czerwone

:D :D
 
A co sądzicie o tym, że kobieta w ciąży nie powinna chodzić na pogrzeby????
Bo ja niby nie wierzę, ale niestety byłam na 2 (babcia mojego męża i mój bliski wujek) i czasami mnie to męczy, czy dobrze zrobiłam.
 
pycha nie słyszałam o żadnym z przesądów na ten temat ,ale to raczej chodzi o psychikę,każda z nas się zastanawia nad różnymi rzeczami w związku z naszą ciążą i nie zawsze są to przyjemne rzeczy,ale z tego co wiem każda babka w ciąży się czymś zamartwia.Tak więc nie martw się bo tylko maluszek się smuci.
 
:) Ja słyszałam, że nie wolno sie malować, bo jak to będzie chłopiec, to będzie homoseksualistą.... ;) NO i rzeczywiście nie nosić nic na szyi ani się nie mierzyć w pasie, bo się dziecko zaplącze w pępowinę. A jak się zobaczy coś obrzydliwego, to trzeba popatrzeć na paznokcie :laugh: Ja osobiście kilka razy wypełniałam ankietę opartą na ludowych mądrościach i wychodziło przynajmniej 70%, że dziewczynka, za każdym razem, a wczoraj się dowiedziałam, że chłopak :p Ale tak mówiła babcia mojego męża - po kształcie brzucha ;) Za to moja teściowa, która sama ma trójkę dzieci, twierdzi, że stuprocentowym wyznacznikiem jest to, czy się ma ochotę na słodkie(dziewczynka) czy na kwaśne( chłopiec), ale dopiero pod koniec ciąży. Ja rzeczywiście dopiero niedawno przestałam mieć ochotę na słodkie ;)
 
A ja jeszcze przed zrobieniem testu ciazowego(robilam go w dniu spodziewanej miesiaczki)zjadlam 3 litrowe sloiki kapusty kiszonej no i NOSZE POD SERDUSZKIM BARDZO JESZCZE MALEGO MEZCZYZNE
 
reklama
Do góry