reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do porodu!!!

Stefanna sliczna kolyska i cala reszta.Ja w sobote wkleje fotke naszego dzieciecego kacika ale musze jeszcze dokonczyc maloanie sciany

Befatka1982
w takim razie jak tylko skończysz to koniecznie wklejaj fotki!!!:yes::wink: Czekamy...
ninjacorps nie ma sprawy:-)!
Dla mnie są to bardziej przygotowania do porodu i pojawienia się maluszka, ale nie ma żadnego problemu;-)!
 
reklama
No wiecie - wcześniej wszystkie mamy wrzucały na wątek zakupowy takie rzeczy...
A do przygotowań do porodu równie dobrze można zaliczyć wątek "rosnące brzuszki" (bo to objaw zbliżającego się porodu) czy "karmimy..." (bo np. pytamy tam doświadczonych mam co można jeść a czego nie w trakcie laktacji)
Dlatego na forum jest kilka wątków, by było łatwiej odnaleźć nam tematy, które kiedyś poruszałyśmy...

Zresztą nie ja to sobie wymyśliłam, tylko takie zasady wypracowałyśmy sobie wszystkie już wczesną jesienią...
 
Stefanna- Sliczna kolyska, a koszyczek to naprawde jak na pisanki :-D

Dzięki Dusia08!
W pewnym sensie, to ten koszyczek miał być na jajeczka, a raczej miał "służyć" jajeczkom, bo Mężuś starał się o synka, hehehe :-D:-D:-D
No, ale jak się ma formę na cegłę, to pustak nie wyjdzie...:no2:;-)!!
 
nieśmialo wtrącę, że kilka mam wklejało też kąciki swoich maluchów na wątku "a jeśli dom będe miał".. w założeniu ten wątek nie miał się ograniczać wyłącznie do rozmów o domach, ale o wszelkiego rodzaju czterech kątach.. więc zapraszam..
niekat ja tam cały czas czekam na zdjęcia twojej nowej kuchni:-)
 
[FONT=&quot]Drogie Panie[/FONT]
[FONT=&quot]Poród dziecka to szczególne wydarzenie w naszym życiu. Dlatego warto przygotować się do niego wcześniej i z rozwagą wybrać odpowiednią szkołę rodzenia. Jeśli zawczasu dowiemy się jak powinny wyglądać narodziny, co należy robić, jakie rzeczy ze sobą zabrać do szpitala oraz jak opiekować się noworodkiem, to będziemy spokojniejsze i lepiej przygotowane do przyjścia na świat naszego maleństwa. [/FONT]
[FONT=&quot]Warto, wiec wybrać się na zajęcia do dobrej szkoły rodzenia. Czyli takiej, która organizuje kurs specjalnie z myślą o kompleksowej opiece dla całej rodziny, zarówno przed jak i po porodzie. Dziś istnieje wiele szkół rodzenia, które posiadają różnorodne oferty. Najlepiej jeśli warsztaty w takiej szkole prowadzone są w aktywny sposób. Ćwiczenia nie ograniczają się tylko do oddychania i pokazów przewijania dziecka. Podczas kursu lekcje powinny być prowadzone tak, aby przyszli rodzice mogli swobodnie porozmawiać o tym, co myślą i czują. Prowadzący powinien pomóc nazwać im swoje emocje, pokazać jak radzić sobie z lękiem oraz nauczyć opieki nad noworodkiem. Przyszłe mamy, poza wiedzą teoretyczną powinny również mieć okazję przygotować się do porodu i szybkiego powrotu do formy fizycznej, dzięki odpowiednim ćwiczeniom oraz możliwości przeprowadzenia rehabilitacji ginekologicznej po narodzinach dziecka. Dlatego najlepiej zapisać się do szkoły rodzenia w placówce, w której znajdują się również poradnie lekarskie i ginekologiczne. [/FONT]
[FONT=&quot]Pamiętajmy o tym, że poród jest ogromnym wydarzeniem także dla Taty. Dlatego zajęcia w szkole rodzenia powinny być przygotowane również z myślą o panach. To one pomagają przystosować się im do nowej roli. [/FONT] [FONT=&quot]Podczas warsztatów młodzi rodzice powinni mieć możliwość konsultowania swoich obawy i wątpliwości z grupą specjalistów takich jak: położna, rehabilitantka, ginekolog, dietetyk czy psycholog. Dodatkowym wyznacznikiem dobrej szkoły rodzenia są również specjalnie utworzone małe grupy, które sprzyjają kameralnej atmosferze i wymianie doświadczeń. [/FONT]
[FONT=&quot]W trosce o kompleksową opiekę, najlepsze placówki oferują również po porodzie program zdrowotny skierowany do najmłodszych pacjentów. Obejmujący badaniami i profilaktyką dziecko już od dnia jego narodzin. [/FONT]
[FONT=&quot]Zespół Szpitala Med Polonia [/FONT]
 
reklama
Do góry