reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

reklama
Na prośbę Kani przepis na syrop na kaszel.
Uprzedzam,że jest to mój pierwszy raz;-),ale robiłam wszystko zgodnie ze wskazówkami osoby,która się na tym zna.

Zrywamy w maju końcówki sosny-dość sporo. Ja miałam tyle,że zmieściło mi się do słoja 5-litrowego.
do tego dodajesz warstwami łącznie 1,5-2 kg cukru ,potrząsasz słojem i odstawiasz w nasłonecznione miejsce.
Najlepiej codziennie przemieszać lub wstrząsnąć,aby cukier się rozpuścił i soki puściły. Po około 2-3 tygodniach przecedzasz syrop przez gazę(lub tetrę;-)),przelewasz do ciemnych butelek i wstawiasz do lodówki.
Koleżanka powiedziala mi,że może też stać w piwnicy. W każdym bądź razie ma to być chłodne miejsce.
 
strawberry-beauty-shot1.jpg
Kupiłam pierwsze truskawki w koszyku i zrobiłam :)
MAM OCHOTĘ NA ....: STRAWBERRY TIRAMISU CZYLI MEGA TRUSKAWKI
 
reklama
Do góry