reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

reklama
Pszczylaszczka- my mamy takie bambusowe i przy tych upałach fajnie sie sprawdzają,bo przepuszczaja powietrze ,a zacieniaja troche pokój:)
 
Pasztet z drożdży


Potrzebujemy:
Bułka tarta(najlepiej własnoręcznie zrobiona z suchych bułek lub b. dobrej jakości kupna
sos sojowy
2 kostki drożdży świeżych
cebulka
natka pietruszki
czosnek
pieprz
majeranek

Cebulkę kroimy w dość drobna kostke i rumienimy na oleju lub margarynie bezmlecznej.W garnku rozpuszczamy 2 kostki drożdży w ok.400ml wody(tak "na oko";)).Dodajemy smażoną cebulkę i doprowadzamy do wrzenia.Gdy sie zagotują,dosypujemy ,mieszając taką ilość bułki tartej,by "pasztet" miał konsystencję budyniu.Na koniec dodajemy posiekana natke pietruszki,doprawiamy sosem sojowym i innymi przyprawami do smaku.
Należy uważać z ilością dodanej bułki tartej,bo ona w czasie stygnięcia pęcznieje,więc zbyt duża jej ilość sprawi,że "pasztet " bedzie suchy,a zbyt mała,że "rzadki"
 
ziemniaki duszone z pomidorkami

robie na oko wiec zawsze mozna robic wg swojego smaku.

około 1 kg ziemniaków obrane i pokrojone w kostke (jak ktos lubie pacie drobniejsze a jak nie to wieksze)
2 duze pomidory (w ziemie kupuje w puszce) obrane ze skórki i pokrojone w kostke
2 cebule pokrojone w paseczki albo piorka jak kto woli
zabki czosnku ja daje 4 duze zabki a ze teraz młody to niam

wszystko wrzucam do gara zalewam woda doprawiam sola, pieprzem swiezo mielonym , vegeta, papryka w proszku ostra i słodka. mozna dodac bazylie, ziele angfielski, liscie laurowe

wszystko sie gotuje az wody bedzie juz mało a ziemniaki miekkie. Ja lubie jak sie mocno rozpadaja bo wszystko zageszczaja. Je łyzka ale trzeba uwazac aby nie music jesc widelecem albo jak ktos przesadzi to jeszcze nozem hahahah

smacznego.

Egipcjanie jedza to z grilowany kurczakim i pita
 
Sernik ze śmietnika ;-):-), a właściwie to sernik królewski (skojarzyło mi się qrefski:))

Składniki:
75 dag białego sera 3-krotnie mielonego,
3 różnokolorowe galaretki,
1 szk cukru pudru,
15 dag masła,
30 dag owoców,
1 polewa czekoladowa (gotowa),
1 paczka biszkoptów SAN (przepis jest z opakowania)

Przygotować oddzielnie galaretki, do każdej używając połowę wymaganej wody. Masło ubić z cukrem na pulchną masę, wymieszać z serem i rozdzielić na 3 równe części. Ostudzone galaretki połączyć z serem. Biszkopty SAN przyciąć na 2/3 wysokości i ustawić wokół tortownicy. Pozostałymi kawałkami wyłożyć dno tortownicy i wylewać kolejne porcje masy serowej przekładając owocami. Wierzch ciasta polać polewą czekoladową i ozdobić owocami. Schłodzić w lodówce.
FINITO.
SMACZNEGO.
 
a ja dziś na obiad robię coś dobrego, prostego a mianowicie : ubijam filety z kurczaka, na to trę marchewkę, jabłko, daję łyżkę majonezu i wkładam do piekarnika mniej więcej na około 30 minut i gotowe :)
 
5 jaj
szklanka cukru
cukier waniliowy
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki oleju
szklanka mąki

Białka oddzielić od żółtek i ubić na sztywno z odrobiną soli. I najlepiej trzepaczką, bo mikserem czasem się przedobrzy (chodzi mi o długość ubijania- i potem biszkopt na bank nie urośnie jak trzeba ). Do piany ubitej na sztywno dodać szklanę cukru i cukier waniliowy i po chwili dodawać po żółtku. Mąkę przesiąc z proszkiem do pieczenia. Następnie dodać olej i po mału dodawać mąkę i to najlepiej robić już łyżką wtedy biszpot będzie puszysty :-). Jak już wszystko będzie wymieszane dziele biszpota na równe części i do jednej dodaje 2 łyżki stołowe kakao. I do formy okragłej ok.24 cm średnicy wlewam na przemian białą i ciemna masę, a jak nie robię w okragłej to trzeba mieć 2 keksówki i robię identyko :-). smaczengo.

edit: jeśli piekarnik elektryczny to nastawiam na 180 stopni i wkładam do nagrzanego piekarnika i ok 25-30 minut. A jeśli gazowy to pewnie bym włożyła do trochę tylko nagrzanego piekarnika i wtedy ok.30- 35 minut. I zawsze sprawdzam wykałaczką. Jeśli czysta wychodzi to znaczy, że upieczone. Potemjeszcze chwilke go zostawiam w piekarniku,ale otwartym, żeby doszedł.
 
Ostatnia edycja:
reklama
...a ja to zawsze mam problem z biszkoptem,że wszystko ładnie-pięknie,a potem mi opada :((((.Mam nadzieję,że ten Sariskowy mi sie uda:).
 
Do góry