reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

raport medyczny- czyli nasze pociechy u lekarza

Ciemiączko zarasta między 9 a 18 miesiącem życia ;-) a jak ja się pytałam o tran to lekarz mi powiedział - po co, przecież wit D dostaje :eek:
 
reklama
ja podaję Oli tran:

SuperTaniaApteka.pl - MOLLERS Tran norweski smak naturalny 250 ml

pytałam się naszej pediatry o tran ale stwierdziła, że nie ma doświadczenia w tej dziedzinie :/ nam poleciła podawać vibovit co drugi dzień, ja zdecydowałam się na tran - podaję co drugi dzień ok pół łyżeczki - my mamy odstawioną witaminkę D ze względu na małe ciemiączko, a ta witaminka jest w tranie wię trzeba zwrócić na to uwagę.

a swoją drogą jaka jest dolna granica zarośnięcia ciemiączka? bo Ola faktycznie ma malusieńkie - ledwo można je wymacać i nie wiem czy to dobrze czy źle.....
też o tym tranie myślałam, ale nasz pani doktor troszku nie kumata, a w aptece odradzili jak Wit D podaje...
 
Ja też myślaąłm o tym tranie co mamjakty, i chyba zrobie tak ja ty czyli zrezygnuję z wit D a podam tran tylko mamjakty dlaczego co drugi dzień podajesz takie zalecenie pediatry czy codziennie nie można go podawać ?
 
można codziennie :tak: tylko że nam pediatra kazała podawać vibovit co drugi dzień, więc stwierdziłam, że tran będę tak właśnie podawać - u nas chodzi o to, żeby z witaminką D nie przedobrzyć, bo chyba w tym tranie to nawet więcej jest niż ma ją vibovit - a trzeba jednak zwracać na to uwagę bo teraz ta witaminka do kaszek jest też dodawana, albo mleka modyfikowanego.
 
u nas okazuje się że prawdopodobnie wynikiem kaszlu może być bakteria wiec dzisiaj byliśmy na badaniach i w piątek będą wyniki. już mam dosyć tej choroby, zaraz będzie 6 tygodni!!
 
A u NAs chyba nie obędzie się bez antybiotyku. Mały cały czas ma tak niesamowity katar i kaszel. Tak jużod 2 tygodni. Ale jak byłam u pediatry ostatnio to podobo w oskrzelach jest ok, także nie wiem dlaczego tak długo się utrzymuje. Dała nam teraz mocniejsze lekarstwa, tzn: syropy. Zobaczymy:szok:. Za tydzień mamy szczepioenie, pewnie nic z tego. Dopiero jak będzie wszystko ok.:-(
 
Kasia ja jestem zdania, ze jesli sie nie pogarsza i macie tylko katar/kaszel, a poza tym pluca i oskrzela sa czyste, to lepiej pomeczyc sie bez antybiotyku. Niech organizm sam powalczy.
 
reklama
Do góry