reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

reklama
A chlusta? Bo wiesz, czasem przy ulewaniu też tego jest dość dużo. wymioty przewae są chlustające. A ile ma Twój synek i czym go karmisz?
 
moze sprobuj zmienic mleko na takie na ulewanie lub zageszczaj o ile dobrze pamietam to twoja dzidzia ma okolo miesiaca wiec na kleiki zawczesniej ale w aptece jest preparat o nutriton chyba tak albo cos takiego na zageszczenie moj maly tez duzzzzooo ulewal po jedzeniu ale jesli przybiera dobrze na wadze to nie masz sie czym martwic dziecku musi dojrzec przelyk moj ma 7 m-cy i dalej sie mu zdazy ulac po jedzeniu
 
nasza mala tez czasem wymiotuje,pani dktor kazala robic okolo 2,3 przerw podcas karmienia i trzmac w pionie zeby dziecko sobie odbeknelo, czasem jak ma powietrze to se moze pokrywac ulaloby sie ale jest duzo powietrza i w ten sposob wymiotuje bo sie dwie rzeczy pokrywaja. odkad robimy wicej przerw w karmieniu i odbekamy powietrze mala nie wymiotuje, a jesli juz zaczyna to trzeba ja zlapac jak do myci pupci ,ze glowa w dol jak normalny czlowiek zeby sie ne zakrztusila podczas wymiotow.
 
danon7715 ja tez miałam to samo a jakie mleko dajesz ja dawałam Nan mała tez wymiotowała aż mi z rąk leciała i była bledziutka i podałam bebiko omneo ono jest takie trochę zawiesiste i nawet po nim się nie ulewa tylko wiem że z nim był problem i chyba jedynie w aptece powinnaś je znależć albo podobne jest chyba bebilon
 
a i tak dla scislosci choc podejrzewam ze tak robicie ale to jest bardzo wazne, za kazdym razem dzidzie ukladajcie na boczku po kazdym kamieniu zmieniajcie boczek, zeby jesli zacznie wymiotowac a was nie bedzie w poblizu zeby sie dzieciak nie udusil.
 
A ja proponuje odwiedzic lekarza,bo to moze oznaczac refluks układu pokarmowego.Absolutnie nic nie domniemam,tylko dla pewnosci radze sie skonsultowac z kims kto sie na tym zna..czy do tej pory dzidzi sie nie ulewało?Dopiero teraz nagle?
 
pomocy!!

zaczne od tego ze karmie piersia

Nina ma 6 tygodni.
1 tydzien przespala
w 2 miala kolki - dawalismy bakterie - lakcid i przeszlo - zostaly wieczorne 'nudy'

potem bylo w miare znosnie.

Od ponad tygodnia ulewa i wymiotuje serwantka nawet 2 godziny po karmieniu.
w dodatku caly czas chce jesc - choc nie ma prawa byc glodna - czesto jest najedzona po uszy a krzyczy jeszcze.

najbardziej niepokoi mnie ze zaczela po kazdum karmieniu plakac - jakby z bolu. Potem dlugo marudzi - czesto az do nastepnego karmienia.

o 19 zaczyna krzyczec - wrzeszczy az sinieje. Nic nie działa - dopiero jak sie zmeczy to zasypia.

Wczesniej po kapieli chodzila od razu spac - teraz sie meczy, nie moze zasnac, placze.

pomaga jej tylko pozycja zpionizowana.

dalej dajemy lakcid i ostatnio chlodna wode - 2 lyzeczki przed kazdym karmieniem - nic nie daje.

dodam ze w 1 mcu przytyla 1,5 kg.
kupa jest ok

pomozcie jestem na skraju wytrzymalosci
 
aha
odbijam po kazdym posilku - duzo beka
i raczej sporo puszcza baczkow

pokarmu mam az nadto

jestem na diecie - chleb, wedlina, jogurt naturalny, platki kukurydziane, zupa mleczna, marchew, buraki, ziemniaki, chude mieso

a! i nina caly czas wywala jezyk jakby chciala powiedziec 'ble'
 
reklama
moja niunia terz tak plakala dawalismy infakol i bujalismy dopiero jak zaczela goroczkowac miala37,5 to kazano nam zrobic badanie ogulne moczu i miala zapalenie drog moczowych morze to tylko kolki i musi minoc uklad pokarmowy dobrze nierozwiniety i dlatego trzymaj sie wyrosnie z tego
 
Do góry