reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

reklama
witam u mnie to samo mały ma 16 m-cy i ma refluks byliśmy u gastrologa i mamy stosowac diete bezmleczką a po m-cu zgłosic sie do kontroli(mały dostał bebilon pepti)
właśnie szukam info o tej diecie....jak mozesz daj znac co u ciebie i czy dieta działa
pozdrawiam
 
mój mały też miał ten problem ale od 2 miesiąca pije nutramigen jest na diecie bezmlecznej i ulewanie bardzo się zmiejszyło praktycznie już nie ulewa
 
no tak twój maluszek bedzie miał rozszerzaną diete dopiero a ja mam problem co podawać mojemu do jedzenia(z natury niejadek ) wiem że kaszka ryżowa dozwolona na wodzie lub bebilonie pepti, zupki owszem ale tylko na kuraku i mięsko osobno gotowane warzywa i owszem ale nie wolno selera i pora
żadnych jogurtów, serów
parówek ograniczyc wedliny i owoce
zakazana wołowina i cielęcina
nie wolno biszpoptów.........nie wiem co jeszcze więcej dowiem sie po alergologu czyli po 25 czerwca...........
 
my właśnie czekamy na wyniki alergologiczne wizytę mamy w lipcu za miesiąc zobaczymy
ja daję małemu kaszke ryżową lub kukuruydzianą na nutramigenie (bo takie mleczko pije) nawet smakowe je zupki i obiadki z kurczaka królika i indyka i ważywka też je nawet pora bo jest w zupkach niektórych i jest dobrze
mam nadzijeję że testy wyjda pomyslnie i że będę mogła mu dac jakiś jogurcik narazie zakaz
no i Kuba je chrupki kukurydziane to tyle z łakoci i dużo owocków
nie jest tak źle jest dużo jedzonka bezmlecznego i dziecko nic na tym nie traci
 
dziewczyny moja mała to czasami tak uleje ze mysle ze wszystko zwraca(karmie piersia) w dzien to potrafi ulewac do 2 godz a na noc to mało ulewa no chyba ze strasznie zachłannie je co jej sie zdaza 20 mamy do lekarza na szczepienie i zobaczymy jak to z tym jej tyciem bo mi sie wydaje ze mało przytyła tak ulewa
 
Moja corka ma 5 m-cy i strasznie po jedzeniu ulewa. Zazwyczaj wyglada to tak: Zjada ok 160-180 ml mleka, pierwszy raz odbije jej sie samym powietrzem, 2 i 3 raz chlusta juz trescia zoladka, po kilku-kilkunastu minutach zdarza sie jej jeszcze ze 2 razy ulac. Nie wiem czy to normalne, czy tez tak macie?:confused:
 
Nie przejmuj sie większość dzieci ma refluks, mój Dawid też jeszcze ulewa. Refluks najczęściej nie oznacza nic groźnego, mija z wiekiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry