reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

refluks żołądkowo-przełykowy

6 tyg dziecko 120 ml? Moj Kuba ma 3 miesiace i zjada 120 ml co 2,5-3 godziny.....jak zje za duzo to bardzo ulewa, w takich ilosciach ze mozna by to nawet wymiotowaniem nazwac. Moze on naprawde je za duzo i w ten sposob zwraca nadmiar...Na opakowaniach mleka sa te normy ilosciowe jakos masakrycznie zawyzone. Brzuszek tez moze go bolec z przejedzenia...albo kolki. Jak moj Kuba mial bole brzuszka to sam nie widzial czego chcial, najlepiej jesc, bo podczas ssania lepiej mu chyba jelitka pracowaly i brzuszek przestawal bolec. A potem zwracal bo zjadal za duzo.

Poza tym ilosc pokarmu zalezy tez od wagi dziecka. Powinno sie podawac 55-60 ml na 0,5 kg masy ciala/dobę - dla dzieci ponizej 6 m-ca (wg ksiazki "Pierwszy rok zycia dziecka")
 
reklama
dziewczyny ksiazki ksiazkami, tabelki i takie inne owszem. ale dziecko kazde jest inne i trzeba wszystko dostosowac do potrzeb dziecka. jesli chce jesc nieco wiecej nie mozna mu bronic, wtedy robic dluzsze przerwy miedzy posilkami, jesli sie nie najada to mozna dodac troche kleiku np. lyzeczke od herbaty do 120ml mleka. ale jak jest troche strasze- juz to pisalam,
nie mozna trzymac sie sztywno opisow ksiazkowych, bo one sa generalizowane a kazdy przypadek jest inny, tak jak np. kazda z nas inaczej przechodzila porod prawda??
 
może maluszek nie toleruje mleczka. mój Zbylo nie tolerował enfamilu, płakał po jedzeniu, miał zatwardzenia. lekarz nie bardzo był za zmianąmleka, bo to niby rewolucja, zapisał bakterie i debridat, ale poprawy nie było, więc sama zmieniam mleko na bebilon i wszystko minęło jak ręką odjął. może spróbuj porozmawiać o zmianie mleka.:-)
 
:-D:tak:hei , NAN 1 podaje mojemu synkowi od urodzenia, jak każde dziecko mój synek ulewał dużo a nawet bardzo dużo ok. 2 miesiaca ulewanie zmniejszyło sie do rzadkich, NUNA odstaw kleiki kaszke a zaparcia powinny przejść, maluszek ma nierozwinięty system pokarmowy i to jest przyczyną (prawdopodobnie wymiotów, zaparć) , nie zmieniaj pochopnie mleka, :tak: ja słyszałam różne rzeczy na temat NAN1,i też miałam zrezygnować sama,ale tego nie zrobiłam, podawaj samo mleczko,i przepajaj maluszka herbatką na trawienie to powinno pomóc, ale nie oczekuj zmian po 1 posiłku, poczekaj ze 3-4 dni jeśli nie przejdzie to dopiero idź do lekarza, ale nie decyduj sama ,bo czasem można zaszkodzić:-D bedzie dobrze:-):-) a co do ilości to zufaj dziecku,zje ile potrzebuje, mój synek na początku jadł 90 .w 2 miesiącu 120- 150 teraz ma 3 i raz je 50 a raz 180 , nie zmuszam go bo i tak sie nie da , jak dzidziuś nie traci na wadze to wszyskto jest OK:-D
 
na temat mleczek modyfikowanych opinie zawsze beda rozne bo kazde dziecko inaczej toleruje, moja na nanie jest do dzis i niegdy nic zlego sie nie dzialo, a byla na nim od samego poczatku...poza tym sklad kazdego mleka jest inny dlatego tez nie mozna porownywac zalecanych dawek...moja mala w wieku 6tygodni popijala troche z mojej piersi, ale malo tego bylo a reszte 60 ml nan, i do 6 miecha tez zdarzalo jej sie porzadnie ulac....
kazda z nas moze Ci tu przytoczyc mase opinii ale to i tak niewiele da i tylko sobie metlik w glowie zrobisz, w moim przkonaniu jedyna sluszna rada dla Ciebie jest taka zebys poszla do pediatry jesli jeste powaznie zaniepokojona, albo moze zadzwon po porade do poloznej srodowiskowej jesli masz nia jeszcze kontakt ,bo jjej wizyty podejrzewam sie juz skonczyly...

zycze powodzenia i trzymam za Was kciuki co by bylo wszystko dobrze :tak:
 
Kod:
:tak:
[B][COLOR=DarkRed]ZGADZAM SIE Z EWA LODZKIE,MA ABSOLUTNA RACJE,MAM DWOCH URWISOW I TEN MLODSZY WLASNIE MIAL DOKLADNIE TO SAMO,EWA NAPISALA DOSLOWNIE DOKLADNIE TO CO JA BYM NAPISALA,IDZ DO LEKARZA KONIECZNIE,MLEKO NAN STOSOWALAM TAKZE I NIESTETY JEST DO KITU,PO NIM ZAPARCIA BYLY NIE DO ZNIESIENIA.
BEBIKO OMNEO JEST DOBRE,SYNUS JE JUZ NASTEPNE I JEST SUPER,ZAGESZCZACZ DOSTEPNY W APTECE TEZ JEST DOBRY,POLECAM
[/COLOR][/B]
 
dziewczyny jutro ide do lekarza , zobaczymy co mi powie .Moja lekarka jest na urlopie , wiec musze szukac innego , a kleik sama mi doradziła pół łyżeczki do flachy :sick:
 
wdaj mi sie ze to od tego mleka , bo teraz to ma jakąś ,dziwna wysype na buzi ojojojjj
 
reklama
wdaj mi sie ze to od tego mleka , bo teraz to ma jakąś ,dziwna wysype na buzi ojojojjj

czy ta wysypka to takie czerwone, suche plamy? czy ma je jeszcze gdzies? np na lokciach i nozkach? jesli tak to znak ze moze to byc nietolerancja mleka i bedzie potrzebna zmiana mleka na bebilon pepti lub nutramigen.
Pozdrawiam
 
Do góry