reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Remont generalny mieszkania

ariadnemare

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2023
Postów
26
W niedalekiej przyszłości będzie mnie czekał remont generalny całego mieszkania łącznie z wyrzuceniem wszystkich gratów, nowe podłogi, drzwi, nowa łazienka, kuchnia itp. Mieszkanie z lat 70-tych (Warszawa).
Nie mam w ogóle pojęcia nt. remontów. Mam pytanie czy w takim przypadku (jestem osobą samotną więc sama będę decydować) nie lepiej oddać sprawę w ręce specjalistów tj. firm, które od projektu do wykonania tym się zajmują.
Chciałabym już wcześniej zacząć interesować się tą tematyką. Czy polecacie jakieś konkretne firmy z dobrymi opiniami, może grupy na fb lub instagramie.
Jakieś rady ? To w ogóle nie mój konik dlatego pytam. Czy w ogóle coś takiego się robi tj. ustalasz z projektantem jak każde pomieszczenie ma wyglądać, potem wchodzi ekipa, robi wszystko ? Pewnie jest to droga sprawa (zaczęłam odkładać), ale jak ktoś nie ma zielonego pojęcia, to jakie jest wyjście ? I do tego jesteś sama z tym wszystkim.
No i jakie macie opinie o listwach przy karniszach? Jak w Flexgips?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Przede wszystkim musisz znać budżet jaki chcesz przeznaczyć.
Samo "oczyszczenie" mieszkania kosztuje.

Firm musisz poszukać w swojej okolicy. Są firmy, które zajmą się od A do Z - coś na zasadzie Zaprojektuj i wybuduj.

Ja za generalny remont zapłacę pewnie ok 200.000zł - wliczając w to robociznę oraz umeblowanie i sprzęty. Ale też nie mieszkam w W-wie, więc nie wiem jakie są tam ceny robocizny.
 
Na początku trzeba określić budżet. Koleżanka robiła remont generalny. Ok. 80m2. Sama robocizna to było 100 tyś. Plus chyba hydraulik osobno bo wymiana ogrzewania była.
 
Do góry