reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Retinopatia

Hej Moniko , ale podbudowałas moje EGO :) :).
Nie spodzieawłem sie fanek ;)
No i moze po pierwsze to nie jest mój wątek,tylko nasz wszystkich:) , ja tylko pozwoliłem sobie go założyc ;).Chciałem się podzielić,jak chyba każdy z nas,swoimi obawami,lękami,zmartwieniami o swojego malenkiego dzidziusia.No i chyba każdy facet to przeżywa,tylko nie kazdy może przyznaje sie do tego :).
Własnie jestem sam z moim maluszkiem , bo mamusia poszła do kościła za nas wszystkich,a mały cos marudzi i nie pozwala mi dokończyć....
 
reklama
miller- może Ty mi napiszesz dlaczego stawałeś na komisję, czy musi być jakiś szczególny powód, a może samo wczesniactwo jest wskazaniem, w sumie dzieciaczki są pod stałą opieką specjalistów.
 
Adka wczesniactwo jest juz szczególnym powodem. Komisja nieprzyjemnie nazywa się komisją orzekajacą o niepełnosprawności. A chodzi o zasiłek pilelęgnacyjny.Przy takim malenkim dzieciaczku jest o wiele więcej "pracy".No i nakładów finansowych. My musimy ciągle jeździc do Krakowa,co jest dośc kosztowne, rehabilitacja ruchowa tylko prywatnie,bo państwowo mielibyśmy termin dopiero na marzec nie wspominając o lekach, prywatnych badaniach itp,itd.
Sama komisja ,przynajmniej u nas, to troche parodia. Dokumenty wysłaliśmy do ośrodka ok dwa tygodnie wcześniej,dostalismy numerek "0" czyli poza kolejnością ale musielismy przyjść z dzieckiem.P.doktor zaczeła czytac je dopiero przy nas, na dziecko nawet nie spojrzała, zresztą nie wiem czy miałaby do tego kompetencje,bo watpie czy jest neonatologiem,neurologiem i innymi specjalistami w jednej osobie. w każdym razie zadała kilka pytań i posłała nas do innej miłej pani która tez zadała kilka pytań i do widzenia.Teraz czekamy tydzień na orzeczenie, zobaczymy jaki będzie wynik ;)
 
Jeżeli chodzi o stawanie na komisji to mam w tym względzie doświadczenie ponieważ mój Maciuś ma mpdz no i wtym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że dziecku należy się zasiłek pielęgnacyjny. Natomiast jeśli chodzi o Jasia to powiedz mi jaki lekarz (rodzinny czy specjalista) musi wystawić wniosek do komisji?
 
ADKA ,nam zaproponowała p.neurolog, wypisała nam zaswiadczenie, ale powiedziała,że druczek z MOPS-u powinien wypełnic nasz pediatra. I powiedziała,że jakby robił problemy to ona nam wypełni. Czyli może to zrobic albo Wasz pediatra,albo inny kompetentny lekarz :)
 
Adka - przepraszam, że nie odpisałam, ale dopiero dziś po kilku dniach miałam możliwość zajrzeć do komputera. My tez dostaliśmy zaświadczenie od neurologa ze względu na wcześniactwo. Na stawienie się na komisję czekaliśmy ok. 2 tygodni. Lekarka była bardzo miła i dostaliśmy orzeczenie do października 2007. DO tego czasu będziemy otrzymywać zasiłek pielęgnacyjny
 
Wikiwerka, MIller- byłam ostatnio z Jaśkiem w poradni rehabilitacyjnej. Pytałam p. doktor o zasiłek pielęgnacyjny i powiedziała, że się nie będzie należał a nawet gdyby ona wypisała zaświadczenie to komisja wyda odmowną decyzję. Motywowała to ty, że Jaś nie wymaga jak narazie rehabilitacji i wygląda na zdrowego, nie miał wylewów do OUN. Czekam na wizytę u neurologa, zobaczymy co on powie.
 
reklama
Jutro jedziemy na IV spotkanie Pacjentów Kliniki Neonatologii :) , dostalismy zaproszenie i oczywiście skorzystamy :)
To bardzo miłe,że "nasza" klinika pamieta o swoich maleńkich pacjentach. Spotkamy tam innych rodziców wczesniaczków i moze dowiemy sie tego i owego :)
Wieczorem zdamy relację :)
 
Do góry