reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rodzeństwo z dwuletnią różnicą..

czy ktoś tu jeszcze zagląda?:-)

ja mam dwie córki z różnicą wieku 2 lata i 1 dzień, pierwszy rok to był horror, drugi fajny a teraz jest super:tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Witam,
U nas jest różnica2 lata 1 miesiąc i 2 dni:-). Przed narodzinami Julki słyszłam, ze pierwszy rok jest taki ciężki z dójką maluchów a u nas... REWELACJA ( tfu tfu żeby nie zapeszyć). mam to szczęście, ze dzieciaczki są zdrowe, mąż wykonuje sporo obowiązków domowych a Julia właściwie ciągle się uśmiecha. Wojtek tez nie jest urodzonym marudą, choc oczywiście miewa swoje fochy i nastroje. Problemem dla mnie nie jest wyjście na spacer z dwójką ( choć oczywiście roboty z tym ubieraniem co niemiara) tylko nakarmienia ich. Wojtek jest niejadkiem i starsznie długo trwa zanim zje cokolwiek. No i musze przy nim siedzieć jak je bo inaczej robi wszystko tylko nie je. A wiadomo, ze Julka w tym czasie też domaga się uwagi. Niedługo wracam do pracy i wtedy zobaczymy jak to będzie ( czy nadal tak sielankowo).
jeśli chodzi o relacje między rodzeństwem to musze pochwalić mojego synusia. Nie tylko szybko zaakceptował nowego członka rodziny ale kocha siostrzyczke i się o nią troszczy. Podaje jej smoczka, przytula ją, jak jej ucieknie jakaś zabawka to jej podsuwa. no kachany jest jak nie wiem. Julka w rewanzu głośno się smieje jak tylko Wojtek do niej podbiegnie. Wojtek bywa czasem zazdrosny ale nie jest to taka agresywna zazdrośc, objawia się to np tak: Julka lezy na kocyku to Wojtek też chce, jak tańczę sobie z Julią na rękach to Wojtek też chce tańczyć. To takie zaznaczenie swojej pozycji. No i dziś akurat się rozpłakał jak Julia mu zdemontowała kolejkę.
W mojej ocenia różnica 2 lat jest idealna. dzieci łatwo znajdują wspólny język,a to starsze jest już wystarczając kumate żeby niektóre rzeczy mu wytłumaczyć.
 
fajnie ze tak mowisz rita78 bo ja wlasnie tak chce poczekam jeszcze z rok i chce nastepnego dzidziusia
 
Cześć dziewczyny,strasznie długo nie zaglądałam na forum bb,ale staram się nadrobić zaległości.Ja też mam dzieci różnicą dwóch lat i pięciu mc.różnica po prostu doskonała, aż miło popatrzeć jak córeczki się ze sobą zżyły,i jak pięknie się teraz bawią razem.
 
Czy rozwijamy ten wątek...czy będziemy tylko ot tak o...sobie wpadać?????

Ja mam różnicę tak jak widać na suwaczku.....żadna zazdrość i jest ok.Mała czasami mi dziecko pobawi jak idę coś do kuchni porobić:-)

Piszcie dziewczyny jak to u Was jest?????Bo cisza!!!!
 
No u mnie będzie niecały 1 rok i 9 miesięcy różnicy. Ale narazie się nie wypowiadam bo jeszcze drugie się nie urodziło :)
 
hej! Dwa tygodnie temu urodzilam drugiego synka,starszy ma 22 miesiace.Jest ciezko,choc maluch na razie nie daje mi w kosc ale nie daje sobie rady ze spaniem.Maz wychodzi po piatej do pracy wiec ja zmykam z pokoju w ktorym spie z mlodszym do sypialni gdzie spi starszy .Jesli mam fart to i jeden i drugi zasypiaja wiec okolo 7.30 jestem juz na nogach ale wypoczeta.Gorzej jesli ktorys z nich nie ma ochoty na sen,wtedy zaczynamy dzien.
Nastepna batalia nadchodzi w poludnie kiedy starszy ma drzemke i przywykl do przytulania ,glaskania a teraz musi probowac sam bo ja tule w tym czasie malucha.Nie jest latwo ale wierze,ze poczatki sa najtrudniejsze.
 
co do wozkow polecam phil&teds
philandteds.com ~ the original & only inline buggies ~ adapt & survive ~ push sleep feed carry drive adapt ~ inline baby buggies, smart buggy, carrier packs, travel cots, car seats, accessories Phil and Teds most excellent baby buggy company. e3 and
wozek dla dwojki dzieci w roznym wieku.. poczatkowo mozna w nim wozic noworodka i starsze z przodu, pozniej zamieniamy na dwa siedzonka spacerowe.
u mnie bedzie roznica 2 lata 3 miesiace, a moj starszy uwielbia jezdzic i spac w wozku..
 
reklama
przyznaje, że ja też sie nad tą kwestią zastanawiałam,ale doszłam do wniosku, że bliźniaczy wózek na nic sie nie zda, bo mała szybko wyrośnie z jazdy i co wtedy?
u mnie różnica będzie 2 i pół roku dokładnie:-)
 
Do góry