reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozstępy - jak zapobiegać, jak się pozbyć

Od początku 4 miesiąca używam balsamu z Palmer'sa. Na razie jestem z niego zadowolona ale zobaczymy co będzie dalej. Wiadomo, że większa część zależy od genów ale nie chcę sobie potem w brodę pluć, że nic nie zrobiłam aby zapobiec.
 
reklama
Witaj. Ja smarowałam się oliwką Bambino. Na inne miałam uczulenie. Ale niestety muszę Cię zmartwić. Jeśli Twoja skóra ma tendencje do pękania to nawet najlepszy i najdroższy specyfik nie pomoże. To samo mówił mi lekarz (ginekolog i dermatolog). Można sobie oczywiście pomóc, ale jak ma pęknąć to i tak pęknie. Ja w pierwszej ciąży przytyłam 12kg, a w drugiej 10kg- więc mało. A po bokach brzucha, na biuście, na udach i tak mam rozstępy. Moja mama je miała, mam i ja ;-)
Życzę spokojnej ciąży i ślicznego zdrowego bobaska.
Zapraszam również na moją stronkę Trudy macierzyństwa
 
ja smarowałam się oliwką ,kremami z ziaji itp .przytyłam niecałe 12 kg -więc normalnie . Nie miałam ani jednego rozstępu . Dwa tyg temu- w 38 tyg ciąży w ciągu dwóch dni nadrobiły . Byłam pewna że mi juz nie wyjdą a tu proszę, może to od tego że brzuch się opuścił ,nie wiem bo waga stoi . Smarowałam się od początku ciąży dwa razy dziennie . Na piersiach mi nie wyszły-jeszcze bo z tego co czytam to najczęściej wychodzą po porodzie gdy pobudza się laktacja.
Wszystko idzie też genetyką .Mojej mamie nie wyszły a mi tak ;)
 
Stosowałam krem o podwójnym działaniu mustela od momentu jak brzuszek zaczął sie zaokraglać do samego końca ciąży, a także jakiś miesiąc po porodzie jeszcze.Początkowo raz dziennie potem już dwa i tu zrodził się ból bo krem drogi a tubka starczała mi mniej więcej na 2 tyg, ale warto było bo brzuch gładki...
edit: przytyłam 15kg w ciąży
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witajcie Kobietki. Może wy wiecie czy idzie uniknąć rozstępów i jak je zlikwidować jak wyjdą? Czy wogóle jest taka możliwość? Ja smarowałam się kremem i tak wyszły ;(.
 
ponoć wystąpienie rozstępów w ciąży jest uwarunkowane genetycznie, ale nie wiem ile w tym prawdy. Moja mama po 3 ciążach nie ma ani jednego rozstępu, ja w czasie dojrzewania nabawiłam się na piersiach i biodrach, ale w ciąży ani jednego nowego. Smarowałam się mustelą.
 
dobry, nie dobry, taki, inny... nie,nie. Drogie Panie ... chodzi o nawilżanie. Nawilżona skóra lepiej znosi rozciąganie, kurczenie i wszelkie inne zmiany.

Niestety... każda z nas ma inna skórę, inna podatność... Ja nawilżam swoje ciało od zawsze, ale ze wzgledu na jasną karnacje i tendencje do szybkiego chudnięcia jak i tycia na sskórze tak czy siak pojawiły się rozstępy... na piersiach, pośladkach - grubo przed ciążą. Z czasem one bledną i mozna sie z nimi oswoic. lekko wyrzeźbione ciało nawet z rozstępami wygląda pięknie. :) dbajcie o siebie i pokochajcie rozstępy. Kosmetyki (teoretycznie) na rozstępy nawilżają, a pozniej ewentualnie pomagają w szybszym blednięciu. Na calkowite usunięcie pozostaje4 laser - nie czarujmy się, większosc nie stac. Wolę sobie zafundowac za to kilka karnetow na fitness i wycieczke. :) jezeli DANE wam jest powitanie rozstepow...to chocbyscie na glowie stawały...i tak sie pojawią:) znajoma sie nie smarowala niczym, utyla strasznie...zero rozstepow... zero pajaczkow. Ja nawilzam systematycznie , a mam je z przed ciaży nawet:) - to kwestia naszych organizmow...nie kremow czy balsamow.. Ale nawilzac warto, by chociaz troszeczke skora byla elastyczniejsza i nawilzona. Pokochajcie swoje "dzieciowe pamiatki".

Pozdrawiam i życzę radości.
 
Ja nie mialam zadnych rozstepow przez cala ciaze. Przytylam cudowne 30kg - polowe stracilam "na dziendobry" tuz po porodzie. Profilaktycznie smarowama sie oliwka zaraz po kapieli (tak samo jak i przed ciaza). Ale od kiedy zaczal opadac mi brzucho - jest ich z kazdym dniem wiecej. Nigdzie indziej tylko na brzuchu i po bokach. I prawda jest, ze to jak bedzie wygladac nasze cialo po pordzie, nie zalezy od kremow czy balsamow - tylko od tego jak jedrna/elastyczna jest nasza skora.
 
reklama
U mnie w pierwszej ciąży wyglądało to podobnie jak u josia. Smarowałam się oliwką codziennie i nie było ani jednego dopóki nie opadł mi brzuszek tak miesiąc przed i zaczęły się pojawiać w ekspresowym tempie po prostu. Cały brzuszek z przodu w koło pępka wygląda jak w cętki tygrysa:D Takie brzydkie czerwono-fioletowe ale po 2-3 miesiącach zaczęły bladnąć i nie rzucają się tak w oczy:D Teraz jestem w drugiej ciąży i mimo tego że myślę że i tak będę je miała bo po prostu należę do tych osób którym się pojawiają, to smaruje brzuch już nie oliwką ale kremami no i zobaczymy czy będzie ich aż tyle co po pierwszej. Na razie zauważyłam tylko w trzech miejscach czerwone kropki w miejscach gdzie kończą się stare rozstępy i plamki na starych szczególnie pod pępkiem ale raz są a raz ich nie ma, no i póki co nic więcej no ale brzuch opadnie za parę tygodni więc zobaczymy:/
W każdym razie to że się pojawią nie zmniejszy szczęścia z tego że maluch się pojawił na świecie:D:D A więc głowy do góry i uśmiechy:D:D
 
Do góry