reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę dziecka czyli: co, kiedy, ile i jak...

reklama
Bardzo fajny temat, taki na czasie :) Chciałam zapytać mamusie mające już pierwsze doświadczenia z zupkami za sobą, czy wasze pociechy chętnie próbowały nowości? Bo ja dałam Mikołajowi zupkę taką gerbera i nie bardzo miał na nią ochotę :/ i teraz nie wiem czy to normalne u takich maluchów czy też nie trafiłam w jego smaki i powinnam sprawdzić coś innego, a jeżeli tak to co polecacie? :)
 
wychodzi na to - co wyczytałam gdzieś na necie
że produkty które są od 4 miesiąca daje się dzieciom , które ukończyły 3 miesiąc a rozpoczęły 4

ja już parę takich rzeczy mam

ale chyba na razie stop...
szkoda mleka w cycach
jedynie co to wymyśliłabym coś na noc aby mały dłużej spał...
i spokojniej
 
Kiedyś było od 10mca bo twierdzono że zbyt wczesny gluten powoduje celiakie a teraz wcześniej bo odrobina wprowadzana wcześniej pozwala jakoś zapobiec chorobie ale ja wprowadzę dopiero w 5mcu gluten.
"

  • Dzieci karmione piersią mogą już w 5. miesiącu życia dostawać raz dziennie zupkę z dodatkiem 2-3 g (na 100 ml przecieru jarzynowego) kaszy manny.
  • Menu dzieci karmionych butelką w 6. miesiącu może zawierać niewielką ilość glutenu (j.w.) dodanego do mleka modyfikowanego lub papki z warzyw."
a skąd wiadomo ile tego glutenu jest w kaszce czy w słoiczku?

Claudia - a doczytałaś to że dzieci na piersi do 6mca mogą być wyłącznie na cycusiu?:)

lolcia86 - jest zasada że jak dziecku coś raz nie posmakuje to kilka razy innym razem próbujesz dać a nuż posmakuje dziecko poznaje smaki i nie zawsze od początku wie co lubi a czego nie
 
Ostatnia edycja:
cieszę się, że Wam się temat spodobał:)
rozmawiałam ze znajomą położną i mówiła, że u dzieci karmionych mieszanką podaje się jak skończą 3 miesiące a zaczną 4 i najlepiej zacząć od jabłuszka obserwować dziecko, potem marchewka i dalej te produkty przeznaczone od 4 miesiąca tylko po jednym i obserwować dziecko czy nie ma zaparcia, biegunki, bólu brzuszka, wysypki a jak te pojedyńcze będą ok to np marchewkę z ziemniaczkiem czy innym warzywem....
 
Super,super watek!!!!! dla mnie na pewno bedzie bardzo pomocny bo ja zielona w tym temacie jestem....narazie jestem na etapie ze jak ABrtus skonczy 4 miesiace to podam mu marchewke...jedna lyeczke przed butla....jak bedzie ok to drugiego dnia potdam mu dwie lyczeki tez przed butla jak bedzie ok to nastepnego dnia podam mu moze cala marchewke przed butla...potem jabluszko tez przed butla......tylko wlasnie kiedy taki inny posilek wyeliminuje calkiem butle?? ze np o 13 juz nie dostanie tylko butli czy butli i czegos nowego a sama marchewke z jablkiem alblo z ziemniaczkiem albo cos innego?? i jak sama chce mu gotowac a nie sliczki to ile mu dac zeby wiedziec ze nie bedzie glodny??
 
aniwar - nowych dań nie można wprowadzać na głodniaka bo dziecko nie zaakceptuje napewno potrawy bo będzie złe bo głodne. Lepiej nie wprowadzać żadnych nowości jak dziecko jest głodne bo napewno nie posmakuje
 
reklama
a ile dokładnie miały Wasze dzieci jak dostały pierwszy raz kaszkę, zupkę i owoca?
ja dziś kupiłam jabłuszko Gerbera tak na spróbowanie i dałam Antkowi dosłownie na czubeczku łyżeczki tak na języczek i mu smakowało, mama mówiła bym dała więcej ale myślę, że jest jeszcze za mały
 
Do góry