reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

a JA MAM WRAŻENIE, ZE MOJA lENKA JE ZA MAŁO TYCH WSZYSTKICH INNYCH RZECZY NIŻ CYCEK..........( sorki za caps)......dostaje jałko, banan, marchew, ryż, kukurydzę, brzoskwinię, zielony groszek, rokuł, ziemniak, dynię,seler i pietuszkę. Dziś skubnęłam ociupinkę bułeczki i długo memlała, ale połknęła wreszcie..normalnie roztarła ten ociupinek na języczku....a no i kasza manna te pół łyżeczki dziennie jako dodatek ....
Nie wiem jak dalej postępować....czy wprwadzać już mięso czy jeszcze nie, czy czekać i dalej inne warzyw i owoce .....a w ogóle to ona zbyt chętna do tego jeszcze z tym zjadaniem .....masakra....toż ja nie miałam takich dylematów przy starszych dzieciach......normalnie jestem załamana.....jutro może jej kupię chrupki kukurydziane, co Wy na to ?????:no::-:)zawstydzona/y:
 
reklama
kasia2508 Rozmawiałam na temat konieczności wprowadzania mleka modyfikowanego z dietetykiem. Pani powiedziała mi, że jeżeli będę karmiła piersią do roku to nie ma konieczności wprowadzania mm. Oczywiscie dziecko musi już jeść inne rzeczy.
 
Kasia albo krowie, albo bez mleka. Jeżeli dziecko je dużo innych rzeczy to podobno mm nie jest potrzebne. Ja się właśnie zastanawiam nad tą druga opcją, bo mój mąż miał skazę białkową.
 
Kasiu można krowie, ale pediatrzy nie polecają. Zdecydowanie wolą jak dziecko otrzymuje mm nawet do 3 roku życia. Bardzo dużo dzieci karmionych mlekiem krowim ma mega anemie- a to już wiem z doświadczenia zawodowego.
 
Haniś dzisiaj jadła tą pomidorową ;D jednak potrafi gryźć ;D aaaa no i ja osobiście nie dała bym rocznemu dziecku krowiego mleka ale też nie wyeliminowała bym mleka z jego diety. Przecież ono jest bardzo ważne np. dla kości! I nie chce mi się wierzyć, że lekarz uważa, że dziecko może być bez mleka...
 
Dziewczyny ja karmiłam piersią Tomka rok, później nie chciał pić mm i mi pediatra powiedziała, że nie trzeba zmuszać i jeśli je odpowiednia ilość kaszki na mleku modyfikowanym to jest ok.
 
Ja planuję mm dawać do 2 lat, wiadomo w tym czasie jakieś sery, jogurty będą podawane, ale mleko krowie jako do picia raczej nie-podzielam zdanie i wiedzę z doświadczenia Kinderka.
Kinderek a odpowiadając na twoje pytanie poszłabym już w mięsko i ryby. Domiś je już mięsko ze 3-4 tyg, w sylwestra powtarzamy morfologię-zobaczymy jak wyjdzie.Ostatnio anemii nie miał, ale szałowa ta morfologia nie była, zobaczymy czy na mięsie i warzywkach coś sie poprawiła.
 
justyś ale Domiś ma apetyt moja nie je tak często
bo w sumie dużo śpi więc tez inaczej to wygląda no a mleka na raz wypija z 180 ml ostatnio tyle bo tydzień temu to wypijała z 160 ml
mleka wypija z 2 razy dziennie potem kaszka na mleku, obiadek i deserek czasem dopije z 60 ml jeszcze mleka
wody wypija mało różnie czasem z 80 ml czasem mniej zależy od deserku za to czasem wypija soczek jabłkowy lub sam kompot jabłkowy mój własny bez cukru

wiecie że zastanawiałam się czy nie spróbować dać 1 raz dziennie mleka krowiego ( zakraczecie mnie teraz tutaj:-p) co drugi dzień w 9 miesiacu żeby nie była alergikiem bo słyszałam że im szybciej się wprowadza produkty uczulające to niby dziecko nie ma potem problemów

chociaż kinderek jeżeli dziecko je kaszę gotową na mleku to tam jest żelazo i jeszcze zółtko i miąsko i brokuły to przecież nie powinno mieć anemii no ale są rodzice co karmią tylko mlekiem i sporadycznie dają nawet ziemniaka bez masełka i stąd pewnie problemy czy się mylę????
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kolejny problem , mleko krowie:tak:.

Powiem tak, Kornel bez mojej wiedzy dostał owe mleko w 9 miesiącu, ja pracowałam a mama rządziła:baffled:, dowiedziałam się o tym znacznie później.Robili mu grysik. No nie miał uczuleń, skazy itp. A z Karoliną na pewno zaczekam do roczku, teraz są mleka krowie po roku chyba łaciate, nawet sojowe jest też po roku specjalnie dla dzieci z dodatkiem wit d i wapniem , i jeszcze kilka witamin.

Lopop, zrobisz jak uważasz, nikt nie ma cię prawa krytykować:-). Podejrzewam, że ty nie jedna zaczniesz tak szybko wprowadzać mleko krowie:tak:.
 
Do góry