reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę naszych maluchów.

reklama
Lopop, tak, tak, tylko odrobinkę:tak:.

Coleta, moja Karolinka ma uczulenie na banana, niestety:baffled:. Ale podawałam jej skrobanego łyżeczką:-). Cyba można brzoskwinie, morele, winogrono, mam fajną książkę co można podawać w poszczególnych miesiącach ale to jutro sprawdzę bo nie chcę się tłuc;-).

No wymyślate masz jak nic:-D. A może po tatusiu:-D:-D:-D? Czy tatuś poukładany:szok::-D?
na pewno brzoskwinie i morele
a banana ja rozgniatam
Natalia bardzo lubi jeść nie przeszkadza jej ze obiadek ze słoika czy ugotowany przeze mnie raz wyciągnęłam u mamy warzywka z zupki już posolonej zjadła i później zjadła w domu pół słoiczka zupki
z kolei syn chciał jeść gotowane przeze mnie
Tatuś twierdzi, że jest idealny :D aczkolwiek ja tego nie potwierdzam :-):-):-)
Pyśka po tatusiu na 100%
 
coleta możesz banana, możesz też winogrona, maliny, owoce dzikiej róży, porzeczkę, jagody i nie pamiętam co jeszcze :-D
W zasadzie nikt nie potrafi się jednoznacznie zdecydować w którym miesiącu co podać dziecku, bo jedni piszą, że śliwki po piątym miesiącu, inni że w 7 tak samo z morelami, jedni piszą, że cytrusy po 10m.ż. inni że po 2 r.ż. :-D
Alanek jadł juz praktycznie każdy owoc np. gruszki niby powinno się po 7m.ż. wprowadzać, ale że miałam swoje z ogrodu to dostał jak miał 5mies. ostatnio mlaskał mi jak jadłam pomarańczę, to dostał kawałek ;-) żyje do dzisiaj i ma się dobrze :tak:

Ja mam taki gryzak z siateczką do którego wkładam mu jabłuszko czy banana, bo on ma zęby i odgryza takie kawały że się krztusi :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Coleta, jednak poszukałam

Po 4 miesiącu: jabłka, porzeczki, jagody, maliny, jeżyny, winogrona, owoce dzikiej róży, brzoskwinie

Po 5 miesiącu: śliwki, brokuły, cukinia, kalafior, kabaczek, pierś kurczaka, indyka, królik, cielęcina*, jagnięcina, kasza jaglana, kasza pszenna

Po 6 miesiącu: gruszki, żurawina, morele, zielony groszek , pomidory*, wołowina*, żółtko, wywar mięsny

Po 9 miesiącu: pomarańcze, mandarynki, cytryny, ananasy, truskawki, kapusta, wędlina chuda, glutenowe produkty zbożowe

to z gwiazdką* może uczulać
 
ja juz Małej dałam do spróbowania żółtko parę razy i też nic jej nie było
więc wniosek taki małymi porcjami można pewnie wszystko jak nie ma tendencji do uczuleń wiadomo żeby się nie objadło bo moze boleć brzuszek

i coś wam napiszę wiem że wymyślam z tą solą ale jak ja już jej dam skórkę czy bułkę to moja teściowa bedzie jadła razem z nią i będą sobie z buzi wyjmować razem- w sylwestra teściowa dała małej ze swojej łyżeczki galaretki a w miedzy czasie :-p szczęka wyleciała dolna bo ma nową wstawioną i coś nie dopasowana jest
a ja nie chcę żeby zjadała chleb wyssała środek a skórkę wtedy Natalii podawała ;-) wiem , wiem jestem dziwna no ale nic na to nie poradzę:-p
 
Ostatnia edycja:
jeshu lopop , no proszę Cię, chyba by mnie kurw**** ca chwyciła jakbym taki obrazek widziała i wióra by leciały jak nic
 
reklama
dlatego czekam i ciągle jej mówię że nic słonego bo w przyszłosci na nerki pada że niby wtedy nie pracuja tylko od razy przeszczep , że ostrzegają w czasopismach dla dzieci
wierzy mi bo teraz tyle tej chemii wszedzie dookoła
 
Do góry