reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy diete naszych SKARBÓW!!! :))

reklama
beza ja też cycowa,ale wczoraj pediatra na kontroli powiedziała,żeby już zacząć dawać Mikiemu jabłuszko z łyżeczką kaszy manny i marchewkę,bo teraz dla niego jest ważne żelazo niby
Właśnie dziś kolejne podchody z marchewką robimy,mam nadzieję,że nie napluje do niej jak ostatnio ghihih
O to już gluten wprowadzasz widzę.
Ale skoro pediatra zaleciła to chyba dobrze.

no my tez nic jeszcze nie mozemy wprowadzac....wiec mam nadzieje ze jak mlody skonczy 5 miesiecy to nam pozwoli ktos...
Och ... trzymam kciuki aby wreszcie Rafcio mógł spróbować nowych smaczków.

Mojemu dzis z tarłam jabłuszko i skubany az sie dławił wiec mu zmiksowałam az sie rzucał tak mu nie podchodziło:-D:-D:-D:-D ale powoli powoli mamusia nakarmiła:-p:-p:-p ciekawe czy po takim zrobi sam niespodzianke w pieluche:sorry::sorry::sorry::sorry:
Powoli, powoli napewno się rozsmakuje.
 
hihi no i my tez rozszerzamy legalnie juz:-)mama byla u tej jeb... pani doktor i moge normalnie mu dawac powoli wszystko oprocz mleka oczywisie.dostal Nutramigen 2 i zobaczymy co to sie bedzie dzialo:baffled:tak wiec przed chwila zjadl troche jarzynowej, poplakal ie , zjadl mleka tego nowego wymieszanego ze starym i spi;-)
 
Dorotka moj tez ze słoika jadł ale chciałam sama zrobic. Narazie brak efektów:crazy::crazy::crazy:

Asia fajnie ze mozecie na legalu dawac słoiczki a dlaczego znow u tej pediatry byliscie?
 
A teraz Was zastrzelę..:tak::tak::tak:
5-tego marca była u mnie położna..:tak:
Dowiedziałam się, że w Danii od 6-tego m-ca podaje się maluchom, takie dania...:szok::szok::szok::(Tylko niech mi żadna tu nie padnie ;-):-D:-))

Kruszymy, czarny chlebek, bez dodatków do niewielkiej miseczki. Zalewamy wodą i wkładamy na noc do lodówki. Na drugi dzień gotujemy w tej samej wodzie ok.2 min. Dodajemy odrobinę cukru i miksujemy. Wykładamy papę na talerzyk i gdy temp. trochę spadnie kładziemy na nią łyżkę tłustej śmietany..:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:Gotowe!

Drugie danie. To ugotowane na wodzie płatki owsiane :szok::szok::szok:. Wodę odlewamy, płatki miksujemy, dodajemy cukier. W garnuszku gotujemy mleko z kartonu :szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:, 3,5% :szok::szok:, studzimy. Wrzucamy do niego płatki, miksujemy i gotowe!

Gdybyście widziały moją minę, jak o tym słyszałam..:-):-):-) Ponoć wyglądałam nieziemsko..:-D:-D:-D
Dostałam jeszcze broszurki dotyczące zdrowego żywienia niemowląt..:tak:
Jak przetłumaczę, to się z Wami podzielę, bo już się zastanawiam, co to mogą być za hity..:tak:




Na kolację Młodej mam już podawać kaszkę z łyżeczki..:tak::-).
A za każdym razem gdy my jemy (śniadanie, obiad, kolację), Mała ma siedzieć z nami przy stole w swoim krzesełku..:tak:. Tak wtedy mlaska, że ,aż żal..;-)
Mięsko i rybka, zgodnie z zaleceniem rusza od przyszłego tyg.;-)
 
Czarna mama byla u niej bo to jedyna pediatra u nas.a tamta nowa jest w innym miescie i przyjmuje tylko w poniedzialki.a dzisiaj sie wkurzyla i tam pojechala.
Anna no to niezle obiadki:szok:co prawda moja kumpela robi swojemu cycowemu synkowi(ur w tym dniu co Sami Czarnej) kaszke i kleik na Łaciatym 3,2%.....i mowi ze w koncu kupki ma piekne bo jak mu na sztucznym robila to zaparcia mial.ze swoja corka wczesniej tez tak robila.jak widac kazdy robi to co lubi;-)
 
reklama
BLOND fajnie, że zaczynacie jeść
ANNA no fakt, mnie zastrzeliłaś zaleceniami położnej:szok::szok::szok: cieakw tylko, czym różnią się dzieci duńskie od polskich, chyba tylko tym, ze są bardziej zahartowane
 
Do góry