reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety ,a alergie pokarmowe

elusia84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Marzec 2011
Postów
912
Miasto
Katowice
witam.córeczka ma skazę białkową rozpoznaną w 2 mcu,obecnie kończy 5mc,pije bebilon pepti 1 i chciałabym rozszerzyć jej dietę,jednak po podaniu marchewki ma czerwone policzki,podobnie jest z kaszkami bananową i jabłkową,czy to znaczy ze na te owoce tez będzie mieć alergie,a z deserków próbowałam podać jabłko,ale tez niestety miała czerwone lica,zatem od czego mam rozpocząć jej wprowadzanie posiłków stałych
 
reklama
Witaj. Ja mam podobny problem jabłko, marchew, banan, ziemniak, wszystko powoduje pogorszenie AZS i świąd. Jedyne co nie uczula to Sinlac i kleiki ryżowy/ kukurydziany. Może zacznij właśnie od Sinlac jeśli jeszcze nie próbowałaś. Zauważyłam też że mocniejsze "uczulenia" są po słoiczkach niż po domowym jedzonku.
Co mówi twój lekarz odnośnie rozszerzenia diety? My idziemy na kotrole do alergologa dopiero 25 marca, mam nadzieje że on coś poradzi....czy są tu mamy które miały podobne problemy z rozszerzeniem diety?
 
Sinlac ja uczula i kleik kukurydziany też także maskara,pozostał tylko ryżowy:( lekarz pediatra-alergolog jakaś daremna,jak sama sie nie wypytam to nie powie nic od siebie o rozszerzaniu,chyba pora zmienić lekarza,mówiła ,że mogę wprowadzić gluten ekspozycyjnie,ale chyba poczekam do 10mca skoro na wszystko reaguje alergicznie
wejdź sobie na pazdziernikowe2010 i tam jest temat o alergiach to będzie łatwiej nam pisać:)
 
witam, dietę dziecka nie rozpoczynami od kaszek a od przecierów warzywnych i owocowych czyli np. od marchewki potem ziemniaczka potem jabłka. Można zacząć podawania kleiku ryżowego na wodzie lub do produktów już znanych i akceptowanych. Zaczerwienione policzka jeszcze nie świadczą o uczuleniu. Proszę podawać w małych ilościach (2-3 łyżeczki dziennie) przez kilka dni do tygodnia i obserwować w razie nasilenia objawów odstawić i wprowadzić nowy produkt np. ziemniak czy jabłuszko. Wrócić do odstawionego produkty dopiero po ustąpieniu objawów. Polecam dla dzieci alergicznych gotowe produkty dla niemowląt "słoiczki" w nich na pewno nie ma zanieczyszczeń, które mogą znaleźć się w jabłku czy marchewce kupionej na targu, to ważne w przypadku alergika. W przypadku skazy białkowej unikamy silnych alergenów, marchewka bardzo bardzo rzadko uczula.
 
a mam pytanie odnośnie właśnie marchewki, bo wprowadzamy ją właśnie do menu mojego 5 miesięcznego synka, który jest karmiony piersią i żadnych wysypek, zaczerwień nie odnotowaliśmy,tylko zastanawia mnie kupka. Jest częściej, wcześniej była raz na dobe, na 2 doby. A teraz codziennie, nawet po 2 razy. Marchewka jest niestrawiona i wiem, że to ok bo układ pokarmowy uczy się trawić, ale też są w niej takie grudki śluzu. Czy te objawy świadczą, że organizm dobrze toleruje marchewkę czy niekoniecznie?
 
Moje dziecko dosc dlugo robilo takie sluzowe kupy! Zdarzalo sie to marchewce, po kubusiu ktore dostala okolo 15 miesiaca, czasem po danonku. Dziecko kuzynki np. zle tolerowalo jabluszko :-) Jezeli chodzi o czestotliwosc to tez dziecko ma ze sie tak wyraze wiecej do pozbycia sie wiec moze to wplywa na czestotliwosc kupy ;-) a jaka dajesz marchewke ze sloiczka?
 
Do góry