reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety Maluszków

Mamy "skazowych" dzieciaczków czytajcie zawsze etykietki słoiczków, dziś byłam w szoku jak okazało się, że zupka warzywna z ziemniaczkami H. po 7 miesiącu ma składzie 46% mleka, a te wcześniejsze nie miały. Dobrze, że sprawdziłam zanim podałam.
 
reklama
Magdziorku- Jest świetny mini-przewodnik po zupach Hippa (był w tych darmowych paczkach z Hippa) i mleko ma wskładzie własnie zupa warzywna z ziemniakami oraz pomidorowa z kluseczkami (pomidorowa z ryżem NIE), z dań Makaron tagiatele z rybą i brokułami oraz risotto z warzywami i delikatna wołowiną, a po 11 m-cu Kluseczki z rybą i warzywami w pomidorach.
Uwaga na przyszłość mleko w proszku jest nawet w wędlinach
 
Ostatnia edycja:
magdzior ja Zawsze sprawdzam sklad sloiczka przed kupieniem,bo czasem tak jak piszesz, zdarza sie,ze mleko jest nawet w tych sloiczkach,w ktorych najmniej sie go spodziewamy (a jak nie mleko to np. maslo,jogurt czy tez wolowina)

papciu ja, mimo,ze lekarzem nie jestem to szczerze odradzam podawanie krowiego mleka takiemu malenstwu. Nawet jesli Lence nic nie jest, nie boli ja brzuszek to nie dostaje odpowiednich skladnikow mineralnych.
Czesto zdarza sie,ze dorosly czlowiek nie toleruje mleka krowiego,a co dopiero takie malenstwo. Mamy czas na wprowadzanie takich rzeczy.
Ja nie krytykuje ciebie (bo jak wiadomo kiedys dzieciaczki 'chowaly' sie na takim mleczku),ale mysle,ze powinnas poczytac co nieco o karmieniu dziecka mlekiem krowim na internecie i dopiero wtedy podjac decyzje o karmieniu Lenki mlekiem krowim (nawet jesli jest to tylko jeden posilek).
 
Ostatnia edycja:
A ja postanowiłam młodemu wprowadzić coś nowego... chrupkami z Hippa bez glutenu pluje (mi smakują), pewnie sa dla niego dziwne i tak ,jak wszystko gryzie tak jedzenia nie chce gryźć hehe herbatka jabłkowa z melisą z hippa też jest ble! Cholera, a chciałam mu podmaślić, niewdzięcznik jeden :) woli jednak wodę, może to i lepiej, ja sobie wypiję najwyżej tą herbatkę i zagryzę chrupkami, ale aż się boję co to będzie z wprowadzaniem stałych pokarmów, może muszę zacząć od czegoś miekkiego. Cały czas myślę czy mu kupić tą siateczkę do ciumkania hmmm
Od 3 dni jemy banana i nie ma jak na razie silnej reakcji alergicznej, wcina go też ze smakiem :) ciężko było go przekonać do słoiczków, ale dałam radę, to może do innych produktów też się przekona
 
z tego ca ja wiem to do 3lat dziecku krowiego mleka podawac sie nie zaleca..............

u nas młody je jak na swoj wiek wszystko to co moze/powinien tylko ryba i banan bleeeeeeeeeeee i nie mam mocnych by zjadł.....

a wiec ja z pytaniem czy moge mu podac taką swieża rybkę ugotowaną??? jesli tak to jaka najlepsza???? moze któras z was podaje...
 
a wogole to ryby jak czesto podawac?faktycznie raz w tygodniu sie powinno?

Ja jestem prawie pewna ze banany nam szkodza:(mimo ze mała je lubi to chyba po nich jest problem brzuszkowo-kupowy:(

Koncia a probowałas chrupkow kukurydzianych?
 
z tego ca ja wiem to do 3lat dziecku krowiego mleka podawac sie nie zaleca..............

u nas młody je jak na swoj wiek wszystko to co moze/powinien tylko ryba i banan bleeeeeeeeeeee i nie mam mocnych by zjadł.....

a wiec ja z pytaniem czy moge mu podac taką swieża rybkę ugotowaną??? jesli tak to jaka najlepsza???? moze któras z was podaje...

Pinia, najlepsze są te morskie...
 
ola, to sa chrupki z prosa i kukurydzy i smakują dokładnie jak zwykłe chrupki :) nazywają się "Pierwsze chrupki" z ekologicznych zbóż BIO HiPP. Sądzę, że młodemu ta szorstkość nie odpowiada
 
reklama
koncia mojemu ta szorstkość pewnie by przypasowała:-) bo chrupki kukurydziane zrobiły furorę przy ząbkowaniu,trze nimi po dziąsłach ile się da i do tego nauczył się gryźć- wkłada chrupkę do dzioba,zaciska dziąsła,silno ciągnie ręką i gotowe
magdzior ja właśnie muszę czytać etykietki i w sklepach pulki się uginają od słoiczków a jak przyjdzie co do czego to Jamiemu odpowiada 1 lub 2 z tego wszystkiego
 
Ostatnia edycja:
Do góry