reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych maluszkow, przepisy dla malych smakoszy

Jajka to ogólnie każą ograniczać bo sporo cholesterolu mają, przynajmniej ja tak rozumuje, bo napewno nie uwierze jak to sie kiedys mówiło, ze jak sie je duzo jajek to później bezpłodnym sie jest a chłopcy w szczególności. Przeciez to zupełnie nielogiczne. Zuzia to ogolnie je malo rzeczy ktore maja duzo cholesterolu wiec jej nie zaszkodzi napewno, oczywiscie nie przesadzam, u nas tez jajeczniczka ok. 1-2 razy w tygodniu z 2 jajek ale ja zjadam troche mniej niz polowe, chociaz czasem sie zdazy ze zje calą, pozatym jajek duzo nie dostaje, wiec tak jak u Kiry ok 3 tygodniowo bedzie
 
reklama
Widze, ze wątek ozyl:-)
Karolek zjada ok 4 jajek na tydzien, jajecznice zjada z jednego jajka i 2 plasterkow szyneczki z chlebkiem oczywiscie:tak:
Ogolnie to sporo je a wyglada na takiego szczupaka;-) potrafi zjesc mi 2 miski zupy ( czasem 3) na dzien. Dzis na kolacje zjadl 2 deserki sojowe (po 125 g) i kawal kanapki z maslem do tego, popil herbata mamy z kubka co zakonczylo sie zalaniem calego body i rajstop:-D Na sniadanie byla kasza, na obiad kostaka mintaja z chlebkiem i zupka ze sloika wyjatkowo bo byl wiosenny spacerek:zawstydzona/y:
Teraz kiedy amy zakaz jedzenia nabialu Karol zasmakowal zoltego sera i nie odpusci dopoki nie podje sobie od nas:baffled:
 
Ewelia-duzo zdrowsze dla dzieci sa jajeczka przepiórcze ale tu to juz wogóle bym nie wiedziala ile:-D:-p
Ja dzis po raz pierwszy zrobilam Adasiowi omlet i wsunął cały:tak:Na obiad dostanie makaron z truskawkami-ciekawe czy zje:confused:
 
Wiki je okolo 3 jajek tygodniowo. Pisze około, bo jak robie np. kluseczki, to w nich tez jest jajko, ale to wychodzi jedno na 3 osoby. Najbardziej lubi gotowane. panierowac raczej nie panieruję dla niej, ale np. nalesniki sobie jadamy z owocami (a tam tez jajko)
edyta - wmuszanie jedzenia na pewno nie przyniesie rezultatów. Myslę, że skoro jhest w miare ok waga do wzrostu, ma energię i się rozwija prawidlowo, to bym się nie przejmowała. Nie wszyscy musza być tacy sami. Nie przejmuj się!
 
Antylopka - no własnie moje dziecko to wulkan energii więc mysle że gdyby jej czegos brakowało to napewno by nie była tak zywa jak jest.
 
Aneta rozumie ze ta herbatke robisz taka troche slabsza, tak? Bo ja dotychczas dawalam Szymciowi tylko herbatki owocwoe dla dzieci te z hippa, no i sie tak wlasnie zastanawialam dzis nad taka normalna. :-)
 
reklama
my też już dawaliśmy małemu herbatę fakt że na razie to tak tylko "zapoznawczo" od nas z kubeczków ale spróbować spróbował:-)
kiedyś jak był chory to dawaliśmy mu do picia taką owocową z herbapolu (dziką różę) ale później gdzieś usłyszałam że niby nie wolno wię juz teraz nie dostaję owocowych - no właśnie a co myślicie o owocowych??
 
Do góry