reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków :)

Mam pytanko, czy Wasze Dzieciaczki dalej pija mleko z ochota, bo Dawidek nie chce pic, wszelkie kaszki i obiadki owszem ale nie mleko, i jakie soczki im podajecie bo DAwidkowi nic nie smakuje, ani bobofruity, ani zadne inne, mysle ze poprostu bede mu dawac wode, tak chyba najlepiej.
 
reklama
U nas tez mleko bleee:szok:, a soczki nie wiem, ja kupiłam jabłuszkowe ale jeszcze nie dawałam bo jakby mu zasmakowało to mleko już wogóle poszłoby w odstawke:baffled:, a do kiedy mleko jest podstawowym składnikiem pożywienia?
 
Jak juz gdzies pisałam, mleczko beeeeeee i to bardzo do czasu kąpieli:-) gdy zapada wieczór i Misiek sie wypluska, wyszaleje w wannie to na butle sie rzuca. W dzień tylko napoje: woda, bardzo rozcieńczone soki bobovity (te klarowne), ida mu dalej zęby więc najlepsze to te z meliską :) Przecierowe nie bardzo mu podeszły
 
U nas 2-3 posiłki niemleczne (zupka albo deserek i kaszka na noc), soczki i herbatki od 200 do 400 ml. i cycuś (2 razy w nocy i 2-3 w dzień). Właśnie zjadł ponad 200 ml. kaszki ryżowej z jabłkami nestle i kończy kubeczek misiowy sad, bo mu mało było :szok::-D:tak:
Olineczka a próbowałaś herbatek hipp? Są malinowe, jabłkowe, rumiankowe, koperkowe itd. Mojemu Piotrkowi smakują. Ale jemu to wszystko smakuje :-D
 
mojemu Jasiowi tez wszystko w zasadzie smakuje :-) Obiadki miesne moze troche mniej bo zjada tylko po pol sloiczka, ale dla niego to nawet lepiej :-p
Ale staram sie z sokami nei przesadzac, boslyszalm ze dziec isie latwo do ich przyzwyczajaja i potem nawet w wieku kilku lat nie chca pic nic innego - ani herbaty, ani oczywiscie wodu... No i te soki zawieraja cukier wiec tez nie ma co szalec. Jasio przynjamniej raz dziennie (do obiadu lub tuz po nim) pije wode :-)
 
U nas był dziś na obiad królik po raz pierwszy.
I mam pytaanie do dziewczyn karmiących piersią. Ile razy jedza wasze dzieci cycka, bo przecież dostaja już obiad ,deser, czy wszystkie te niemleczne posiłki poprzedzacie cycaniem?? Jak to jest u Was???
 
U nas był dziś na obiad królik po raz pierwszy.
I mam pytaanie do dziewczyn karmiących piersią. Ile razy jedza wasze dzieci cycka, bo przecież dostaja już obiad ,deser, czy wszystkie te niemleczne posiłki poprzedzacie cycaniem?? Jak to jest u Was???

akurat liczylam w sobote - dostal 8 posilkow - w tym 6 x cyca, posilkow niemlecznych nie poprzedzam cycaniem, nie podaje innego picia niz mleko - nie lubi
5:30 - cyc
7:30 - cyc
10:00 - deser owocowy
12:00 - cyc
15:30 - obiadek
18:30 - cyc
20:30 - cyc
23:00 - cyc
 
około 8.30-9 cyc
12:00 - deserek/owoc
15:00 - cyc
17.00-17.30 - obiadek
19:30 - cyc
2.00 - woda nie zawsze czasem prześpi całą noc a czasem jak za gorąco córci jest to pije
5.30 -6- cyc
 
Mleczko ble, soczki ble, herbatki ble... Janek chce jeść tylko łyżeczką i to tylko kleiki. Jeszcze raczy dynię i jak musi to jabłko... A jak mu daje pić łyżeczką to zaraz robi błe...
około:
8-9 mleczko (jak raczy wypić 100 ml to święto...)
12 - kleik kukurydziany
15 - obiadek lub deserek (czyli "kochanie zobacz jakie to dobre" na co syniu robi błe i tak po jakimś czasie idzie znów jabłuszko lub dynia :-/)+ kleik
17 - mleczko (zjada łaskawie 60 ml, jak uda się więcej to nie ma posiłku o 19 tylko ten z 21 jest wczesniej)
19 - mleczko (j.w)
21 - kleik
2-3 - mleko (na śpiocha wypija 150 ml)

No i sztuczki, żeby wypił troche wody/herbatki/soczku

Ale mi się wydaje, że on pogniewał się ze smoczkiem od butli, tyle że żaden inny mu też nie pasuje :wściekła/y:
 
reklama
8-9 - herbatka.
10 - cyc
12 - obiadek
15 - cyc
17 - deserek
19 - kaszka/kleik
2-3 cyc
5-6 cyc

W międzyczasie wypija kilka razy herbatkę albo soczek.
 
Do góry