reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzay diete naszych maluszków:)

reklama
Inomama, blw - bobas lubi wybór to taki sposób rozszerzania diety, w którym pomijasz w ogóle papki tylko dajesz dziecku od razu jedzenie w kawałkach do łapki. Maluch musi do tego stabilnie siedzieć.
 
Aaaaa to w takim razie Laura jest na blw od urodzenia. Nie można przy niej jeść nic a nic, trza poczestowac choć. Wczoraj odgryzla ( nie wiem CZYM) czekoladę mi z reki wyrwała normalnie. Natomiast brukselki nie wyrywa skubana
 
Inomama, Laurka wie co dobre :) ja tez czekolade moglam zawsze i wszedzie i zadna ilosc mnie nie zaslodzi ;)
ale brukselke tez lubie ;)

a co do BLW, mnie sie ta metoda podoba bardzo i naprawde, jestem teraz na grupie FB o BLW i troche mnie przeraza fanatyzm niektorych dziewczyn tam, tzn, ze kazdy inny sposob jest be i szkodzi dziecku. Ja az tak zasadnicza nie jestem (na zaden temat) i nigdy nie bede.
Elementy mi pasuja i wykorzystuje, ale kaszki, papki lyzeczka tez podaje, glownie dlatego, ze moj smyk mleka niet, a BLW na poczatku to tylko dodatek do jedzenia, taka ciekawostka dla nauki, a dziecko gotowe jest tylko w ten sposob jesc duzo pozniej. Dziewczyny na BLW grupie karmia mlekiem (glownie kp) a BLW dodatek, ja nie mam tego "luksusu" bo moj odstawil sie od mleka jak skonczyl 5 miesiecy ;)

ale zabawe z BLW mamy super :) maly ciama, mlaska, widac, ze zachwycony :)
 
Lena dziś kromeczke chlebka do ręki dostała i tak sobie zajadala ciumkajac. No i platki owsiane na wodzie z owocami posmakowala ode mnie i są aja więc jutro spróbuję dać jej na śniadanko ;)
 
Siva, super! Może to przełamanie :-) Szymonek właśnie wcina chlebek :-)
Mirka, u nas rozszerzanie to właściwie tylko blw, bo Szymko nic innego nie chce, papkom mówi stanowcze nie, ale ja cały czas kp.
 
Mirka, ja jestem na fb na grupie karmienie piersią i tam podobny fanatyzm - kp do samoodstawienia, matka nie może nigdzie się ruszyć od dziecka, bo mu całe poczucie bezpieczeństwa zburzy... mama już nie ma prawa do niczego bo zdecydowała się na dziecko... nie lubię przeginania w żadną stronę


u nas na razie papki, jak kupimy krzesełko do karmienia spróbujemy troszkę blw


siva, gratulacje!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wow Mirka, jestem pod wrażeniem - już tyle rzeczy Leoś je:) Moja mała 2-3 posiłki inne niż mleko, czyli rano owoc, popołudniu zupka, wieczorem kaszka z owocem... Poczytam coś o tym BLW bo też podoba mi się ta metoda, oczywiście też byłoby to tylko częściowo ale fajna sprawa:) Dziś mała dorwała ode mnie szarlotkę i tak się zajadała, że aż się zdziwiłam jak jej to ładnie idzie:) Chyba pierwszy raz jadła coś stałego bez krztuszenia:)
Inomama moja też lubi czekoladę;) Niekiedy daję jej polizać, ale muszę baaardzo mocno trzymać bo wciągnęłaby jak odkurzacz;)
 
Do góry