reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój mowy u dwulatków - kiedy zaczać się martwić?

Dziewczyny bardzo wam dziękuje tylko matka zrozumie matkę. Może jestem przewrażliwiona ale nigdy bym sobie nie wybaczyła gdyby z mojego zaniedbania mój syn miał problemy zdrowotne. Jeszcze raz wam gorąco dziękuje
 
reklama
Martusia ja jestem w takiej samej sytuacji jak ty i wiem że moje dziecko ma opóżniony rozwój mowy konsultowałam się z logopedą ale na razie kazała się wstrzymać bo moja córka zaczęła chodzić od kwietnia do przedszkola i widać małą poprawę. Każde dziecko rozwija się indywidualnie i swoim tempem jeżeli rozumie polecenia i je wykonuje to na razie nie ma się co martwić - tak jest w naszym przypadku. Niestety nic na siłę nie da się zrobić. Jestem nauczycielką przedszkola i moje dziecko też nie mówi - nie ma na to reguły. Pozdrawiam i życzę wszystkim mamom jak i sobie cierpliwości dajmy dzieciom czas.
 
iławianka a do logopedy trzeba jakies skierowanie i gdzie w ogole przyjmuja logopedzi bo zapomnialam sie zapytac lekarza?
 
Przy Poradniach psychologiczno - pedagogicznych na pewno powinni być logopedzi ja na szczęście mam koleżankę logopedkę pracującą w moim przedszkolu, albo szukać przyjmującego prywatnie. Najlepiej zgłosić się do takiej poradni. Dobrze jest też dziecku zrobić badanie słuchu u adiologa tutaj potrzebne skierowanie od rodzinnego do poradni, jak u małej nie będzie poprawy zrobię to badanie we wakacje. Powodzenia
 
Moja też miała i było ok ale różne choroby i wypadki powodują uszkodzenia słuchu więc lepiej się upewnić
 
Czy to jest normalne, że 2 latka nic nie mówi? Czasami zdarzy się jej powiedzieć "ba" ale to bardzo rzadko. Nigdy nawet nie gaworzyła.
Bardzo dużo piszczy i wydaje z siebie inne nieokreślone dźwięki ale nie jest to mowa.
Pediatra kazał czekać na mowę do 3 roku życia. Badanie słuchu było robione i wszystko jest w porządku.
Czy rzeczywiście czekać aż skończy 3 latka?
 
każde dziecko rozwija się idywidualnie tak jak pisały dziewczyny wcześniej, kazde dziecko jest inne.skoro ze słuchem wszystko w porządku to trzeba czekać ale cały czas do dziecka dużo mówić ,stawiać pytania żeby malec mógł na nie odpowiadać (lub kojarzyć że teraz jego kolej na odpowiedź). nie zaszkodzi żeby dziecko pooglądało telewizję lub właczyć radio albo jakieś piosenki. podobno to normalne jak dziecko nie mówi do 3 r.ż ale jeśli dłużej to trwa, to trzeba szukać pomocy u logopedy.
cierpliwości życzę !
 
reklama
nie ma co sie martwic.Antoś zna bardzo duzo slów napewno koło 100.kolezzanki córeczka tez podobnie mówi i jest 2 miechy starsza od antosia. a z kolei chłopczyk 3 letni mówi prawie nic a jak juz cos mówi ja wogóle nie wiem jakie słowo ma na mysli.2 kolezanki dzieci tez rok po roku tez tak samo. jeden chłopczyk miał 1,5 roku gadał jak najety .drugi 3 latka nic kompletnie .uzywał tylko"eee,aaa,yyyy" teraz obydwoje ładnie mówia.jeden ma 6 praiwe drugi koło 5
 
Do góry