reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka u otyłej.

kamiliszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Sierpień 2021
Postów
78
Hej. Jestem w 21 tyg ciąży i jeszcze nie czuję ruchów dziecka. Dodam, że jestem otyła, waga 109 kg, przy zajściu w ciążę 113. Czy są tu jakieś mamusie, które były w takiej samej sytuacji?
 
reklama
Ja w obu ciążach "porządnie" czułam ruchy dziecka po 20 tc, nie pamiętam dokładnie ale ok 22 tyg to jeszcze słabo, a najlepiej czułam dopiero w 3 trymestrze. Też nie jestem szczupła. Waga 80-110 kg w zależności od etapu ciąży. Ja miałam w obu ciążach łożysko na przedniej ścianie
 
Ja w ciążach na tym etapie ważyłam ok 60-65kg. Pierwsze ruchy czułam ok 21 tc i miałam łożysko na tylnej ścianie, więc na pewno nie amortyzowało.
Być może ruchy czułam wcześniej, ale łatwo je pomylić z działalnością jelit, więc pewność miałam dopiero ok 22tc, że to to.
Ale za to zawsze nie mogłam się ich doczekać - zwłaszcza jak naczyta się historii, że w 12tc już kobiety czują ruchy 🤷‍♀️
 
Hej. Jestem w 21 tyg ciąży i jeszcze nie czuję ruchów dziecka. Dodam, że jestem otyła, waga 109 kg, przy zajściu w ciążę 113. Czy są tu jakieś mamusie, które były w takiej samej sytuacji?
Ruchy dziecka to bardzo indywidualna sprawa, nawet jeżeli będzie dziewczyna z podobna wagą może poczuć wcześniej.. Nie przejmuj się, ja z wagą ok 86 kg zaczęłam czuć koło 21 tc, a koleżanka z podobnymi kg około 19 tc..
 
Ruchy dziecka to bardzo indywidualna sprawa, nawet jeżeli będzie dziewczyna z podobna wagą może poczuć wcześniej.. Nie przejmuj się, ja z wagą ok 86 kg zaczęłam czuć koło 21 tc, a koleżanka z podobnymi kg około 19 tc..
Dzięki za słowa otuchy 😊 bo już naprawdę można do głowy dostać. Człowiek tylko myśli i czeka kiedy w końcu maleństwo zacznie tak konkretnie szaleć 😘
 
A ja mam pytanie do Autorki? Wybacz jeśli to zbyt bezpośrednie pytanie. Tez jestem większą osoba, ważę 102kg. Czy ciąża u Pani przebiega bez problemów? Martwię się że moja waga zle może wpłynąć. Akurat w miesiącu w którym się wzięłam za siebie zaszłam w ciążę.
 
Ja mam 96 kg a ruchy dziecka poczułam w 20 tc . Dziś np od 4 rano do tej pory ciągle w ruchu jest :D . Spokojnie , ruchy pojawią się . Ja też się bałam jak nie czułam ale przeczekałam do tego 20 tygodnia :)
 
A ja mam pytanie do Autorki? Wybacz jeśli to zbyt bezpośrednie pytanie. Tez jestem większą osoba, ważę 102kg. Czy ciąża u Pani przebiega bez problemów? Martwię się że moja waga zle może wpłynąć. Akurat w miesiącu w którym się wzięłam za siebie zaszłam w ciążę.tak, cisza

A ja mam pytanie do Autorki? Wybacz jeśli to zbyt bezpośrednie pytanie. Tez jestem większą osoba, ważę 102kg. Czy ciąża u Pani przebiega bez problemów? Martwię się że moja waga zle może wpłynąć. Akurat w miesiącu w którym się wzięłam za siebie zaszłam w ciążę.
 
Hej. Tak. Ciąża przebiega bez problemu 😊 oby tak dalej poszło bo w piątek mam badania połówkowe i człowiek zaczyna się stresować 😊 czekają mnie jeszcze badania min glukoza i też boje się jakie będą, bo jak wiadomo wszędzie piszą że kobiety otyłe w ciąży mają duże "szanse" na cukrzycę ciążowa 🥴 oby wszystko u nas dobrze się toczyło. Trzymam kciuki za Ciebie i maleństwo 😘
 
reklama
Do góry