reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Są rodzice, którzy wogóle nie szczepią....

reklama
Aż ciężko uwierzyć,że są tacy lekarze,którzy powiedzą wprost,żeby nie szczepić.Nam jedna pediatra na pytanie "co myśli Pani o szczepionkach?" odpowiedziała uśmiechając się pod nosem "mam czworo wnucząt i żadne z nich nie jest szczepione".........
 
Moja pediatra mówi, że jak zaszczepić to tylko żółtaczka, żeby przed szpitalnym brudem na wszelki wypadek się zaszczepić. Mówiła też, ze jej córka szczepi, ale oni są buddystami i jeżdżą w różne dziwne miejsca i szczepią tylko na te egzotyczne choroby...
 
Dziewczyny pomozcie! Zaczne od tego ze przeprowadzilismy sie do Francji. W zeszlym tygodniu z dnia na dzien dostalam zawiadomienie z przedszkola ze w czwartek w przedszkolu bedzie pielegniarka ktora oprocz rutynowych badan i pomiarow zaszczepi dzieci przeciwko polio-szczepionka przypominajaca. Tego dnia nie poslalam corki do przedszkola. Pozostale dzieci zostaly zaszczepione, a raczej dostaly szczepionke doustnie. Wczoraj dostalam kolejne zawiadomienie o szczepieniu w przedszkolu w poniedzialek. Na druku do wypelnienia nie ma nic o zgodzie rodzicow, po prostu szczepi sie i juz. Co mam zrobic? Nie mowie jeszcze po francusku wiec dyskusja odpada, a nie zycze sobie zeby moje dziecko bylo zaszczepione:-:)sorry2:
 
Możesz powiedzieć, że jesteś wyznawczynią kościoła latającego potwora spagetti (albo innych mistrzów Jedi) i powiedzieć, że to wbrew Twojej wierze, albo cos... To chyba tam przejdzie...
 
k8libby tak przypadkiem wiem, że we Francji jest straszny reżim szczepieniowy, który jest tłumaczony dużą mieszanką ludności. Dziecko z zagranicy, które trafia do francuskiej szkoły musi obowiązkowo przejść cały program obowiązująych tam szczepień, bez względu na to, jakie szczepienia przeszło w innym państwie. Kwestia wyznania, przekonań raczej nie pomoże, bardzo mi przykro. Może łatwiej byłoby udowodnić powikłania, problemy zdrowotne, niemożliwość szczepień ze względu na groźne powikłania, wydaje mi się, że to jedyna droga.
 
reklama
Dzieki za odzew dziewczyny. My na razie trzymamy sie dzielnie. Udalo nam sie zupelnie uniknac szczepienia na pneumo, chociaz lekarka stawala na rzesach zebysmy zaszczepili dziecko.
Dzisiejsze szczepienie na polio rowniez nie doszlo do skutku (nie wypelnilam rubryki na temat szczepien i nie przynioslam ksiazeczki zdrowia). Corka zostala tylko zbadana, zmierzona i zwazona. Zadnych nowych wezwan.
 
Do góry